פרס דוד עזריאלי לתכנון אורבני

המועצה לישראל יפה מייחסת חשיבות עליונה לשימור משאבי הטבע ולטיפוח הסביבה העירונית. עם זאת, ערה המועצה גם לצרכי הפיתוח של המשק ולחיוניות של תנופת הבנייה. מתוך הכרה בשני סוגי הצרכים פועלת המועצה לקידום ולעידוד פיתוח סביבתי בר-קיימא הן באמצעות יוזמות שונות והן באמצעות הנחלת מידע מתחום זה לילדי הארץ ולבוגריה.
 
אחת מהיוזמות המרכזיות ביותר בתחום זה היא הפרס לתכנון אורבני על שם דוד עזריאלי. פרס זה על סך 100,000 ₪, מוענק אחת לשנה על ידי המועצה לישראל יפה למיזמי בנייה ופיתוח הראויים לשבח על תרומתם לטיוב המרחב האורבני ולשימור הסביבה. מטרתו של מפעל הפרס היא עידוד תכנון עירוני בר-קיימא השומר על האיזון בין תנופת הפיתוח לבין ההגנה על משאבי הסביבה ועל יופייה.
 
ההחלטה על כינון מפעל פרס עזריאלי התקבלה על רקע האצת ההתרחבות האורבנית בישראל, הנעשית פעמים רבים ללא התחשבות בצרכי הסביבה הטבעית והאנושית. ישנם בארץ מספר פרסים ואותות אחרים המוענקים מדי שנה לארכיטקטים ואדריכלים, אולם אף אחד מהם אינו מוענק על סמך קריטריונים של פיתוח אורבני סביבתי.

 
קיומה של התחרות התאפשר הודות למר דוד עזריאלי, אליו פנתה המועצה לישראל יפה בהצעה לייסוד משותף של המפעל התחרותי הנושא את שמו. מר עזריאלי, הרואה בפיתוח עירוני בר-קיימא חלק בלתי נפרד מחזונו, נענה לאתגר ונתן את האות לכינון מפעל חשוב זה.

 
חבר השופטים הבוחר את הזוכים מונה אנשי מקצוע בכירים ואישים רמי דרג מהאקדמיה, המשקיעים את מיטב מרצם במשך שבועות ארוכים לבחירת הזוכים הראויים ביותר לפרס. החלטותיהם מנומקות היטב ומבוססות על השכלתם הנרחבת ועל ניסיונם הרב. הרכב ועדת השיפוט נקבע על ידי ועדה משותפת למועצה לישראל יפה ולקבוצת עזריאלי.

 
בסיום הליך השיפוט מוענק הפרס בטקס מפואר המתקיים בהשתתפות אישים בכירים ומלווה בהרצאת אורח מקצועית מרתקת. טקס זה מסמל את שיאה של התחרות היוקרתית, המוקדשת כולה לשימור נכסי הטבע ולשיפור איכות חיי התושבים בסביבה העירונית והכפרית בישראל.

קישורים נוספים

אודות מר דוד עזריאלי

הגשת מועמדות לפרס עזריאלי לתכנון אורבני
זוכי פרס עזריאלי


המועצה לישראל יפה - פרטי קשר
טלפון 03-6423111
פקס 03-6422839
אימייל info@israel-yafa.org.il
אתר http://www.israel-yafa.org.il
כתובת המועצה לישראל יפה
שד' רוקח 80
ת.ד 53250
תל אביב 61532
סגור