מהלך ראוי לציון בתל אביב, צעד ראשון בכיוון הנכון
עיריית תל אביב אישרה תקנה חדשה המורה על שיפוץ חזיתות בניינים בעיר מדי 15 שנה. המועצה לישראל יפה מציינת לטובה את היוזמה החשובה להתחדשות אורבנית ופועלת לקידום מהלך ארצי דומה באמצעות הצעת חוק חדשהעיריית תל אביב אישרה תקנה המחייבת בעלי בתים לשפץ את חזית הבניין שבבעלותם מדי 15 שנה, אם יש צורך בכך. בעלי בתים שיסרבו לשפץ ישלמו לעירייה את עלות השיפוץ שתבצע בכוחות עצמה.

המועצה לישראל יפה, המקדמת באמצעים שונים, כדוגמת תחרות קריה יפה בישראל יפה, את חזות פני העיר ברשויות מקומיות ברחבי הארץ, מציינת לטובה את התקנה החדשה שהתקבלה במועצת העיר תל אביב, אבל מצרה על העמידה במקום בתחום בשאר הרשויות המקומיות.

עיריית תל אביב חלוצה בעניינים רבים ומפגינה גם במקרה הזה הליכה בכיוון הנכון. אבל עניין חשוב כזה לא צריך למצוא את פתרונו בתקנות ברמה העירונית. המועצה לישראל יפה מעוניינת להביט קדימה וגורסת כי על הדיון הציבורי בישראל והפעולות ברחבי הארץ לקפוץ כיתה ולהביא לשיפור משמעותי ברווחת הקהילה. לא מספיק לשדרג את חזות הסביבה העירונית, יש להוביל מהלך ברמה הארצית, ויפה שעה אחת קודם.

המועצה לישראל יפה עומדת להגיש הצעת חוק בנושא, ומפיקה במקביל כנס ציבורי ראשון שייערך לקראת סוף 2010. בכנס ייערך דיון רב תחומי שיאיר את מכלול ההיבטים הקשורים בסוגיה מעניינת ומרכזית זו.

המועצה לישראל יפה - פרטי קשר
טלפון 03-6423111
פקס 03-6422839
אימייל info@israel-yafa.org.il
אתר http://www.israel-yafa.org.il
כתובת המועצה לישראל יפה
שד' רוקח 80
ת.ד 53250
תל אביב 61532
סגור