חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

מרכז חינוך סביבתי חדש – בשנה הבאה, בירושלים הבנויה

ירושלים עולה על מפת החינוך הסביבתי בישראל, הודות למרכז חינוך סביבתי חדש של המועצה לישראל יפה שיקום בעיר הבירה. המרכז, שימוקם על גג חניון קרית הלאום, יהווה מוקד לפעילויות חינוך סביבתי בקרב תושבי ירושלים והאיזור ואבן שואבת לאירועים ארציים מעולם התוכן הסביבתי. 
 

 
הדמיה של המרכז המתוכנן מבחוץ
 
מרכז ישראל יפה, מרכז חדש לחינוך סביבתי של המועצה לישראל יפה, יוקם בקרוב בירושלים. המרכז צפוי להוות עוגן לפעילות חינוכית ברוח הקיימות ומוקד להטמעת ערכי הסביבה והיופי בקרב תושבי מטרופולין ירושלים. המרכז ימוקם על פני חניון קריית הלאום, באיזור פסטורלי הטובל בירוק וצופה לעבר בית המשפט העליון.
 
במרכז עתידים להתקיים מגוון פעילויות חינוכיות של המועצה לישראל יפה, בנוסף לכנסים, תערוכות ואירועים ארציים שונים מעולם התוכן הסביבתי. כמו במרכז לחינוך סביבתי בתל אביב, גם במרכז החדש יופנו הפעילויות החינוכיות לקהלים רבים ושונים: ילדים בגיל הרך, תלמידי בית ספר, חיילים, עובדי חברות וארגונים וקהלים בוגרים אחרים. הפעילויות יתקיימו במתכונות של מפגשי העשרה חד-פעמיים, חוגים, הרצאות, סדנאות והשתלמויות, ויושם בהן דגש על יצירת שינוי התנהגותי ממשי ביחסם של המשתתפים לסביבה.
 
בקרוב: המרכז החדש יוצא לדרך
 
מרכז ישראל יפה בירושלים נבנה בברכת עיריית ירושלים והשר להגנת הסביבה, ובמימון תרומה פרטית נדיבה בהיקף של מיליוני שקלים. המרכז  ישתרע על שטח של כ- 1,400 מ"ר וייבנה על פי אמות מידה של בניה ירוקה, על ידי משרד האדריכלים בראשותו של האדריכל טומי לייטרסדורף. עיצוב הבניין על חלליו המגוונים מתוכנן כך שישלב יופי חזותי עם נוחות ופונקציונאליות, היוצרים יחדיו מקום מפגש נעים ומעורר השראה המאפשר דיאלוג בין האדם לסביבתו.
 
מתוך הכרה בחשיבות הפרויקט ייחדה לו עיריית ירושלים את השטח שעל גג חניון קריית הלאום, בו עתיד לקום מרכז תרבות ופנאי שישכון לצד משרדי ממשלה. מלבד בניית מרכז המועצה החדש, יכלול פיתוח האתר הרחבה של בניין מבקר המדינה ובנייה של מלון ומרכז מסחרי לטובת באי בית המשפט ומשרדי הממשלה שבאזור. בנוסף מתוכננת להיבנות טיילת שתחבר בין קריית הלאום לתחנה המרכזית.
 
למועצה לישראל יפה יש שני מרכזי חינוך סביבתי קבועים הפועלים כבר היום: האחד משרת את מרכז הארץ והשני את אזור באר שבע. בנוסף, מפעילה המועצה שתי יחידות ניידות הפועלות בצפון הארץ ובדרומה ומביאות את החינוך הסביבתי לתושבי הישובים המרוחקים שאין באפשרותם להגיע למרכזים הקבועים. המרכז החדש מיועד להעמיק ולהרחיב את היקף הפעילות באיזור ירושלים.
 
במכתב ששלח לראש עיריית ירושלים ציין השר להגנת הסביבה כי להקמת המרכז דווקא בבירת ישראל ישנם יתרונות ערכיים עצומים, ושהוא צפוי לשמש ככלי יעיל ביותר לקידום איכות הסביבה ואיכות החיים של תושבי ירושלים.
 
עבודות הבניה אמורות להתחיל בקרוב, לאחר סיום תהליך קבלת ההיתרים הדרושים.
  

 
הדמיה של חלל פנימי במרכז המתוכנן
המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט