חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

80% פחות – אותה התאורה בהרבה פחות אנרגיה


13.12.09

 
באמצעות שינוי פשוט אחד במשק הבית יכול כל אחד מאיתנו להפחית את הזיהום ולחסוך חשמל וכסף – כל מה שצריך לעשות הוא להחליף נורה. נורות חדשות וחסכוניות הנמצאות בשוק כבר היום צורכות 80% פחות חשמל מנורות הליבון הרגילות ומפיצות אותה מידה של אור.
 
המועצה לישראל יפה שמחה לבשר על קמפיין ארצי חדש, שמטרתו להפחית את צריכת החשמל לתאורה - 80% פחות. היעד של פרויקט שאפתני זהו הוא להוביל להחלפת מיליון נורות ליבון ישנות בנורות חסכוניות שצורכות 80% פחות חשמל, צמצום שלו השפעה מהותית על חשבון החשמל ועל איכות האוויר והסביבה. הפחתה זו של צריכת החשמל הינה צעד לאומי ראשון לקראת מהלך רחב יותר להפחתה בשיעור פליטות גזי החממה המהווים את הסיבה המרכזית להתחממות גלובלית.
 
הפרויקט, פרי יוזמה משותפת של המועצה לישראל יפה וחברת סמיקום לקסיס, נערך בחסות עיריית ת"א, ובתמיכת חברת החשמל.
 
איך משתתפים בפרויקט?
 
במהלך הפרויקט, שיתקיים בחודשים נובמבר ודצמבר 2009, ייקראו תושבי ישראל להחזיר נורות ליבון ישנות לכ-1,000 נקודת איסוף אשר ימוקמו ברשתות השיווק הגדולות ובחנויות פרטיות בכל רחבי הארץ. הנורות ייאספו במיכלי איסוף ייעודיים ויועברו על ידי ניידות מיוחדות למיצג מרשים שייבנה בכיכר רבין בתל אביב. מספר הנורות שייאספו יעודכן כל העת באתר הפרויקט כאשר היעד, כאמור, הינו איסוף מליון נורות.
 
ישראל משתלבת במאמץ העולמי
 
בסקר שערכה לאחרונה חברת סמיקום לקסיס נמצא כי 55% מתושבי ישראל כבר עברו מיוזמתם לשימוש חלקי או מלא בנורות חסכוניות. הסקר מעיד כי יש עדיין כר נרחב לפעולה ופוטנציאל אמיתי לשינוי משמעותי בהיקף צריכת החשמל לתאורה.
 
עיתוי הקמפיין לעידוד החיסכון בחשמל הולם במיוחד, שכן בסמיכות אליו מתקיימת הוועידה העולמית בנושא משבר האקלים בקופנהגן. בוועידה זאת תצטרך ישראל, לראשונה, לקבל על עצמה יעדים לצמצום פליטות גזי החממה ולהציג את דרכי פעולתה בנושא. הפחתת צריכת החשמל הינה אחת הדרכים להשגת יעדים אלו ופרוייקט 80% פחות הוא דרך מצויינת להתחיל ולעשות משהו בנדון.
 
ובינתיים – אין צורך לחכות - אפשר וכדאי להתחיל ולהפחית 80% מצריכת החשמל לתאורה כבר מעכשיו. החליפו את נורות הליבון שלכם בנורות חסכוניות וכך תוכלו לשמור על הסביבה ולחסוך בכסף, עוד בחשבון החשמל הקרוב.

לסיום, סרטון קצר באנגלית למאותגרי תחזוקת הבית שבינינו, שמסביר שלב אחר שלב במעבר לנורות החסכוניות.
 


 
התקשורת נרתמת לקידום פרוייקט 80% פחות 
 
פרטים נוספים על המבצע, על נורות חסכוניות ואיך אפשר לשמור על הסביבה אפשר למצוא באתר הפרויקט.
 
עוד באתר - "מחשבון חיסכון" לחישוב החיסכון בחשמל ובכסף והזמנה להשתתפות בהגרלת פרס מפתיע במיוחד!
 
חסכון בחשמל בעזרת נורות חסכוניות - למה וכמה
המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט