חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

שופץ ונחנך הדגם של בניין המועצה ישראל יפה בפארק מיני ישראל

בטקס שנערך בפארק, נחנך הדגם המשופץ של בניין המועצה והוכרז על קריאתו של המרכז ללימודי ישראל יפה על שם הגב' אורה הרצוג. 
 

 

עומדים ליד דגם המועצה המשופץ - הגב' אורה הרצוג, בנה השר יצחק (בוז'י) הרצוג (משמאל) ומנכ"ל הפארק מר חיים רוגטקה

 
בטקס חגיגי שנערך בפארק מיני ישראל שבצומת לטרון בסוף חודש מרץ - במעמד הגב' אורה הרצוג, שר הרווחה מר יצחק (בוז'י) הרצוג, נשיא המועצה לישראל יפה (והשר לשעבר) מר גדעון פת ובנוכחות אורחים נוספים - נחנך הדגם המוקטן המשופץ של בניין המרכז ללימודי סביבה של המועצה לישראל יפה הממוקם בפארק הירקון, תל-אביב. הטקס נערך לרגל סיום שיפוצו של הדגם שבא בעקבות קריאת המרכז ללימודי סביבה של המועצה לישראל יפה על שם הגב' אורה הרצוג, מי שהקימה וליוותה את המועצה 38 שנים. 
 
פארק מיני ישראל הוא אתר מיוחד במינו, בו מוצגים מאות דגמים שהם תעתיק מדויק בקנה מידה של 1:25 של אתרים ומבנים בעלי חשיבות היסטורית, ארכיאולוגית, חברתית או דתית. מבין מאות האתרים שהתמודדו על הייצוג בפארק נבחר בניין המועצה לישראל יפה כמבנה בעל ארכיטקטורה מעניינת המהווה משכן לפעילות חשובה של חינוך סביבתי ומודעות לטיפוח הסביבה. בניין המועצה נבנה ב-1992 על ידי האדריכל וחתן פרס ישראל אברהם יסקי, ועוצב על ידי האדריכל דוד דה-מאיו (שתכנן בין היתר גם את בנין תיאטרון הבימה ואת מרכז עינב לתרבות).
 
הגב' אורה הרצוג, אלמנת הנשיא הששי של מדינת ישראל מר חיים הרצוג ז"ל, כיהנה במשך שנים רבות כנשיאה הבינלאומית של המועצה לישראל יפה; היא זו שיזמה את הקמת המרכז ללימודי ישראל יפה והיוותה את הכח המניע מאחורי פעילותו. לפני כשנה פרשה הגב' הרצוג מכהונתה במועצה, ולאות הוקרה על פעילותה רבת השנים בה הוחלט להעניק לגב' הרצוג את התואר נשיאת כבוד ולקרוא על שמה את המרכז הלימודי של המועצה בתל אביב.
 
 
המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט