חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
פעילות הסניפים
כרמיאל, הצפון והעמקים
טבריה, עמק הירדן והמרחב
חיפה
נתניה, השרון והשומרון
גוש דן
רחובות
שהם
ירושלים
אשדוד
באר שבע והדרום
אילת
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה
מיקלטים 2011  >>  כאוכב אבו אל-היגא

סניף כאוכב אבו אל-היג'א

 
 
מפעילויות הסניף 
 

הורחב מעגל נאמני הניקיון המוסמכים על ידי המועצה לישראל יפה במגזר הערבי
 

במהלך חודש דצמבר 2007, הוסמכו עוד כ-20 נאמני ניקיון בסניף כאוכב של המועצה לישראל יפה, שיפעלו במרחב הצפוני ובעיקר במגזר הערבי
 

הסמכת נאמני ניקיון היא חלק מתוכנית העבודה השנתית של סניפי המועצה לישראל יפה ברחבי הארץ. בחודש נובמבר האחרון התקיימה הסמכת נאמני ניקיון משותפת ליהודים וערבים בסניף כפר-סבא שיפעלו בעיקר בסביבת מגוריהם. החודש הצטרפו עוד כ-20 נאמני ניקיון הפעם מאזור כאוכב - מקצתם מהכפר מנדא הסמוך והשאר מהכפר כאוכב עצמו. במסגרת המפגש, נערכה שיחת רקע והסברה ע"י מנהל הסניף, מר נידאל חאג', ואחריו הרצה מר מאג'ד חג'אג'רה, רכז חינוך סביבתי ופניות ציבור במגזר הערבי מטעם המשרד להגנת הסביבה. התגייסות התושבים לפעילות זו מראה על החשיבות אותה הם מייחסים לה ועל הרצון שלהם לשמור ולטפח את סביבתם המיידית והמרחבית ובעיקר ללא מגבלות של "גבולות מגזריים".

 


 
כאוכב: המתנדבים מוסמכים לנאמני ניקיון

 

חזור למעלה
 
פעילויות בכאוכב אבו אל-היג'א
 

סניף כאוכב אבו אל-היג'א של המועצה לישראל יפה יזם שתי פעילויות מבורכות למען טיפוחו של הישוב, כאשר הדגש הוא על עשייה קהילתית וחנוכית למען הסביבה- תחומים אשר כבר מזוהים עם הישוב.

 
הראשונה היא שיפוצו של המרכז לבריאות המשפחה בישוב, המנוהל על ידי נוהא ג'נאם. במסגרת הפרויקט, שיתפרס על פני החודשים הקרובים, יקושט המרכז בציורים ובצבע מעשי ידה של האומנית והיבא אבו אל היג'א, שנרתמה בהתנדבות למשימה ותפעיל ילדים שיסייעו במלאכת הצביעה והציור. הצבעים והחומרים הובאו ע"י המועצה המקומית כאוכב אבו אל היג'א.
 

פעילות אחרת היא שיפוץ וטיפוח הגן הבוטני בבי"ס היסודי כאוכב. המועצה נרתמה לפרויקט טיפוח הגן בכך שהוא ייגודר ויינתן לו צביון ייחודי. כמו נושאים אחרים שקודמו בישוב, גם טיפוח הגן, הממוקם בבי"ס היסודי בישוב, מהווה ביטוי הן לעשייה למען הסביבה, והן לפרויקט חנוכי- קהילתי. בנוסף למועצה המקומית כאוכב, תורמים לפרויקט שני תורמים מהמגזר הערבי.
 

המועצה המקומית כאוכב מהווה חלק מאיגוד ערים לאיכות הסיבה- אגן בית נטופה, אשר עוסק רבות בהדרכה והדגמה של פתרונות סביבתיים, תוך התייחסות לכל מרכיבי הסביבה. בין הנושאים שקודמו בישוב על ידי איגוד הערים ניתן למנות את בניית מרכז המבקרים האקולוגי המדגים שיטות תכנון סביבתי, בניה ירוקה ושימור אנרגיה, הפעלת מרכז להנחיית עבודות חקר אקולוגיות של תלמידים, והטמעת תחום מדעי הסביבה במערכות החינוך.  
 

 

  
חזור למעלה
 

מעורבות גוברת במגזר הערבי בצפון למען איכות הסביבה
 

ביוזמה משותפת של המועצה לישראל יפה ואיגוד ערים אגן בית נטופה בסכנין, השתתפו מאות תושבים בצעדה שמטרתה להגביר את המודעות לאיכות החיים ושמירה על הסביבה.
 

באמצע חודש אפריל האחרון, יצאו כ-700 תושבים - ילדי גנים, תלמידי בתי ספר יסודיים ותיכונים, הורים ומלווים, לצעדה לאורך תוואי המעיינות בקרבת הישוב כאוכב אבו אל היג'א שבגליל במטרה להעלות את המודעות של תושבי האזור לנושאי איכות החיים ושימור הסביבה כיום ולדורות הבאים. במהלך היום התקיימה פעילות הסברתית בנושאים אלו כמו גם פעילות בשטח של ניקיון ואיסוף אשפה. הצעדה - יוזמה משותפת של סניף המועצה לישראל יפה בהנהלת האדריכל נידאל חאג', מועצת הישוב כאוכב, בית הספר כאוכב ואיגוד ערים לאיכות הסביבה - אגן בית נטופה, מהווה ביטוי להתעוררות של המגזר הערבי באזור הצפון בכל הקשור בשמירה על הסביבה, הניקיון והאסתטיקה. לאור הצלחת האירוע הודיעה כבר הנהלת היישוב כי היא מתכוונת לחזור עליה ולהפכה למסורת רבת שנים.

 

 
 
ילדים אוספים אשפה בכואכב

 

סניף המועצה לישראל יפה בכאוכב אבו אל היג'א, הממוקמת לא רחוק מכרמיאל, הינו הסניף הראשון של המועצה במגזר הערבי. מאז הקמתו, בקיץ 2006, עוסק הסניף בהסברה והעלאת המודעות לנושאי סביבה ובפעילות למען טיפוח הסביבה בקרב תושבי האזור - נושאים שעד כה לא היו חלק מעולם התוכן של מגזר זה. הפעילות היא לא רק מיגזרית אלא מנסה ליצור מכנה משותף בין האוכלוסייה המקומית והכללית על בסיס צרכים ואינטרסים משותפים חוצי תרבויות ודתות בעזרת שיתופי פעולה עם השכנים היהודים באזור.
 

מנהל הסניף, נידאל חאג' מציין כי: "צעדה זו היא רק חלק מרצף פעילויות בתחום. אנו מקדמים פעילויות נוספות על מנת לעורר את הציבור הערבי באזור לנושאים הקשורים בטיפוח ושמירה על הסביבה ומקווים כי נצליח לגייס לשורותינו גם בעלי הון והשפעה מהמגזר ומחוצה לו, שיעזרו בתרומות ועשייה למען הקהילה".

 

 

המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט