חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה
סניפים  >>  אשדוד

סניף אשדוד

מנהלת הסניף: גב' חנה שובל
מרחב פעילות: אשדוד, אשקלון, גדרה, יבנה, קרית גת , חוף אשקלון והסביבה
כתובת:
הר כרמל 6, אשדוד 7771016
טלפקס:
08-8567235 



מפעילויות הסניף


האפור התעורר לחיים

בטונדות שהקיפו את מכון הדיאליזה נפרומור ברחוב יצחק שדה באשדוד, הפכו למצע לציורי קיר מרהיבים שיצרו אמנים מחברת "ש.ל. אדי", המתמחה באמנות אורבנית. היוזמה, פרי שיתוף פעולה של מנהלת הפרויקטים של נפרומור, סוזי אבן דר, ומנהלת המועצה לישראל יפה במרחב דרום, חנה שובל, נועדה להפוך את חווית הביקור במכון לנעימה יותר עבור התושבים המגיעים לקבל בו טיפולים.

הבטונדות הוצבו במקום בעת מבצע צוק איתן ביזמת חברת נפרומור, במימון עצמי של כחצי מיליון שקלים. הצבת הבטונדות נועדה  לאפשר לחולים להמשיך לקבל את הטיפולים באשדוד ובכך לחסוך מהם את המאמץ הכרוך בהגעה אל המכונים הממוגנים בערים הסמוכות.

מכון הדיאליזה באשדוד, מהוותיקים בארץ, מנוהל על ידי האחות הראשית, פנינה ביטון. המכון הוקם ב-1995, והוא מסייע לכ-120 חולים בעזרת 16 עמדות קבועות. בעוד כשנה צפוי המכון לעבור למבנה חדש העומד בתקני פיקוד העורף, והבטונדות המצויירות ייתרמו לאחד מיישובי הדרום.





תחרות הנואם הצעיר

תחרות הנואם הצעיר, 2015, התקיימה זו השנה ה-28 בעיר אשדוד, בשיתוף עיריית אשדוד, חברת אדמה-אגן באשדוד, המועצה לישראל יפה ומועדון רוטרי אשדוד. התחרות מתקיימת לזכרו של דורון דנקנר ז"ל. יו"ר צוות השופטים, בתחרות היה עו"ד ציון אמיר.

השנה התחרות התקיימה במתכונת שונה מהמתכונת שהתקיימה בעבר, והורחבה לבתי ספר יסודיים, בנוסף לבתי ספר מקיפים.
בתחרות השתתפו 10 בתי ספר מקיפים ו-18 בתי ספר יסודיים. במקום ראשון מהמקיפים, זכה התלמיד שָי דדון, ממקיף ד', שנאם על אפליה מגדרית ועדתית. במקום הראשון, מבתי הספר היסודיים, זכתה התלמידה וֵנֶסָה מרסיאנו, מבית ספר יצחק רבין, שנאמה על תרומת אברים. רבים מהמתמודדים בחרו לנאום על הבריונות המתרחשת ברשת. נושאי הנאום הנוספים שנבחרו היו אפליית נשים בחברה, האם מדינת ישראל צריכה לחייב תחבורה ציבורית ופתיחת עסקים בשבת? האם האינטרנט והתקשורת המיידית משקפים עתיד טוב יותר לאוכלוסיית העולם? והאם יש להגביל זכויות אדם במדינה דמוקרטית?

הנושאים לנאום נבחרו מתוך המציאות הישראלית הנמצאת בקביעות על סדר היום הציבורי במדינה. הקריטריונים שנבדקו על ידי השופטים: איכות הטיעונים, מבנה וסדר הנאום, אפקטיביות הנואם, לשון ותחביר, עמידה במסגרת הזמן המוקצב, שפת הגוף ועמידה מול קהל  ושימוש בקול. הזוכים במקומות הראשונים בתחרות עלו לתחרות האשכולית בה השתתפו הערים רחובות, אשדוד  וגדרה.
 
את הערב פתחו תלמידי אקדמא באשדוד, בהרכב מוזיקלי רב תחומי, בניהולו של אלכס רזיקוביץ. ההרכב כלל סקסופון אלט וטנור, חצוצרה, גיטרה, קלידים ותופים.












תחרות "הנואם הצעיר"

זוהי לא מתיחה – ב-1 באפריל התקיימה בעיר אשדוד תחרות "הנואם הצעיר" בפעם ה- 27.
התחרות היא פרי שיתוף פעולה של הגב' חנה שובל, מנהלת הסניף באשדוד, מועדון רוטרי, עיריית אשדוד וחברת אגן יצרני כימיקלים באשדוד.

השנה השתתפו בתחרות 9 ביה"ס תיכוניים ברחבי העיר. הטקס נפתח עם הופעה מיוחדת של תלמידי הקונסרבטוריון העירוני בנגינה על פסנתר. בהמשך הערב עלו נציגי ביה"ס בזה אחר זה והציגו עמדתם במגוון נושאים: מנהיגות, אפליית נשים ותרבות הדיבור בפניי ציבור רחב של תלמידים, הורים, מורים ונציגי הגופים השותפים לעשייה.

בתום שלב השיפוט, הוכרזו שמות הזוכים וחולקו תעודות לנואמים המצטיינים.


פרויקט צביעת ארונות התשתית - עכשיו הסרט

בעיריית אשדוד החליטו להפוך את ארונות התשתית הפזורים ברחבי העיר למיצגים אומנותיים שמשתלבים בסביבה העירונית. במסגרת הפרויקט התגייסו אמנים בני העיר לעיטור הארונות בהתאם לסגנונם האישי ולצביעתם בחומר מיוחד, שאינו מאפשר ריסוס של גרפיטי ובכך מונע את השחתת היצירות.


את פרויקט צביעת הארונות מובילה מנהלת סניף המועצה לישראל יפה בעיר הגב' חנה שובל, והוא עתיד להימשך גם במהלך השנה הנוכחית.

לחצו על הסרטון לצפייה בתוצאה הצבעונית:




היופי והחינוך נפגשים בעיר אשדוד

אשדוד לא מביישת את עברה המפואר ונעשית לאחת מהערים היפות בארץ. לאחר שזכתה בחמישה כוכבי יופי בתחרות קריה יפה בישראל יפה, ממשיכה עיריית אשדוד לדאוג לטיפוח סביבתי של העיר באמצעות תחרות המוקדשת לטיפוח בתי הספר העירוניים. בתאריך 11/05/09 הגיעה לסיומה התחרות בטקס חגיגי.


תחרות בית הספר הנאה באשדוד הינה פרי של יוזמה משותפת לעיריית אשדוד, המועצה לישראל יפה ופורום תעשייה יפה. במסגרתה התחרו 29 בתי ספר מרחבי העיר על תואר בית הספר היפה ביותר באשדוד.


בטקס, שהתקיים באולם הישיבות של העירייה במעמד ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי ומנהלת סניף אשדוד של המועצה לישראל יפה - חנה שובל, הוכרזו הזוכים. במקום הראשון זכו בתי הספר מעלות ועלומים, אחריהם במקום השני זכה בית הספר עמל יעד ובמקום השלישי זכה בית הספר שקמים. את הפרסים הכספיים העניקו לזוכים נציגי איגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד - חבל יבנה, והחברות שתרמו את הפרסים: מובילק בע"מ וחברת הגרעין בע"מ.


מזה עשור שהתחרות מתקיימת באשדוד כחלק ממערך התחרויות המקומיות של המועצה לישראל יפה. מלבד תחרות בית הספר הנאה ניתן למנות בין התחרויות המקומיות את תחרות הגינה היפה, תחרות מרפאה נאה, תחרות גני הילדים ותחרויות נוספות. כל התחרויות כאחת נועדו לחזק את הקשר בין הרשות המקומית לתושביה ולעודד את הקהילה לקחת חלק פעיל בטיפוח סביבתי של עירם.


מטרת תחרות זו הינה שיפור חזות בתי הספר בעיר, תוך הגברת המודעות לטיפוח וחזות מוסדות החינוך בעיר וניקיונם בקרב התלמידים ובקרב צוות המורים. כבתחרויות הארציות של המועצה, צוותי השיפוט בתחרות הורכבו משופטים מתנדבים של המועצה לישראל יפה. השופטים בחנו בכובד ראש את חזותו החיצונית והפנימית של כל אחד מבתי הספר, כולל המבנה הפנימי והחצר. בנוסף, בדקו השופטים את התייחסות בית הספר לתכנים של חינוך סביבתי כגון מיחזור, גינון וחיסכון במים.


בתום הטקס, ניצלה חנה שובל את ההזדמנות כדי להעניק לראש העיר תעודת חמשת כוכבי יופי לעירו, בה היא זכתה בתחרות קריה יפה בישראל יפה 2008.

 


מעניקים את פרסי בית הספר הנאה בעיריית אשדוד



חנה שובל, מנהלת סניף המועצה לישראל יפה באשדוד, מעניקה לראש עיריית אשדוד הד"ר יחיאל לסרי את תעודת 5 כובי היופי בהם זכתה עירו בתחרות "קריה יפה" 2008

חזור למעלה

צביעת ארונות סעף של בזק באשדוד


הסניף האשדודי של המועצה, בניהולו של הגב' חנה שובל, יזם פרויקט בו מעוטרים בצבע מאות ארונות סעף של חברת "בזק" בעיר החמישית בגודלה בארץ: אשדוד.

הפרויקט, הנושא נופך קהילתי-חנוכי, מעבר לתרומה האסתטית שבו, נמצא כעת בעיצומו תודות לשיתוף פעולה של עיריית אשדוד ושל סניף המועצה לישראל יפה באשדוד, ובאמצעות תרומה של חברה פרטית.

חברת בזק צבעה את הארונות בצבע בסיס והכינה אותם לצביעה אמנותית שמונחית על ידי אמנים מקומיים, ומבוצעת על ידי תלמידים (בעיקר לאומנות) ועולים חדשים. הפרויקט מתפרס על תקופה של כשלושה חודשים.

ארונות אלו בדרך כלל נותרים מוזנחים, מלוכלכים ולא מטופחים, ברחבי העיר. צביעתם מהווה ניסיון להשרות אווירה נעימה יותר בעיר.

נושא הציורים נקבע בהחלטה משותפת של העירייה והאמנים והוא מתייחס לסביבה הימית (כגון שימור אוצרות הטבע בים או שימור החופים) כיאה לעיר חוף מתפתחת כאשדוד.



חזור למעלה

המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט