חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
פעילות הסניפים
כרמיאל, הצפון והעמקים
חיפה
נתניה, השרון והשומרון
גוש דן
נס ציונה
שהם
ירושלים
אשדוד
באר שבע והדרום
אילת
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

סניף הגליל התחתון והעמקים
מנהלת הסניף: גב' גאולה תודר
מרחב פעילות: מגדל העמק, בקעת בית שאן, עפולה, טבריה
כתובת: האורנים 8, מגדל העמק 23028
טלפקס:
04-6507807
  
הסניף קיים למעלה מ-17 שנה.
הסניף מפעיל תלמידים ותנועות נוער וכן מתנדבים בפעולות קהילתיות במתקני חינוך ובתי קשישים. ישנה פעילות בישובים בדואים בתחומים אלו. כמו כן, הסניף מפעיל מתנדבים במגזרים שונים לשיפוט בתחרויות המועצה לישראל יפה.
 
מפעילויות הסניף
 
פעילות לטובת הקהילה - יולי 2016

בסניף מגדל העמק התקיימה בחודש יולי פעילות לטובת הקהילה בעזרתם של נציגי ועובדי מפעל תה ויסוצקי אשר התנדבו לפעילות.

הם בחרו לשפץ ולטפח מועדון קהילה תומכת של העמותה למען הקשיש שמהווה אכסניה לאוכלוסיית קשישים מיעוטי יכולת.

במסגרת הפעילות ניקו וטיפחו המשתתפים את החצר, שתלו צמחים, הקימו גדר חיה, צבעו קירות וחידשו פרגולה בחצר.

העבודה הקשה, ההשקעה בתכנון לפני, ובהוצאה לפועל אחרי והנתינה נעשתה ברוח של רצון טוב ובהנאה רבה.

הפעילות נעשתה בליווי ובהדרכתה של הגב' גאולה טודר, מנהלת סניף מ. העמק.


יום המעשים הטובים במגדל העמק- 11/3/14 

במסגרת "יום מעשים טובים", יזמה הגב' גאולה תודר, מנהלת סניף מגדל העמק, פעילות קהילתית לה חברו מספר גופים.

הפעילות התבצעה בביה"ס "דרור" (ביה"ס לאוטיסטים השוכן בקיבוץ הסוללים).

בפעילות לקחו חלק תלמידים ובעיקר אנשי מעבר הבקעה (משתתפים לראשונה בתחרות מטעמנו), אשר צוידו בציוד לצביעת פנים וחוץ, כולל צביעת מתקני החצר וציורי קיר.

כמו כן, דאגה הגב' תודר לספק למתנדבים מאות פקעות ושתילים, אשר ניטעו באתר (פעילות שתילה דומה התקיימה שם גם בט"ו בשב"ט).


 


ט"ו בשבט 2013 במגדל העמק

במסגרת הפעילות לט"ו בשבט 2013, יצרו התלמידים בסניף מגדל העמק דמויות אנושיות כפיסול סביבתי, תוך שימוש בניירות עיתון. הדמויות שיצרו התלמידים יוצבו בכותלי ביה"ס רוגוזין (חט"ב).
להלן התמונות:
יוצרים בטכסטיל

במסגרת פעילות מנהלת סניף מגדל העמק גאולה תודר, תרם במרץ 2012 מפעל "סטנדרט טכסטיל" מספר גלילי בד בצבעים שונים. גאולה דואגת כי מדי שנה ייתרמו הגלילים לבתי ספר לבעלי צרכים מיוחדים וכן לבתי הגיל השלישי, על מנת לאפשר פעילות של יצירה לצד ריפוי בעיסוק.

לפניכם יצירות שנעשו על ידי דיירי בית הגיל השלישי "רטרו", קשישים יוצאי חבר העמים, לקראת פעילות שלהם לערב שירה עם מלחינים ויוצרים.
יום מעשים טובים

ב"יום מעשים טובים", שהתקיים בתאריך ה-5 באפריל, 2011, הגיעה הגב' גאולה תודר, מנהלת סניף הגליל התחתון והעמקים הממוקם במגדל העמק, מצויידת בשתילים שנתרמו על ידי משתלת "חיש שתיל", למרכז העבודה השיקומי (מע"ש) בנצרת עילית ושתלה שתילי ירקות עם שוכני המרכז.


מרכז העבודה השיקומי בעיר הוא מוסד שיקומי בו מטופלים כ-40 בוגרים (מעל גיל 21) הלוקים בפיגור שכלי. חלקם אף מרותקים לכיסאות גלגלים. הפעילות בוצעה בסיוע "חיש שתיל" ועמותת "הרוח הטובה".אולם, זו לא היתה הפעילות ההתנדבותית-חברתית היחידה שביצע הסניף ב"יום המעשים הטובים". בנוסף ביקרו אנשי עמותת "נירים בשכונות" בצוותא עם נציגים מה"רוח טובה" ו ומתנדבים נוספים מטעם המועצה לישראל יפה בראשות גאולה תודר - יחדיו פעלו לטיפוח בית נירים בגבעת המורה.


בעקבות הפעילות התקבל במשרדים הראשיים של המועצה לישראל יפה בתל אביב מכתב תודה מרגש, בו נכתב בין היתר: "הננו מודים לך מקרב לב, עזרתך הנדיבה לעמותה הייתה לברכה. שיתופי הפעולה בין ישראל יפה לבית נירים מאפשרים מתן מענה מיטבי לחניכים. מי ייתן ונמשיך בעשייה, בשנים הבאות. ישר כוח לכל העושים בדבר".עבור סניף הגליל העליון והעמקים "יום המעשים הטובים" היה למעשה סיום לחודש פעילות אינטנסיבי בנושאי סביבה וקהילה. יום קודם, נערך ביער בלפור שבעיר, אירוע "הפנינג האביב" בהשתתפות אנשי הסניף הצפוני יחדיו עם נציגי קק"ל, עיריית מגדל העמק והמתנ"ס המקומי, האירוע סיכם תהליך רב חודשי של מימוש תוכניות לטיפוח היער הקהילתי, משולב בפעילויות ילדים, בני נוער ובוגרים.

פעילויות סביבתיות עם ילדי מגדל העמק


במגדל העמק החליטו להקדים השנה את נטיעות ט"ו בשבט. ב- 28 לינואר 2009, יצאו ילדי כיתות א' - ו' מבית הספר "גיורא יוספטל", ליער הקהילתי על שם "בלפור" הנמצא ממזרח לעיר, ונטעו פקעות של אירוסים ונרקיסים.

הפעילות הברוכה היא פרי יוזמה משותפת של סניף המועצה לישראל יפה המקומי בעיר (בניהולה של גאולה תודר), קק"ל והמחלקה לשירותים חברתיים וחזות העיר. ילדי בית הספר "גיורא יוספטל" שהשתתפו בתוכנית, נהנו במסגרת יום מגוון זה, גם מלימוד על הצומח בארץ ישראל ומחידון בנושא.
 

לפעילות צפויות פעילויות המשך, שמטרתן הן גם טיפוח היער וחינוך סביבתי לילדי היישוב שיכלול: מיפוי צמחיה, סלילת שבילים וביצוע סדנאות בנושאים ירוקים כמו: טיפוח הסביבה ומיחזור. 
 
זו אינה פעילותו הראשונה של סניף מגדל העמק בשנים האחרונות. פעילויות הסניף כללו זה כבר: נטיעות, פעילויות גינון ופעילויות חינוכיות ברחבי היישוב, החל מגילאי הגן ועד לגילאים בוגרים יותר.

 

 
תלמידי בי"ס "גיורא יוספטל" ממגדל העמק ביום נטיעות ביער בלפור.
מאחוריהם דוכן המועצה וגאולה תודר
 

חזור למעלה
 

ילדי הגן למען מגדל העמק
 
 יום לציון פעילות ותרומת הארגונים ההתנדבותיים למען הקהילה  - "מושיטים יד לקהילה",  נערך במגדל העמק ב- 4 מרץ 08. במסגרת זאת, נערך מפגש מרגש בין  סניף המועצה בישוב לילדי גן "רקפת"

 
במגדל העמק המחויבות לסביבה מתחילה כבר בגיל הרך: ילדי "רקפת" סייעו במהלך השנה לניקיון העיר, שתלו צמחים וחידשו את פינת היצירה בגן עם בדים צבעוניים.
 
לתודה מיוחדת זכתה הגברת גאולה תודר, מנהלת סניף המועצה של מגדל העמק, שיזמה ואירגנה את פעילות ילדי הגן, בני נוער ומבוגרים נוספים. הגברת תודר מנהלת את הסניף כבר שנים רבות ופעילותה למען הסביבה באה לידי ביטוי לא רק במגדל העמק, אלא גם בעפולה ובישובים הסמוכים. כהוקרה למען פעילותה למען טיפוח היישוב שלה והסמוכים אליו, כמו גם למען הנחלת חינוך סביבתי בקרב תלמידי האזור,  העניקו לה הילדים ציורים ססגוניים בטקס מכובד שנערך בגן "רקפת" בנוכחות ראש עיריית מגדל העמק, מר אלי ברדה. 

  

 

ילדי גן "רקפת" ממגדל העמק מעניקים ציור לגאולה תודר, מנהלת סניף המועצה בעיר. מימין: ראש העיר - אלי ברדה.

 
חזור למעלה
 
בוקר של גינון בעפולה

 
ערוגות פרחי העונה נשתלו בידי תלמידי בית הספר "אלומות" וגן הילדים "דורות" בעפולה ביוזמת סניף המועצה לישראל יפה במגדל העמק
 

במהלך חודש נובמבר 2007 השתתפו תלמידי כיתות ג'-ו' מבית הספר "אלומות" וילדי גן "דורות" בעפולה בבוקר של גינון. במהלך היום שתלו הילדים עשרות שתילים של פרחי העונה בערוגות נוי בשטח בית ספרם. הפעילות התאפשרה תודות ליוזמה של מנהלת סניף מגדל העמק, גאולה תודר, שגייסה לטובת העניין משתלות מאזור עפולה ומגדל העמק.
 
פעולות שתילה ונטיעה הם חלק משגרת הפעילות של סניפי המועצה וכשזה מערב ילדים התוצאה היא כפולה: לא רק טיפוח הסביבה וחזות נוף הארץ אלא גם חינוך לערכי טבע וחיבור לסביבה על ידי יצירת מחויבות אישית כבר מגיל צעיר.
 
אחראית הפרויקט מטעם בית הספר, המורה למדעים הגב' ורדה כץ, ביקשה להודות הן למשתלות שתרמו את השתילים, והן לגאולה תודר על פעילותו הברוכה של סניף מגדל העמק.

      

ילדי "אלומות" ו"דורות" נוטעים בעפולה: מחוייבות לערכי הטבע
 

  


חזור למעלה

המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט