חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
פעילות הסניפים
כרמיאל, הצפון והגליל העליון
טבריה, עמקים והמרחב
חיפה
נתניה, השרון והשומרון
גוש דן
רחובות
סניף שהם לשעבר
ירושלים
אשדוד
באר שבע והדרום
אילת
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה
סניפים  >>  חיפה

סניף חיפה

יו"ר הסניף: מר אלדד זייד
מנהל הסניף: ראובן בכר
מרחב פעילות: חיפה, מגדל העמק, עכו, קריות, דלית אל כרמל, עוספיה, טירת הכרמל
כתובת:
בודנהיימר 7, ת.ד. 5860, חיפה 35437
טלפקס:
04-8311590


גן הנתינה בחיפה על שם יונה זייד ז"ל (1929-2009)

בטקס נטיעות מרענן חנכנו את "גן הנתינה" בשכונת רמת בגין בחיפה, מחווה מרגשת של משפחת זייד ועיריית חיפה להנצחת אם המשפחה, יונה ז"ל, מתנדבת בכל רמ"ח אבריה שכל חייה עסקה בנתינה ועזרה לזולת. יונה ז"ל התחילה בפעילות התנדבותית מגיל צעיר ונרתמה לעבודה במעברות שקלטו את גלי העלייה למדינה שאך קמה, שם עסקה בהדרכה במועדוני נוער וסיוע בחבלי הקליטה הראשונים של העולים החדשים. במשך השנים המשיכה ועזרה למשפחות חסרות כל, לנזקקים ולחיילים משוחררים ואף שימשה חברה בהנהלת ארגון "גג לחייל המשוחרר". בשנותיה האחרונות התנדבה גם בויצ"ו ובני ברית.

יונה ז"ל פעלה לאורך כל חייה לאורם של ערכי הנתינה והסיוע לחלש עליהם גדלה ועשתה זאת בדרכה הצנועה והשקטה כשהיא אינה מבקשת דבר לעצמה. פעילותה ההתנדבותית רבת השנים זיכתה אותה בתואר "יקירת חיפה", עיטור שהוענק לה בשנת 2004.

"גן הנתינה" הוקם על מגרש מוזנח שהפך לגן מטופח לטובת תושבי העיר. בגן שתלנו בוסתן המשלב צמחי תבלין ועצי פרי למאכל, מהפירות שבהם השתבחה ארצנו.

גן הנתינה ע"ש יונה זייד ז"ל
עיריית חיפה מצדיעה לאלדד זייד- יו"ר סניף חיפה והצפון
יישר כוח וכל הכבוד לאלדד זייד- יו"ר סניף חיפה והצפון מזה למעלה מעשור
לצד פעילויות רבות במסגרת תפקיד זה, אלדד מבצע תפקיד בכיר גם במסגרת שירות מילואים בפיקוד העורף (אל"ם במילואים).
עיריית חיפה, בתיאום עם גורמי צה"ל ביצעה מהלך של הצדעה לאנשי מילואים מהעיר, ושמו של אלדד לא נפקד מפרסום חוצות זה.
גם המועצה לישראל יפה מתרגשת ומצדיעה לאלדד!
אנחנו גאים בו על הפעילות הרבה והעשייה המבורכת, כן ירבומפעילויות הסניף
במהלך החודשים האחרונים התקיימה תחרות "החצר הנאה" בשכונת נווה דוד בחיפה.
הפעילות נערכה בשיתוף מרכז הקהילתי של נווה דוד ועיריית חיפה.
מטרת התחרות היתה לעודד פעילות תושבים למען המרחבים הציבוריים.
לטובת פעילות זו נרמתו גם סטודנטים מהחטיבה הבינלאומית בטכניון וסייעו בעבודות נקיון של חצרות וגנים.
לאחר מכן נערכה תחרות של חצרות הבניינים- במקום הראשון זכה הבניין ברח' המלך שלמה 55.
ברכות לזוכים!


העיר חיפה ציינה פעילויות שונות במסגרת יום מעשים טובים, בהובלת מנהלת סניף חיפה, פיקי פלקסר.

בפעילות לקחו חלק תשעה בניינים משותפים בשכונה נוה דוד שהביעו נכונות להשתתף. אליהם הגיעו מתנדבים מ: אוניברסיטת חיפה, חיל הים, טכניון-הפקולטה לזרים, ביה"ס רעות וכמובן מתנדבי הסניף.
כל מתנדבים סייעו בתחזוקת הבניין בפעולות שונות כמו: ניקיון, שתילה, סיוד וכדומה על מנת להכין את החצרות ולהיערך לקראת תחרות "החצר והבית המטופח".
השיפוט יתבצע במהלך חודש מאי , על ידי מתנדבים מקרב סניף חיפה ונציגי המפעלים סונול ופז (המבצעים בשכונה פרוייקט שיקום חצרות גני ילדים במסגרת עמית תעשיה יפה).
ט"ו בשבט עם סניף חיפה: שותלים פרחים בנווה דוד

במסגרת פעילות המשך של סניף חיפה בשכונת נוה דוד ש"אומצה" על ידי פעילי הסניף, יזמה מנהלת סניף חיפה הגב' פיקי פלקסר פעילות לשיפור חזות שטחים ציבוריים ומחוייבות בני הנוער.

בפעילות לקחו חלק מדריכים צעירים מהשכונה, מתוך כוונה שיהוו בהמשך את דור העתיד למנהיגות מקומית לצעירים. בתחילת הפעילות הרצתה מנהלת הסניף בפני המנהיגים הצעירים והציגה בפניהם את פעילות המועצה לישראל יפה. לאחר מכן הקימו מתנדבי הסניף והמנהיגים הצעירים גינה במרכז הנוער לרווחת הילדים והצוות. המנהיגים הצעירים סייעו לילדי המרכז לשתול והתחייבו לקיים שיגרת טיפול ושמירה על הצמחים הרכים.

טקס לסיום תחרות "מרפאה נאה" של מחוז צפון נערך בבנין מועצת העיר חיפה

קרוב ל - 60 סניפי קופות חולים שונות השתתפו בתחרות "המרפאה הנאה" של מחוז צפון. התחרות נערכה ביוזמת המועצה לישראל יפה והגיעה לשיאה בטקס, שנערך ב- 26/03/2008, בנוכחות ראש עיריית חיפה, מר יונה יהב בבנין מועצת העיר חיפה.

השנה זו הפעם השישית שסניף חיפה מקיים את התחרות, אך הפעם הצטרפו אליו גם מרפאות השוכנות במרחב סניפי המועצה לישראל יפה: מגדל העמק בראשות מנהלת הסניף גאולה תודר, כרמיאל בראשות מנהל הסניף משה עסיס, וכאוכב בראשות מנהל הסניף נאדל חאג' , כך שהתחרות הפכה למחוזית ושילבה בתוכה גם מרפאות מהמגזר הערבי.

בתחרות השתתפו מרפאות מקופות החולים מאוחדת, כללית, ולאומית, שהשתתפו בתחרות בפעם הראשונה. כמידי שנה התחרות ותהליך השיפוט התאפשרו בשל עבודתם הנאמנה של צוותי המתנדבים של המועצה לישראל יפה, שמעבר להתייחסות לטיפוח, ניקיון ואסתטיקה של המרפאות, שמו דגש גם על גישה נוחה למרפאה והתמצאות קלה בתוכה: "חשוב מאוד בעיננו נושא השילוט, החניה המסומנת, הגישה לנכים, גינון ותחזוקה של המבנה, עוד קודם להגעת המטופל לרופא", כך לדברי פיקי פלקסר, מנהלת סניף חיפה של המועצה, בנאומה בפני אורחי הטקס.

מאחר והרמה הכללית השנה עלתה ביחס לתחרויות הקודמות, כן עלה גם הרף להענקת תעודת חמש כוכבי יופי – התעודה הגבוהה ביותר שמוענקת במסגרת התחרות.


פלקסר ציינה בדבריה את יונה יהב - ראש עיריית חיפה, שעל ידי הדירבון של עובדיו למען ישראל יפה והשתתפות בתחרות, הוא מהווה דוגמא של שיתוף פעולה למען הסביבה לראשי ערים אחרות בארץ. מלבד זאת, זו השנה השלישית שמשכן מועצת עיריית חיפה מארח את התחרות, ועל כך מגיעה תודה נוספת לעירייה.


תעודות ההשתתפות הוענקו לנציגי קופות החולים על ידי ראש עיריית חיפה - מר יונה יהב, סמנכ"ל התפעול של המועצה לישראל יפה – מר ויצמן משיח, וד"ר יהונתן דובנוב – סגן רופא המחוז של משרד הבריאות, שמלווה את התחרות עוד משנתה הראשונה.מעניקים את התעודות, מימין לשמאל: פיקי פלקסר (מנהלת סניף חיפה), משה עסיס (מנהל סניף כרמיאל), ויצמן משיח (סמנכ"ל התפעול של המועצה), יונה יהב (ראש עיריית חיפה) וד"ר יהונתן דובנוב (משרד הבריאות).

חנוכת גינה קהילתית בשכונת נווה דוד בחיפה
המועצה לישראל יפה יזמה הקמת גינה קהילתית בשכונת נווה דוד בחיפה. טקס חנוכת הגינה התקיים במעמד ראש העיר חיפה, מר יונה יהב, ב- 31/10/2007.

הגינה הקהילתית מוקמה בחצר בית הספר "נירים" הנמצא בלב השכונה, והקמתה מהווה חלק מפרויקט רחב יותר של שפור חזות השכונה, שמתנהל על ידי הסניף החיפאי של המועצה, בניהולו של הגב' פיקי פלקסר. גם תלמידי בית הספר "נירים" כבר נרתמו בעבר למבצע "הולכים על שכונה נקיה", ויחד עם מתנדבי הסניף הם ניקו וסידרו בצורה יסודית את רחובות השכונה.


גינה קהילתית היא פרויקט של שיתוף פעולה בין תושבים ולבין הרשות בתחומה הם גרים או ארגון אחר. תושבי השכונה יכולים לטפח אותה לצרכים שונים: צל, גידול מזון או אפילו צמחי מרפא, או כמו במקרה שלנו - לנוי ומשחקים. יותר מכל, גינה קהילתית היא מקום מפגש בו תושבים שונים זוכים להכיר את שכניהם, ולשתף איתם פעולה בעבודה המניבה פירות יפים.


הגינה הקהילתית בית הספר נירים, נווה דוד, חיפה - פעילות משותפת לילדים ומבוגרים

 

למימון הקמת הגינה, נרתמה חברת "סונול ישראל בע"מ" למשימה, ומעבר להנאה שילדי בית הספר יפיקו מהגינה, גם לתושבי השכונה תהיה אליה נגישות. במסגרת הקמתה נשתל דשא, הובאו עציצים גדולים ואף נשתלו מספר עצים.

בטקס החגיגי שנערך בחצר בית הספר "נירים" כיבדו בנוכחותם יו"ר המועצה לישראל יפה, מר אברהם כץ עוז, מנהל אגף תפעול סונול בישראל, מר רון לבנשטיין, וראש העיר חיפה, מר יונה יהב.שורת המוזמנים בטקס. בשורה הקדמית (משמאל לימין): אלדד זייד (יו"ר סניף חיפה והצפון של המועצה), רון לבנשטיין (מנהל אגף התפעול ב"סונול"), יונה יהב (ראש עיריית חיפה) וגדעון פת (נשיא המועצה לישראל יפה)סניף חיפה של המועצה לישראל יפה נרתם לפעילות סביבתית בשכונת נווה דוד בעיר

סניף חיפה של המועצה, בניהולה של פיקי פלקסר, נרתם לעזרתם של תושבי שכונת נווה דוד בחיפה במסגרת פעילות סביבתית שנערכה שם לאחרונה.

מתנדבי הסניף יצאו עם עשרות מילדי הגנים ובית הספר "נירים", השייכים לשכונה, למבצע "הולכים על שכונה נקייה", שבמסגרתו ניקו וסידרו בצורה יסודית את רחובות השכונה.

במסגרת הפעילות מיקמו הילדים פחי אשפה במקומות הראויים, גזמו צמחיה, סימנו שבילים להולכי רגל וערכו ניקיון כללי בשכונה. את האשפה שנאספה ריכזו הילדים בשקיות גדולות שנאספו על ידי העיריה. הילדים קיבלו הסבר ממתנדבי המועצה על חשיבות השמירה על ניקיון הסביבה בה אנו גרים ועל הדרך שעושה שקית האשפה מביתם ועד למזבלה.

בנוסף, השתתפו כמאה ילדים מבית הספר "נירים" בפעילות "להציל את כדור הארץ", במסגרתה הם העלו מחזמר והכינו תערוכה בנושא איכות הסביבה.


חזור למעלה

המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט