חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

המועצה לישראל יפה מציגה: פרויקט האקלים של אל גור, גם בישראל

לאחר מאמצים ומגעים ממושכים, מונתה המועצה לישראל יפה באופן רשמי לנציגה ולמפעילה הבלעדית בישראל של פרויקט האקלים (THE CLIMATE PROJECT  - TCP). הפרויקט, שפועל ביוזמתו ובהנהגתו של סגן נשיא ארה"ב לשעבר אל גור, נועד להילחם במגמת ההתחממות הגלובאלית ובשינויי האקלים הנגרמים מפעילות אנושית.
 
פרויקט האקלים הוא, ככל הנראה, הפרויקט הסביבתי המפורסם ביותר בעולם. תכליתו לשתף את הציבור הרחב במידע עדכני אודות משבר האקלים, לבצע הסברה תומכת-עשייה ולקרוא לכל אחד - באשר הוא - לנקוט בפעולות ברמות שונות על מנת לצמצם את שינויי האקלים המתרחשים כתוצאה מפעילות אנושית. ההסברה מכוונת לשכנע את הציבור שהדבר עדיין אפשרי, ובו בזמן – מדרבנת לפעולה מיידית ומבהירה כי בעניין זה יפה שעה אחת קודם.
 
פרויקט האקלים – גם ישראל על המפה
 
תוכנית ההסברה מבוססת על המצגת המפורסמת שתועדה בסרט זוכה האוסקר "אמת מטרידה", ותחילתה בהכשרת מתנדבים באופן אישי על ידי מר גור, כדי שיוכלו להעביר את המצגת לקהלים נרחבים. מאז הושק הפרוייקט ביוני 2006 הוסמכו כבר כ-2,500 מציגי TCP ברחבי העולם והתקיימו מעל ל-40,000 מפגשים עם קהל בהיקף מצטבר של יותר מ-4 מליון איש. כמחצית מפעילות הפרוייקט  עד כה נערכה בארה"ב לבדה, והיתר – ב-5 מוקדי הפעילות האחרים הנמצאים באוסטרליה, קנדה, הודו, ספרד ובריטניה. בעקבות מאמציה הגדולים של המועצה לישראל יפה, ישראל נבחרה להיות היעד הבא לפעילות הפרויקט והיא תהיה למדינה השביעית המפעילה את תכנית ה-TCP.
 
TCP-ISRAEL הסברה ועשייה
 
פרויקט האקלים  - ישראל נמצא כעת בשלבי התכנון הסופיים ותוכניתו כבר אושרה על ידי מטה הפרויקט בארה"ב. יישומו של הפרויקט בארץ נבדל באופן משמעותי מיישומו ביתר הארצות, בכך שהוא פועל בשני רבדים וכולל, בנוסף לרובד ההסברתי, גם רובד של עשייה. בכך תהווה ישראל לא רק שלוחה חדשה של הפרויקט, כי אם גם מוקד ראשון (שהינו בבחינת test-case) אשר יפעיל בצורה מיוחדת את הציבור הרחב לטובת הסביבה. בהמשך, יוטמע רובד זה בהדרגה גם בשאר המדינות.
 
תכנית פרוייקט האקלים תופעל במתכונת כלל-ארצית ותפנה אל הציבור כולו. במוקד הפעילות ההסברתית יתקיימו מפגשי מציגים עם הקהל הרחב בהם תוקרן המצגת של אל גור, (שכבר הותאמה לישראל), בליווי הסברים מתאימים. בסיום יוקצה זמן לשאלות ותשובות ועם סיום המפגש יוזמן הקהל לקחת חלק פעיל בעשייה ממשית. המפגשים יהיו פתוחים לציבור ללא תשלום. פעילויות נוספות המתוכננות הן חינוך סביבתי באמצעות תערוכת קבע חווייתית המתאימה גם לתלמידים, הפקת ספרון-הסברה לציבור והעמדת דוכני-הסברה מאויישים בהתכנסויות המוניות ובנסיבות מתאימות אחרות.
 
ברובד העשייה היעד הוא לסלול את הדרך להשפעה ולעשייה של ממש על ידי ייזום, עידוד, תמיכה, טיפוח, ומימוש של פעולות ברמות שונות שתכליתן צמצום פליטת גזי חממה. במטרה לעודד יוזמות סביבתיות יפעיל פרויקט האקלים סדנאות לעשייה סביבתית: הפרויקט יגבש, על-פי מתודולוגיה סדורה, קבוצות אנשים שיתנדבו לפעילות ברמה מקומית-קהילתית, ויפגיש אותן להתכנסויות מונחות בידי אנשי מקצוע.
 
שותפות פעולה למען האקלים
 
בנוסף לפעילות בישראל יחבור פרויקט האקלים לגורמים המתאימים ברשות הפלשתינאית על-מנת לבצע במשותף עימם פעילות הסברה והנעה לפעולה גם בקרב תושבי הרשות. בסופו של דבר, לאפקט ההתחממות העולמית ולהשפעותיו הדרמטיות - אין גבולות, והוא נוגע לכל מקום על פני הגלובוס ועל אחת כמה וכמה לשכנינו באזור.
 
שותפה נוספת למיזם חשוב זה, לצד המועצה לישראל יפה, היא מיכל דנקנר - יזמית ופעילה חברתית-סביבתית. מיכל, שנרתמה מיוזמתה הפרטית לפרויקט ה-TCP מתוך אמונה עזה בנחיצותו, השתלמה זה מכבר בתחום הקיימות, והיא הישראלית הראשונה שהוסמכה רשמית כפרזנטורית מטעם מטה ה-TCP שבנאשוויל, טנסי. מיכל מועמדת לנהל בפועל את פרויקט האקלים בישראל.
המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט