חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

פרס האגודה הגיאוגרפית הישראלית הוענק למרכז הלימודי של המועצה לישראל יפה

בטקס שנערך בדצמבר באוניברסיטת ת"א, העניקה האגודה הגיאוגרפית הישראלית את פרס האגודה למרכז לחינוך סביבתי של המועצה לישראל יפה. 
 

 
מנהלת המרכז הלימודי הגב' חיה יוגב ותעודת הזכיה מטעם האגודה הגיאוגרפית הישראלית

 
  
פרסי האגודה מוענקים מידי שנה הן לגוף לימודי והן למורה, אשר תורמים תרומה משמעותית לענף הגיאוגרפיה. בעוד בעבר הפרס הוענק לחוקרים מתחום האקדמיה בלבד, החלה האגודה בשנים האחרונות להעניק פרסים למורים מתוך מערכת החינוך היסודית והתיכונית, ובנוסף לגופים שנמצאו מצטיינים בתחום הוראת הגיאוגרפיה: בשנה שעברה, הוענק הפרס למט"ח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית.
 
השנה הוחלט להעניק את הפרס למרכז לחינוך סביבתי של המועצה לישראל יפה, המנוהל על ידי הגב' חיה יוגב, והוא ניתן, למעשה, על עמל של כ-15 שנות פעילות לימודית - החל מהקמתו ב-1992 כיוזמה של הגב' אורה הרצוג.
 
ועדת הפרס ציינה בהחלטתה כי: "זה למעלה מחמש עשרה שנה שהמרכז הלימודי של המועצה לישראל יפה שם לו למטרה לשמש אכסניה לפעילות לימודית אינטנסיבית, בנושאים המצויים בחומר הלימוד בגיאוגרפיה. הדבר נעשה על ידי הפעלת תלמידים והעשרתם בדרכים מגוונות המאפשרות להם לפעול, ליצור, לשחק, להפעיל דגמים ומודלים, לחקור ולכתוב סביב נושאי הלימוד."
 
עוד ציינה ועדת הפרס של האגודה את המגוון הרב של הנושאים הנלמדים במרכז הלימודי של המועצה, כגון: העיר והסביבה הבנויה, עקרונות בתכנון הסביבה, מפגעים סביבתיים, גאו-פוליטיקה של מים, כביש חוצה ישראל ועוד. בנוסף, ציינה האגודה את פעילויות כתיבת עבודות החקר שיזם המרכז, ביניהן גם תכנית עירוטופ - כתיבת עבודת חקר שמהווה יחידת בגרות מתוך חמש לתלמידי מגמת הגיאוגרפיה בתיכונים, וכן את השתלמויות המורים, בנושאים שונים, אותן עורך המרכז ברחבי הארץ. 
 
 
המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט