חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

שיתוף פעולה ראשון מסוגו בין המועצה לישראל יפה ובין צה"ל

המרכז ללימודי ישראל יפה יספק לצה"ל מערכי שיעור והדרכה בנושאי סביבה במסגרת אירועי תרבות יום א',  במטרה להגביר את מודעות החיילים לנושאים אלו ולהניע אותם לפעולה ברמת הפרט.
 


 
צה"ל פנה אל המרכז ללימודי סביבה של המועצה לישראל יפה בבקשה לחבר תוכנית לימודים סביבתית, אשר תועבר לחיילים במסגרת היחידות וכחלק מימי תרבות שוטפים ("תרבות יום א'"). במרכז התוכנית יעמוד הסרט אמת מטרידה (An Inconvenient Truth), בכיכובו של אל גור, סגן נשיא ארצות הברית בממשל קלינטון (1993-2001), המתמקד בבעיית ההתחממות הגלובאלית של כדור הארץ  ומציג את הגורמים וההשלכות של תופעה הרת אסון זו - עכשיו ובעתיד, תוצאות להן השלכות על כל תחומי חיינו. הסרט שזכה באוסקר בקטגוריית "הסרט התיעודי הטוב ביותר" בטקס פרסי האוסקר האחרון, מנסה להגביר את מודעות האנשים לנושא ואת התובנה כי אנו, בני האדם, אחראים באופן ישיר להתחממות, וכי בכוחנו לפעול לצמצום התופעה.
 
מטרת התוכנית שפיתחה המועצה היא להביא להבנה בקרב החיילים, שכל אחד, ברמת הפרט וברמת היחידה, יכול לצמצם את הנזק שנגרם לסביבה ובידינו האפשרות להביא לשנוי. במסגרת יום העיון מובאות בפני החיילים דרכים על ידן צה"ל, ברמת הארגון, יכול לצמצם את הנזק להתחממות כדור הארץ, לדוגמא: שימוש בדלק נטול עופרת ומעבר לגז (גם לתחבורה וגם לקירור או הסקה), והפקת חשמל באמצעות מקורות אנרגיה מתחדשים (שמש, רוח, מים וביומאסה). כמו כן, מובאות בפני החיילים דרכי פעולה בהן הם, ברמת הפרט, יכולים להביא למזעור התופעה, כגון: כיבוי אורות ומזגנים ביציאה ממשרדים והגברת השימוש בנייר ממוחזר.
 
ירית הפתיחה לתוכנית החלה במסגרת "חודש הסביבה" שנערך בצה"ל שבמהלכו התקיים שעור לדוגמא בסינמטק תל אביב בהנחיית מדריכי המועצה רן גולדבלט, מלינה רבקה-נועם ומנהלת המרכז הלימודי - הגב' חיה יוגב.
 
עוד על הסרט ניתן למצוא ב-http://www.climatecrisis.net/
 
 

 

המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט