חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

קמפיין לאומי למען שמירה על חופי הכנרת בהובלת המשרד להגנת הסביבה ובהשתתפות המועצה לישראל יפה

המשרד להגנת הסביבה והמועצה לישראל יפה יחד עם החברה להגנת הטבע ורשות שמורות הטבע והגנים, יצאו בקמפיין משותף, במהלך חופשת הפסח, כחלק מפרויקט לאומי לשמירה על חופי הכנרת. הקמפיין שנקרא "הולכים על נקי - זאת הכינרת שלנו", כולל פעילות לשמירה על חופי הכנרת ופעילות הסברתית על חשיבות ניקיון החופים, איכות הסביבה ושמירת נכסי הנוף של האזור בתקופה בה הכנרת מתמלאת במבקרים.
 
מתנדבי המועצה, צעירים ובוגרים, יצאו לחופי הכנרת במהלך חופשת הפסח כדי לקחת חלק במאמץ הלאומי להשאיר את חופי הכנרת ומימיה נקיים. מתנדבי המועצה מסניף כרמיאל, שחלקם ביטלו חופשות כדי להקדיש את זמנם למבצע, עסקו בפעילות הסברתית לאלפי הנופשים באזור, במיוחד למשפחות עם ילדים, והדגישו בפניהם את החשיבות של איסוף האשפה, מיחזורה ומניעת זיהום מי הכנרת. אולם הפעילות לא הסתכמה בדיבורים בלבד אלא גם בפעולות ניקיון בשטח - המתנדבים עברו בין הנופשים הפזורים לאורך החוף וחילקו להם שקיות אשפה על מנת לוודא שלא ישאירו אחריהם פסולת. הנופשים קיבלו בהבנה ופתיחות את הפעילות ושמחו לשתף פעולה עם המתנדבים. המתנדבים אף לקחו יוזמה ואספו בעצמם לכלוך ופסולת שהצטברו כבר במקום. התוצאות ניכרו בשטח והאזור בו פעלו המתנדבים נשאר נקי.
 
מתנדבי סניף מגדל העמק הצעירים, מדריכי "הנוער העובד והלומד", רובם תלמידי כיתה י',  לקחו גם הם חלק פעיל במבצע האחרון. הצעירים עדרו במשך שעות ופרצו נתיב שישמש כמסלול הליכה סביב הכנרת ויאפשר למטיילים לתור באזור בצורה רגלית ולא מזהמת.
 

 

 

משפחות נרתמות לניקיון חופי הכינרת, תחת  "פיקודו" של מנהל סניף כרמיאל, מר משה עסיס (בחולצה הירוקה)


 קמפיין "הולכים על נקי - זאת הכינרת שלנו" הוא חלק מתוכנית אב כוללת לפיתוח הכנרת בהיקף של מילוני שקלים. הפרויקט הינו המשכו של קמפיין רב שנתי לעידוד ניקיון ברשות הרבים, אותו מוביל המשרד להגנת הסביבה מזה יותר משנתיים, תחת הסיסמא "הולכים על נקי - זאת הארץ שלנו". במהלך השנתיים האחרונות התמקדו פעולות הניקיון בחופי הים התיכון, פארקים ושמורות טבע. חופשת הפסח מתאפיינת ביציאת מטיילים רבים לאזורי טבע, והכנרת היא יעד מבוקש ביותר. מידי שנה פוקדים את חופי הכנרת כמיליון מבקרים אשר משאירים אחריהם כמות פסולת המוערכת באלפי טונות. הכנרת היא אגם המים המתוקים היחיד בישראל ומשמשת כאחד ממקורות המים העיקריים שלנו. בנוסף משמש האגם גם לצרכי תיירות, נופש, קייט, שייט ודייג מסחרי - שימושים אשר מקשים ולעיתים אף מתנגשים עם השימוש העיקרי שלו כמקור אספקת מים.
 

אשל סגל, מנכ"ל המועצה לישראל יפה: "החלטנו לאגד כוחות ולצאת יחד, שכן לכולנו אינטרס משותף לשמור על מאגר המים הלאומי שלנו, במיוחד בתקופה זו המתאפיינת בריבוי נופשים. מערך המתנדבים הארצי של המועצה לישראל יפה בא לידי ביטוי בפעילות בשטח בתחומים שונים ואנו מאמינים כי מהלך זה יתרום וישפיע רבות על איכות הסביבה."
 
 

 
מתנדבי המועצה מרימים כוסית בהפוגה מניקיון החוף


המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט