חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

סניף חדש למועצה לישראל יפה במגזר הבדואי

המועצה לישראל יפה פותחת סניף נוסף בישוב מקרב המגזר הערבי. הסניף יוקם במועצה המקומית שגב שלום וישרת את המגזר הבדואי באזור הנגב. יחד עם הסניף החדש יעמוד מספרם הכולל של סניפי המועצה הפזורים ברחבי הארץ על 13 סניפים.
 
הסניף החדש שיפתח בישוב שגב שלום, יבקש לעודד את האוכלוסייה הבדואית המקומית למען עשייה סביבתית. ההחלטה להקים את הסניף התקבלה לאחר דיון במכלול שיקולים: המיקום הגיאוגרפי, הקירבה לישובים ערביים נוספים ונכונותו של ראש מועצת הישוב, מר סעיד אלחרומי, להירתם למטרה.
 
שגב שלום שוכנת בקרבת העיר באר שבע. הישוב הוקם כחלק מפסיפס יישובים בדואים בנגב במטרה לשכן את הבדואים ביישובי קבע שביניהם גם רהט, חורה, כסייפה, תל שבע, ערערה בנגב ולקייה. בשנת 1996 זכה הישוב למעמד של מועצה מקומית והוא ומונה כיום קרוב ל-7,000 נפש, רובם בדואים מוסלמים.
 
סניף שגב שלום יהיה לסניף השני של המועצה במגזר הערבי לאחר הקמת סניף כאוכב בגליל ביולי 2006. הסניף החדש ישרת את היישובים הבדואיים בדרום, עם קצב ריבוי גבוה מאוד של האוכלוסייה, ומציאות כלכלית קשה יותר משל ערביי הגליל. השאיפה היא שפעילות הסניף, אשר עתידה להתקיים בהנחייתו של סניף באר שבע המרחבי והוותיק של המועצה, תרחיב את מודעות האוכלוסייה ביישובי האזור לנושא איכות הסביבה.
 
סמנכ"ל המועצה לישראל יפה, מר ויצמן משיח, מציין כי "בהקמת הסניף בשגב שלום אנחנו מממשים את הצורך העולה מהשטח ואת מגמתנו להגברה מאסיבית של חדירתנו למגזר הערבי הן בהיבט של מעורבות בחיי הקהילה במקום באמצעות פעילויות שונות, והן באמצעות הבאת דברנו ומסרנו לאוכלוסיה הצעירה ע"י שיתופם בפעילות העשרה במרכז הלימודי ושלוחותיו באיזור".
 
סניף כאוכב, הסניף הראשון שפתחה המועצה לישראל יפה בקרב המגזר הערבי, כבר הפגין פעילות ענפה בשנה שחלפה מאז הקמתו: צעדת ניקיון בת מאות משתתפים לאורך המעיינות שסמוכים ליישוב, טיפוח הגן הבוטני בישוב, ועוד.
 
 
המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט