חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

אירועי Live Earth 07/07/07

המועצה לישראל יפה לקחה חלק באירועי ה- Live Earth העולמיים שהתקיימו ב-07/07/07 בשני מוקדים שונים - בהפקת ענק בכיכר רבין בת"א ובפסטיבל הבינלאומי לקולנוע בירושלים.
 

כיכר רבין התכסתה בדשא
 

אירועי ה-Live Earth הם ניסיון לאחד את כל האנשים ברחבי העולם סביב מטרה אחת - להציל את כדור הארץ מהמשבר האקלימי הפוקד אותו, משבר שאנו בני האדם יצרנו במו ידינו. אירועים אלו הם יוזמה מבית היוצר של אל גור, לשעבר סגן נשיא ארה"ב, ומפיק הסרט "האמת המטרידה" (An Inconvenient Truth),  ומי שהוכתר לאחרונה כמשפיע ביותר על העלאת המודעות העולמית להתחממות כדור הארץ. הרעיון שעומד מאחורי האירועים האלו שנבחרו להתקיים בתאריך סימבולי (היום השביעי בשבוע, בשביעי לחודש השביעי בשנה השביעית של האלף הנוכחי), הוא להביא לתודעת הציבור על פני כדור הארץ את חשיבותו של משבר האקלים באמצעות הופעות של כ-150 אמנים שיועברו לכשני מיליארד צופים בכל אחת מיבשות כדור הארץ במגוון כלי התקשורת הקיימים - טלוויזיה, רדיו, אינטרנט ולווין. המוקדים המרכזיים להופעות היו סידני, טוקיו, שנחאי, יוהנסבורג, המבורג, לונדון, ריו דה-ז'נרו, וושינגטון, ניו-ג'רזי ואנטרטיקה שם נערכו קונצרטים ענקיים בהשתתפות גדולי אומני הרוק והפופ בעולם כדוגמת מדונה, פוליס, ג'נסיס ועוד רבים וטובים אחרים.
 
בישראל צוין המאורע בהפנינג ענק  בכיכר רבין בתל אביב שנמשך יומיים החל מיום שישי בבוקר ועד למוצאי שבת. לכבוד האירוע הוצבו בכיכר דוכנים רבים והיא כוסתה בשטיח דשא ועציצים רבים לא רק לשם הקישוט, אלא גם לשם איזון פליטת הפחמן.  אחד מהדוכנים הבולטים היה של המועצה לישראל יפה, שקידמה את השימוש בפלסטיק מתכלה ואת המודעות לנזק שנגרם מאריזות פלסטיק רגיל והחשיבות בצמצום צריכתו.
 
במהלך סוף השבוע פקדו את הכיכר כ-15,000 אנשים. השיא הגיע במוצאי שבת בקונצרט רוק בהשתתפות אומנים ישראלים מובילים כמו קורין אלאל, מוש בן ארי, אפרת גוש, להקת טיפקס ולהקת שוטי הנבואה.
 
בירושלים, במסגרת אירועי פסטיבל הסרטים הבינלאומי, נערך פסטיבל "אקולנוע" שבמסגרתו הוקרנו סרטים בנושאים אקולוגיים, הועברו הרצאות, נערכו סיורי טבע ללא תשלום והתקיים יריד אקולוגי שכלל מעגל מתופפים והופעה של הזמר ערן צור. האירוע עצמו היה "ירוק" דבר שבא לידי ביטוי בהפרדת הפסולת ומיונה לזבל אורגני, זבל לא אורגני ופחיות ובקבוקים, שימוש בכלים מפלסטיק מתכלה ידידותיים לסביבה וניצול של אנרגיה סולרית לטובת האירוע. פסטיבל "אקולנוע" המלא נערך בחג השבועות האחרון בסינמטק ת"א.
 
משתתפים רבים אשר לקחו חלק באירועי ה- Live Earth, קיבלו מכתב תודה בדואר האלקטרוני מאת אל גור בכבודו ובעצמו.  במכתב מודה גור לכל משתתפי האירועים במוקדים השונים בעולם, וקורא לכל אחד ממקבלי המכתב להפיצו ללפחות חמישה חברים, כדי לחתום על עצומת התחייבות בה הקורא מתחייב לעבור לשימוש בנורות פלורסנט חסכוניות בחשמל, לנצל יותר את אנרגיית השמש, ועוד. (לנוסח המכתב מתורגם לעברית לחץ כאן.)
 
חשוב לציין שכל אחד מאתנו יכול לפעול ברמה האישית למען צמצום ההתחממות הגלובלית בדרכים שונות:
 
להשתמש בנורות חסכוניות
 
להרבות במיחזור
 
להתקין דוד שמש ולא חשמל
 
למתן השימוש בכלי רכב ממונעים- להעדיף הליכה ברגל או רכיבה על אופניים
 
למתן את טמפרטורת המזגן
 
לכבות תאורה הפועלת שלא לצורך
 
 

 
תמונות נוספות מתוך Live Earth - כיכר רבין, ת"א
 
תמונות מפסטיבל "אקולנוע"- ירושלים
 

המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט