חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

המועצה לישראל יפה השיקה תוכנית לימודים ייחודית באירוע חגיגי שנערך בכנסת

תחת השם "משבר האקלים כאתגר חינוכי", התקיים בכנסת אירוע חגיגי לרגל השקת תוכנית לימודים חדשה של המרכז ללימודי ישראל יפה בנושא התחממות כדור הארץ, במעמד שרת החינוך פרופ' יולי תמיר והשר להגנת הסביבה חה"כ גדעון עזרא.
 


מימין לשמאל: דן כנר, חיה יוגב, ח"כ דב חנין, ח"כ מיכאל מלכיאור, יצחק לבני וחיים רבלין


 300 אורחים גדשו את אולם אודיטוריום הכנסת ביום ג' ה-17/7 באירוע שנערך ביוזמת המועצה לישראל יפה ובתמיכת השדולה הסביבתית חברתית של הכנסת לרגל השקת תוכנית לימודים חדשה ולשם העלאת המודעות לצורך החינוך הסביבתי כחלק ממערכת החינוך הסדירה.
 
בין הנוכחים היו חברי כנסת, ראשי ערים, מפקחים, מורים ומקבלי החלטות בתחום הגיאוגרפיה ולימודי הסביבה ממשרד החינוך ומהמשרד להגנת הסביבה, נציגי ארגונים ירוקים ועמותות סביבתיות, ובעלי עניין שונים מהמגזר הפרטי. כמו כן הגיעה לאירוע כיתת תלמידים מחטיבת הביניים "קרית שרת" בחולון בליווי מורתם הגב' שוש דווידזון, אשר השתתפו בהצלחה בפרויקט כתיבת עבודות החקר "עיר וסביבה" שקיימה המועצה לאורך שנת הלימודים האחרונה. מצד המועצה נכחו מר אברהם כץ-עוז, יו"ר המועצה, מר גדעון פת, נשיא המועצה, וכן פעילים, מתנדבים ומדריכי המרכז הלימודי.
 

בין נושאי הדברים היו שרת החינוך, פרופ' יולי תמיר שציינה את חשיבות החינוך הסביבתי והעשיה הסביבתית וח"כ אופיר פינס-פז, ראש ועדת הפנים של הכנסת, שציין את 40 שנות פעילותה של המועצה לישראל יפה שעל הקמתה הוחלט בזמנו על ידי ועדת הפנים של הכנסת.
 
בהמשך התכנית נערך פאנל בהשתתפות ח"כ ד"ר דב חנין, יו"ר-עמית של השדולה הסביבתית-החברתית ומומחה לצדק סביבתי, ח"כ הרב מיכאל מלכיאור, יו"ר ועדת החינוך של הכנסת ויו"ר-עמית של השדולה הסביבתית-החברתית, מר יצחק ליבני, לשעבר יו"ר חברת החדשות ומנכ"ל רשות השידור, מר חיים ריבלין, עיתונאי וכתב לענייני סביבה בערוץ 2 וגב' חיה יוגב, מנהלת המרכז הלימודי של המועצה לישראל יפה. רב-השיח נפתח במהרה לשאלות שהופנו מהקהל, בינהן גם של תלמידה שהתעניינה בהקמת תנועת נוער "ירוקה".
 
תוכנית הלימוד החדשה, המשלבת בתוכה את סרטו הנודע של אל גור, "האמת מטרידה", פותחה ע"י המרכז הלימודי של המועצה לישראל יפה, שבראשו עומדת הגב' חיה יוגב, והיא תיושם כבר בשנת הלימודים הקרובה בבתי ספר בכל רחבי הארץ. מטרתה היא להסביר וליצור את המודעות הדרושה בקרב הדור הצעיר למשבר האקלימי והסביבתי ולתת להם כלים להתמודד עימו ברמה האישית. אשל סגל, מנכ"ל המועצה לישראל יפה מסר כי "תוכנית זו מיועדת להסמיך את הילדים להיות סוכני שינוי לתהליך למידה זה, ובכך להשפיע על סביבתם".
 
המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט