חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

המועצה לישראל יפה לקחה חלק באירוע "בית פתוח לעמותות" של בנק הפועלים

גם השנה השתתפה המועצה לישראל יפה באירוע העמותות של בנק הפועלים שמרכזו עומדים למכירה עבודות ותוצרים של ילדים ומבוגרים בעלי מוגבלויות. את האירוע פקדו אנשים מאצולת הממון בארץ שבאו לקנות ולתרום לעמותות. 
 


  
מדוכן המועצה ביריד העמותות: עציצים שנעשו בחממות טפוליות 
  

בנק הפועלים, המוביל את תחום האחריות החברתית בקרב מגזר העיסקי, ערך זו השנה השנייה ברציפות, אירוע בו מוזמנות העמותות המובילות בישראל להציג ולמכור עבודות ותוצרים של ילדים ומבוגרים בעלי מוגבלויות בעמותה.
 
המועצה לישראל יפה, העוסקת בטיפוח סביבת-החיים, הציגה תוצרים משני תחומי פעילות שבהם לא רק מעורבים אנשים בעלי מוגבלויות אלא הם גם בעלי ערך אקולוגי גבוה: הראשון הוא תחום החממות הטיפוליות אשר במסגרתו נעשה שימוש בצמחים ובפעילויות הקשורות בגינון, ככלי המסייע בהחלמה ובשיקום של אנשים בעלי צרכים מיוחדים. לצורך כך נבחרה להציג את מוצריה החממה במרכז שיקום לנכי צה"ל פגועי ראש ביפו ובדוכן נמכרו עציצים, מוצרים הקשורים לפעילות המשתלה (כגון כדי חרס, אדניות) ומוצרים אחרים המיוצרים במרכז, הקשורים לתחום הטבע והצמחיה כמו למשל עבודות צביעה על משי עם מוטיב עלים ועוד.
 
הנושא השני שהוצג הוא קמפיין המועצה לצמצום השימוש בשקיות הפלסטיק ועידוד השימוש בפלסטיק מתכלה - נושא שהמועצה מקדמת בשנה האחרונה ואשר הוצג באירועים ציבוריים שונים (פסטיבל אקולנוע, Live Earth). במטרה למזער את הנזק הסביבתי הנגרם משימוש לא מבוקר בשקיות הפלסטיק, המועצה פועלת למען הפחתת השימוש במוצרים אלו והחלפתם בסלים רב-פעמיים ושימוש במוצרים מפלסטיק מתכלה. 
 

 
על הבובה: תלבושת העשויה כולה פלסטיק מתכלה (משקיות, תחתיות של כוסות וצלחות), מעשי ידי בוגרת ביה"ס אסכולה-מימד ענת קאופמן. המועצה מקדמת השימוש בפלסטיק מתכלה

  
המועצה הציעה למכירה מגוון סלים ותיקים רב-פעמיים של המותג שתיים העשויים משאריות בדים ובדים משומשים אשר נתפרים במתפרות "המשקם" על ידי אנשים בעלי מוגבלויות. השימוש בסלים האלו מגלם בתוכו רווח משולש: גם שימוש חוזר בבדים, גם הקטנת השימוש בשקיות פלסטיק וגם שילוב פעילות של אנשים בעלי מוגבלויות בקהילה. התיקים זכו להצלחה ובמיוחד בלט פריט ייחודי ושמושי - ה"סופר סל" - סל קניות מבד המקופל בתוך ארנק קטן שיהיה נוח לנשיאה בתיק. 
  


 

מדוכן המועצה ביריד העמותות: תיקי בד אופנתיים שנתפרו על ידי אנשים עם מגבלויות

 

לאירוע הגיעו אנשים מאצולת הממון בארץ – שרי אריסון, עפרה שטראוס ונוחי דנקנר היו רק חלק מהאישים שכיבדו את האירוע בנוכחותם ופתחו את כיסם ביד רחבה כדי לרכוש ממבחר היצירות המדהימות שהוצגו. כן הגיעו מנהלי הבנק ושכבת ההנהלה הבכירה אשר רכשו יצירות ותרמו באופן פרטי לעמותות כחלק ממחויבותם לפעילות בקהילה. 
 

 
מימין לשמאל: בעלת השליטה על בנק הפועלים- שרי אריסון, יו"ר בנק הפועלים- דני דנקנר, מנכ"ל הבנק- צבי זיו, ומנכ"ל המועצה לישראל יפה- אשל סגל, ליד דוכן המועצה לישראל יפה.

המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט