חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

טקס סיום תחרות תעשיה יפה בישראל יפה 2007

הטקס התקיים ביום שני ה- 24/12/2007 בוואהל סנטר שליד אונ' בר אילן, בנוכחות שר התמ"ת ח"כ אלי ישי, נשיא המועצה לישראל יפה מר גדעון פת, נשיא התאחדות התעשיינים מר שרגא ברוש ומאות מבכירי התעשיינים בארץ.
 
תחרות תעשיה יפה בישראל יפה הינה התחרות הותיקה ביותר מבין התחרויות שעורכת המועצה לישראל יפה, והיא מתקיימת בשיתוף משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה, התאחדות התעשיינים בישראל ואיגוד התעשייה הקיבוצית, מתוך מטרה להטמיע את ערכי הטיפוח, האסתטיקה ואיכות החיים לצד התרומה לקהילה מתוך התעשייה הישראלית. השנה נערכת התחרות זו הפעם ה-27, בהשתתפות של כ-400 מוסדות תעשיה - מפעלים, פארקים וגני תעשיה.
 
בעידוד המועצה, מנהלי המפעלים השקיעו במהלך שלושת העשורים האחרונים משאבים רבים ביצירת סביבה איכותית יותר לעובד, על ידי שיפור חזות המפעל והפיכת סביבת העבודה לאסתטית יותר, ולכן יצאו נשכרים בעצמם: הם נוכחו לדעת שבמקומות מסודרים ונעימים יותר לעבודה, תפוקת העובד עולה, עד שהוא מתייחס למקום עבודתו כאל ביתו השני. "מפעל התחרות הזה הפך לחלק בלתי נפרד משגרת ענף התעשייה בארץ. עוצמת ההשתתפות בתחרות מצביעה על חיזוק התפיסה החברתית כי לכל אדם עומדת הזכות הבסיסית לסביבה מטופחת, נאה, מסודרת ומתוחזקת - שכן יש בה כדי להסב הנאה וסיפוק ולנסוך רגיעה טובה בקרב העובדים" - דברי אשל סגל, מנכ"ל המועצה לישראל יפה.
 
 

 


עובדי מפעל כרמל אולפינים, זוכה אות תרומה לקהילה, מציגים מתקן לאיסוף פחיות ובקבוקים שהכנוסתיו הם קודש לנזקקים


מפעלי נייר אמריקאיים ישראלים, זוכה דגל "עמית תעשייה יפה"

 
שר התמ"ת, ח"כ אלי ישי, ציין בנאומו את חשיבות המפעל כמקום אסתטי ונעים, וההשפעתו החיובית על תפוקת העובד. בנוסף ל - "דירה נאה, אשה נאה, וכלים נאים", כך אמר, חשוב שלאדם יהיה מקום עבודה נאה וראוי לפעילות יומיומית. עוד הוסיף השר, שהוא מקנה חשיבות רבה לקיום התחרות על ידי המועצה, ולכן יעשה ככל שניתן לקידום התחרות ולתמיכה בה גם בעתיד.
 

בראש התחרות השנה עומדים בכירים מעולם התעשייה הישראלי: יו"ר התחרות מר עודד טירה, לשעבר נשיא התאחדות התעשיינים וכיום נשיא חברת פניציה אמריקה ישראל, והשופט הראשי הוא התעשיין יאיר רוט-לוי.
 

הטקס הגיע לשיאו בחלוקת דגלי היופי, המהווים את ה"אוסקר" הסביבתי מטעם המועצה לישראל יפה, והם ניתנו למפעלים שזכו בענפים הנושאיים השונים:
 
אלקטרוניקה - רפאל - מכון דוד.
כימיה - אסיא תעשיות כימיות בע"מ מפעל טבע-טק.
כללי - הזרע ג'נטיקס - חוות ברורים.
מזון - יפאורה תבורי.
מתכת - חישולי כרמל.
פלסטיקה - פולישק תעשיות פלסטיקה.
שירותים - איגוד ערים אזור דן תברואה וסילוק אשפה.
תשתיות - מקורות - תחנת ראש העין.
ממפעלי חברת החשמל זכתה תחנת הכוח רוטנברג.
 
בבית נפרד התחרו פארקי וגני תעשייה, ושם זכה פארק קיסריה בדגל היופי.  
 

תארים נוספים שהוענקו בטקס: אות חצי יובל (זכיה רצופה במשך 25 שנים של 5 כוכבי יופי), אות 100 כוכבי יופי (זכיה רצופה במשך 20 שנים של 5 כוכבי יופי), אות עמיתי ישראל יפה (זכיה רצופה במשך 15 שנים של 5 כוכבי יופי), אות עשור מצטיין (זכיה רצופה במשך 10 שנים של 5 כוכבי יופי) ואות תרומה לקהילה.

 
תמונות מהטקס
 
 

 

 
מפעל טבע תעשיות כ"ס מקבל את אות חצי היובל

 
דגל יופי בתחום האלקטרוניקה מוענק למפעל רפאל - מכון דוד

  
לא כל מפעל הורשה להשתתף בתחרות: וייצמן משיח, סמנכ"ל המועצה הסביר, שכל מי שיש נגדו תביעה פתוחה מטעם המשרד להגנת הסביבה, אינו מתקבל לתחרות. עוד הוא הוסיף: "מפעל מהגדרתו, בטח אם הוא תעשייתי, הוא מזהם, אבל אי אפשר להתעלם מהפעילויות הרבות שנעשות להקטנת הנזק, שאילולא השתתפותם בתחרות לא וודאי, שהיו מתבצעות".
 

הטקס, בהנחייתו של ד"ר אבשלום קור, לווה במצגת מולטימדיה שהמחישה על ידי תמונות את הישגיו החזותיים והאסתטיים של כל מפעל, כך שאורחי הטקס יכלו "להציץ" אל תוך הווי המפעלים.

  

 

המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט