חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

המועצה תכשיר מורי דרך להדרכה סביבתית

מעתה, מורי דרך שיבקשו לחדש את רישיונם, יוכלו לבחור בתוכנית ההכשרה עיר וסביבה של המועצה לישראל יפה, העוסקת במערכת האקולוגית של הסביבה הבנויה.
 
כ-70 מורי דרך הגיעו ביום רביעי ה-12/12/2007 למרכז לחינוך סביבתי של המועצה לישראל יפה בתל-אביב, ועברו השתלמות בנושא עיר וסביבה, המטפלת בנושא איכות הסביבה בעיר. מנהלת המרכז הלימודי של המועצה לישראל, הגב' חיה יוגב, אמרה שהמסר הכללי בהשתלמות הוא: "שגם כשמטיילים בעיר, יש להבין גם את התפיסה האקולוגית של המקום. לעיר, כמו לשטחים הפתוחים יש גם מערכת אקולוגית משלה שאנחנו אחראים לשמירתה".
 
יום ההשתלמות הורכב משלוש הרצאות הנוגעות באספקטים השונים של המערכת האקולוגית בסביבה העירונית: ד"ר עודד פוטצ'ר, מומחה לאקלים מהחוג לגיאוגרפיה של אונ' ת"א, דיבר על "התחממות כדור הארץ ומיקרו אקלים עירוני",  הגב' טליה מרגלית, גם היא מרצה בחוג לגיאוגרפיה של אונ' ת"א, התמקדה באדריכלות בתל אביב ודיברה על "תכנון עירוני מהעיר הלבנה למגדלי יוקרה", ואילו אקולוג רשות נחל הירקון, מר יונתן רז, התמקד בנושא "הטבע העירוני - פארק הירקון". ההשתלמות נחתמה בסיור מודרך ע"י מדריכי המועצה לישראל יפה לאורך נחל הירקון.
 
משרד התיירות מחייב את מורי הדרך לעבור השתלמויות וקורסים מידי שנה כדי שיהיו זכאים לחידוש רישיונם. ההשתלמויות הן במיגוון תחומים: היסטוריים, גיאוגרפיים, ארכיאולגיים, וכעת גם נכנס לרשימה התחום האקולוגי-עירוני, באמצעות ההשתלמות שתינתן במרכז המועצה.
 
שיתוף הפעולה בין המועצה לישראל יפה ובין משרד התיירות בא כבר לידי ביטוי בתחרות בית מלון נאה בישראל יפה שנערכה בנובמבר זו השנה השניה, והוא זה שהוליד את התוכנית המשותפת גם עם המרכז הלימודי של המועצה.
 
המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט