חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

המועצה אירחה את השלב המחוזי של חידון ארץ מולדת

השלב המחוזי של חידון ארץ מולדת, החידון הארצי בגיאוגרפיה וסביבה בישראל,התקיים ביום ג' ה-26/02/2008 בבניין המועצה לישראל יפה בתל אביב ועמד בסימן חגיגות ה-60 של מדינת ישראל.
 

 

חידון ארץ מולדת אותו יזמה המפקחת הראשית על הוראת הגיאוגרפיה במשרד החינוך - הגב' דליה פניג, ייערך השנה זו הפעם הרביעית ברציפות, ויתמודדו בו תלמידי חטיבות ביניים מכל רחבי הארץ. בחידון קשת רחבה של נושאים מתחום הגיאוגרפיה ואיכות הסביבה בישראל כמו אנרגיה, מים, קרקע, שטחים פתוחים, אוכלוסייה, תחבורה, תקשורת, נופים ומקומות ואתרים. השנה, כשמדינת ישראל חוגגת שישה עשורים, יתמקד החידון בחיזוק הקשר והשייכות למדינה מצידם של כל המשתתפים - יהודים, ערבים, חילוניים ודתיים כאחד.
 
לשלב המחוזי, המתקיים בארבע מחוזות - תל אביב, ירושלים, באר-שבע וכרמיאל, נשלחו שני נציגים מכל תיכון המשתתף בתחרות, אשר עברו בניקוד הגבוה ביותר את המבחן המקדים בכתב בבית ספרם. השנה גדל מספר המשתתפים ובמחוז תל אביב הוא אף הוכפל: כ- 70 תלמידים הגיעו לשלב המחוזי ונבחנו בשלוש קטגוריות: מבחן בכתב, זיהוי אתרים ומקומות וחידון פומבי. השלושה שזכו בניקוד הגבוה ביותר, יקבלו תעודה ולבית ספרם תוענק מפת קיר גדולה של ארץ ישראל, ויחד עם המנצחים מהמחוזות האחרים (סה"כ 12) יגיעו לשלב הגמר שייערך בנוכחות שרת החינוך, הפרופ' יולי תמיר, בירושלים, ב- 25/03/2008. לפני שיעלו לירושלים ייקחו המתמודדים בגמר חלק בסיור לימודי שבמהלכו תיבחן ידיעתם בשטח. הזוכים בגמר הארצי ייהנו מפרסים כספיים, והזוכה במקום הראשון יבטיח גם את מקומו בחוג לגיאוגרפיה באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, על ידי מלגת לימודים לשנה שיקבל מהאוניברסיטה. בני כיתתו יצאו נשכרים אף הם, ויזכו ביום טיול ליעד שיבחרו.
 

המועצה לישראל יפה,  תיתן חסותה לאירוע, יחד עם גופים נוספים כמו קק"ל, חברת חשמל, מט"ח, ורשות הטבע והגנים. בנוסף, מילאה מנהלת המרכז הלימודי של המועצה, חיה יוגב, את תפקיד יו"ר צוות השופטים בתחרות מחוז ת"א. 

 

 

 

המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט