חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

אירוע ההתרמה השנתי - השנה תרומה להקמת חממה טיפולית בנס ציונה לילדים פגועים

קבלת פנים מרשימה, מצגת נוגעת ללב ומחזה עם סוף טוב סייעו לגיוס תרומות להקמת חממה טיפולית חדשה בנס-ציונה במסגרת ערב ההתרמה המסורתי שמקיימת ועדת האירועים של המועצה לישראל יפה מדי שנה.
 

 
האירוע, שהתקיים בתאריך ה-14/01/2008 במוזיאון ארץ ישראל ברמת-אביב, נפתח בקבלת פנים מלווה בקוקטייל, אליה הגיעו יותר מ- 450 אורחים, ביניהם אישים חשובים ממגוון תחומים; בין היתר נראו שם ראש עיריית ר"ג, צבי בר, איש העסקים ברונו לנדסברג, יזמי הנדל"ן ממשפ' חבס ועוד רבים וטובים, משמנא וסלתא. מרגש היה לפגוש בפנים חדשות של ידידים צעירים, לצד תומכים ותיקים ומסורים של המועצה. בעוד במרבית הטקסים אותם מפיקה המועצה היא נוהגת להעניק אותות ותעודות לגופים המצטיינים בעשייתם למען הסביבה - נבדל מהם אירוע זה באופיו ה"הפוך": הפעם מדובר בגיוס הסביבה למען הקהילה. ואכן - ההכנסות מערב זה מיועדות להקמת חממה טיפולית חדשה ליד מחלקת הילדים שבמרכז לבריאות הנפש בנס ציונה, אשר תתווסף לכעשרים החממות הטיפוליות שהמועצה לישראל יפה הקימה כבר ברחבי הארץ.  
 
בפתח התכנסות האורחים באולם הוקרנה בפניהם מצגת מרגשת אודות עולם הגינון הטיפולי ובבחינת "הצצה" לחייהם של המטופלים, בדגש על תהליך השיקום אותו הם עוברים תוך כדי התמודדות עם אתגרים לא-פשוטים. בחממות הטיפוליות מיושם מודל של טיפול תראפי באמצעות גינון, המסייע לסובלים מלקויות שונות (נכויות פיזיות, נכויות רגשיות וקוגניטיביות ומחלות נוירולוגיות) בטווח גילאים רחב.
 
במרכז הערב עמדה ההצגה סופ"ש עם תום של תיאטרון בית ליסין, בבימויו של רוני פינקוביץ'. המחזה מציג את סיפורו של זוג צעיר הנאלץ לארח ילד, בן של ידידה, לסופ"ש, ובמהרה מסתבר שנוכחותו של האורח הצעיר פותרת בעיות רבות בחייהם של בני הזוג. ההצגה קלילה ומשעשעת, המשחק - מקצועי ומשכנע, ונוכחותו של השחקן הצעיר, רועי רביב, כבשה את הקהל.
 
את האירוע יזמה ואירגנה, כמדי שנה, ועדת האירועים של המועצה שבה פעילות יו"ר הפרויקטים הגב' זהבה דנקנר ויו"ר הועדה הגב' אילנה אס, ביחד עם  הגב' עדינה גוטסמן, רובינה הורוביץ, צפורה לבנון, רחל מאיר ולאה שני.  לאורך השנה, מזה שנים, יוזמת הועדה התכנסויות לפעילויות שונות - כגון חוגי בית, הרצאות במגוון תחומים ומשחקי ברידג' - שכל הכנסותיהן קודש לפעילות המועצה לישראל יפה ברחבי הארץ. גולת הכותרת של עשיית הועדה היא הפקת ערב ההתרמה השנתי, שהפך כבר למסורת, והכנסותיו מוקדשות כאמור לפרויקטים למען הקהילה. ערב ההתרמה השנתי מהווה גם מפגן נאמנות מרשים של תומכי המועצה - הותיקים והחדשים, ואנו תקווה שאת כולם ועוד רבים, נפגוש גם בשנה הבאה. 
 

מימין לשמאל: יו"ר המועצה מר אברהם כץ-עוז, מנכ"ל המועצה לשעבר מר אלי בארי ויו"ר ועדת האירועים גב' אילנה הס

המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט