חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

טקס סיום עירוטופ תשס"ז

המרכז הלימודי של המועצה לישראל יפה ציין את סיומה המוצלח של תוכנית העירוטופ לשנת הלימודים תשס"ז בטקס חגיגי בו חולקו פרסים, מתנת חברת UMI, לעבודות הזוכות.
 

 
מימין: המפק"ר לגיאוגרפיה דליה פניג, יו"ר מועצת המנהלים של UMI דוד עיני ומנכ"ל המועצה אשל סגל, לפני הענקת הפרסים לכותבי העבודות המצטיינות

 
עשרות בני נוער, תלמידי כיתות י"ב שהשתתפו בתוכנית העירוטופ בשנת הלימודים האחרונה יחד עם תלמידי התוכנית הנוכחית (תלמידי י"א), התאספו בבית המועצה בתל אביב ביום חמישי ה-14/2/2008, על מנת להשתתף בטקס חלוקת הפרסים לעבודות הזוכות וליום עיון מרתק בנושאי עיר, סביבה ואקולוגיה.
 
תלמידי התיכונים בן גוריון מנס ציונה, בר אילן מנתניה, בגין מראש העין, אחד העם מפ"ת ותיכון חדרה, בליווי בני משפחותיהם, הקשיבו להרצאתו של ד"ר עודד פוצ'טר מאוניברסיטת ת"א שעסקה בהשפעת התחממות כדור הארץ על האקלים העירוני, וצפו בסרטו המדובר של אל גור, האמת המטרידה, העוסק בתופעת ההתחממות הגלובלית ומדגיש את המחויבות של כל אחד מאתנו לפעול למיזעורה. לאחר מכן חולקו פרסים כספיים בסך כולל של אלפי שקלים, לשלושת העבודות המצטיינות של שנת תשס"ז, מידי מר דוד עיני - יו"ר מועצת המנהלים של יבואנית הרכב UMI, אשר העניקה את חסותה לאירוע.
 
עוד הגיעו לטקס מורי התלמידים ונציגים רבים ממשרד החינוך, בינהם מדריכים ארציים להוראת הגיאוגרפיה, ובראשם המפקחת הראשית על הוראת הגיאוגרפיה במשרד החינוך - הגב' דליה פניג.
  
העירוטופ הינה תוכנית ייחודית ובלעדית של המועצה לישראל יפה לכתיבת עבודת חקר בתחום הגיאוגרפיה העירונית, אשר מזכה את הכותב אותה - תלמיד תיכון מהמגמה הגיאוגרפית, בנקודה אחת (מתוך חמש) בבחינת הבגרות בגיאוגרפיה. התוכנית זוכה להצלחה בקרב התלמידים והשנה נרשם מספר שיא של 560 משתתפים המהווה גידול של כ-30% מהשנה שעברה. התלמידים השנה גילו דבקות ראויה לציון שכן חרף שביתת המורים המתמשכת, הם לא וויתרו והגיעו, בעידודם של מדריכי המועצה, למפגשים שנערכו בתקופה זו.
 

מנהלת המרכז הלימודי של המועצה, הגב' חיה יוגב, מוסרת שמעבר לתוכן הלימודי וההתנסות המדעית והאקדמית, מורגש גם שינוי מהותי בבני הנוער, שבעקבות ההשתתפות בתוכנית הופכים למעורים יותר בתהליכים המתרחשים בעירם ואף מבקשים לעשות מעשה וליצור שינויים.
 

לאחר קבלת ציון הבגרות, מועברות העבודות לוועדת הפרס הכוללת את נציגי מהמועצה, נציגי האקדמיה, משרד החינוך ונותני החסות. השנה הקודמת הניבה יבול מוצלח של עבודות באיכות גבוהה ועבודת השיפוט היתה קשה ומאתגרת. בפרס הראשון זכו עדי מרגלית ואורי שחר מבית הספר בגין בראש העין אשר הציגו בצורה מקצועית ומהוקצעת את מסקנות מחקרם העוסק בשאלת שימור מול פיתוח של שטח פתוח בראש העין העומד לעבור הסבה לאזור בנוי. בפרס השני זכו אורן אביטן וכרסטינה דרי מבית הספר אחד העם בפתח תקווה על עבודתם המתמקדת בבעיית החניה בשכונת אם המושבות. כדי להקל על נפח התנועה ומקומות החנייה קוראים אורן וכריסטינה לתושבי השכונה להעדיף נסיעה בתחבורה ציבורית והליכה ברגל, על פני נסיעה ברכב פרטי, ובמקביל מציעים למקבלי ההחלטות בעירייה לפתור את בעיית החנייה על ידי הקמת חניונים תת קרקעיים. בפרס השלישי זכו עדי בועז ושירן לאוף מבית הספר בר- אילן בנתניה, על עבודתן העוסקת במסחר בשכונה החרדית בעירן - קריית צאנז. מעבודתן עולה כי ייחודה של השכונה החרדית משתקף בפעילות המסחרית שבה, המושפעת מאופייה החברתי והצרכים הייחודיים של תושביה. ברכות ואיחולים לזוכים.
 


 
  ד"ר עודד פוצ'טר מרצה בנושא השפעת התחממות כדור הארץ על האקלים העירוני
 

המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט