חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

גמר חידון "ארץ מולדת" בישראל יפה

שלב הגמר של חידון ארץ מולדת, החידון הארצי בגיאוגרפיה וסביבה בישראל, התקיים ביום ג', 25/03/2008 בירושלים ועמד בסימן חגיגות ה- 60 של מדינת ישראל. 
 

 
חידון ארץ מולדת אותו יזמה המפקחת הראשית על הוראת הגיאוגרפיה במשרד החינוך - הגב' דליה פניג, נערך השנה זו הפעם הרביעית ברציפות, ומתמודדים בו תלמידי חטיבות ביניים מכל רחבי הארץ. בחידון קשת רחבה של נושאים מתחום הגיאוגרפיה ואיכות הסביבה בישראל כמו אנרגיה, מים, קרקע, שטחים פתוחים, אוכלוסייה, תחבורה, תקשורת, נופים ומקומות ואתרים. השנה, כשמדינת ישראל חוגגת שישה עשורים, התמקד החידון בחיזוק הקשר והשייכות למדינה מצידם של כל המשתתפים - יהודים, ערבים, חילוניים ודתיים כאחד.
 
בשלב הגמר, שנערך בבית מורשת בגין בירושלים בנוכחות שרת החינוך פרופ' יולי תמיר התמודדו 12 התלמידים שניצחו בשלב המחוזי אשר התקיים בארבע מחוזות - תל אביב, ירושלים, באר-שבע וכרמיאל, בו הם כבר הפגינו את ידיעתם בשלושת הקטגוריות השונות של התחרות: מבחן בכתב, זיהוי אתרים ומקומות וחידון פומבי. לפני שעלו לירושלים לקחו המתמודדים בגמר חלק בסיור לימודי שבמהלכו תיבחן ידיעתם בשטח. הזוכה במקום הראשון, יונתן ארזי מבית הספר אשל הנשיא, הבטיח את מקומו בחוג לגיאוגרפיה באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע ואף קיבל מלגת לימודים לשנה בחוג. בני כיתתו יצאו נשכרים אף הם, מאחר וזכו ביום טיול ליעד שיבחרו.
 
למקום השני הגיע אסף שדה לוי ממקיף ח' אשדוד, ולשלישי יגאל ארליך, מישיבת מטה בנימין בית אל. לשלושת הזוכים במקומות הראשונים הוענקו פרסים כספיים.
 
המועצה לישראל יפה, הנותנת חסותה לאירוע יחד עם גופים נוספים כמו קק"ל, חברת חשמל, מט"ח, ורשות הטבע והגנים, אירחה גם את השלב המחוזי של התחרות במשכנה בתל אביב, אליו הגיעו כ- 70 תלמידים מהמחוז (כפול מאשר השתתפו בשנה שעברה). חיה יוגב, מנהלת המרכז הלימודי של המועצה, מילאה את תפקיד יו"ר צוות השופטים בתחרות המחוז בתל-אביב. 
 
 

 

המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט