חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

אירועים ירוקים בבניין המועצה לישראל יפה

בניין המועצה לישראל יפה בפארק הירקון בתל אביב משמש לא-אחת אכסניה לכנסים בנושאים סביבתיים שונים אף אם הם מאורגנים על ידי גופים חיצוניים מבחינת המועצה. מעבר לנוף המרהיב ולאווירה הפסטורלית מעניקה הבחירה בבית המועצה לישראל יפה נופך סביבתי-עדכני לאירוע, שכן למועצה תפקיד מוביל בפעילות הסביבתית בישראל. 
 

 
אחד הבולטים שבאירועים אלו התקיים ב-13 בפברואר 2008; פורום ה-15 ערך אירוע חגיגי לרגל חתימת הערים הגדולות בישראל על האמנה הבינלאומית למניעת זיהום אוויר והגנת אקלים ובחר לעשות זאת בבית המועצה לישראל יפה. אירוע זה נחשב לאירוע הסביבתי החשוב והמושקע בתקופה האחרונה בהציגו, לראשונה, את מחוייבות ראשי הערים לפעילות אמיתית, ברת-משמעות, למען תושבי המרחב האורבאני כפי שהדבר כבר נעשה בערים הגדולות בעולם. הבחירה בבית המועצה לא היתה מקרית: היא סיפקה לאירוע חשוב זה תפאורה ירוקה - תרתי משמע.
 
עוד התקיים בבית המועצה השנה, בחודש ינואר, כנס של ארגון מעלה, עסקים מנהיגים אחריות חברתית. הכנס עסק בנושא ההתחממות הגלובאלית והציג את אחד הכלים למדידת השפעתם של עסקים על הסביבה - טביעת הרגל הפחמנית. לכנס הגיעו יותר מ-100 נציגי סקטורים שונים מעולם העסקים, שזכו לקבל במהלכו רקע והסברים על תופעת ההתחממות הגלובאלית, על ההזדמנויות והסיכונים הצפויים לעסקים שיירתמו לנושא, ועל חובתם של עסקים לקחת חלק במאמץ הגלובלי לצמצום נזקי פליטת הפחמן הדו-חמצני. כנס סביבתי נוסף שנערך בתחילת השנה בבית המועצה היה כנס תחבורה ירוקה של מגזין "אוטו", שנושאו היה אנרגיה נקייה; בכנס זה הוצגו החידושים בתעשיית הרכבים ההיברידיים ואת ההשלכות של השימוש הנרחב בהם. כמו כן, באירוע נפרד בחרה יבואנית מכוניות הונדה בבית המועצה לישראל יפה כמקום הראוי להציג בו את הרכב ההיברידי שלה.
 
זוהי רשימה חלקית: כנסים ירוקים נוספים מוסיפים ונרשמים בבית המועצה, בעודה ממשיכה ומעודדת קיומם ומספקת קורת גג לפעילות חשובה זו של עמיתיה העוסקים בהגנת הסביבה וטיפוחה. 
 
 
המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט