חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

המועצה לישראל יפה בכנס "אנרגיה, פיתוח בר-קיימא והזדמנויות עסקיות" באתונה

בין עשרות בעלי המקצוע השונים שהשתתפו בכנס הייחודי באתונה בסוף מרץ 2008,  השתתפה גם מנהלת המרכז הלימודי של המועצה לישראל יפה, חיה יוגב, אשר הרצתה על תוכנית הלימוד של המועצה, המקדמת שימוש באנרגיה באופן ידידותי לסביבה.
 
לכנס, שנערך במלון Titania בבירה היוונית, היתה מטרה כפולה - לימודית ועסקית: ראשית, הוא הביא להחלפת מידע הנוגע לתוכניות לימוד בתחום האנרגיה ופיתוח בר קיימא באירופה בכלל וביוון בפרט. מבחינה עסקית, הכנס היווה קרש קפיצה לשיתוף פעולה בין תעשיות וספקי שירותים מישראל לחברות ומשקיעים מיוון והאיחוד האירופאי.
 
מדוע דווקא יוון וישראל? האקלים ומזג האוויר דומים, ויש אשר יאמרו שגם מזג האנשים. על כל פנים, הכנס, אותו יזם אשר וטורי מהמרכז הבינתחומי לניתוח ותחזית טכנולוגית שליד אוניברסיטת תל אביב, הצליח לאגד בתוכו ערב רב של משתתפים: נציגי חברות העוסקות בפיתוח בר קיימא ובאנרגיות חלופיות, חברות אנרגיה סולרית, אדריכלים ומתכננים, אנשי אקדמיה, משרדי ממשלה וחברות ציבוריות, נציגי רשויות מקומיות, ארגונים ירוקים וחברות בניה. כל אלו התכנסו במטרה ללמוד עוד על פיתוח, ייצור ושיווק של טכנולוגיות אנרגיה נקייה.
 
עיתוי הכנס הוא לא מקרי: הוא נערך לאחר שמדינות רבות אישררו את אמנת קיוטו (משנת 1997) לצמצום גזי החממה, וצופים רבים עדיין נחשפים לסרט האמת מטרידה שהצליח להחדיר למודעות את נושא ההתחממות הגלובאלית גם לראשו של ה"אזרח הקטן". 
 
חיה יוגב פרסה בפני האורחים את תוכנית הלימוד בנושא האנרגיה כפי שמועבר במרכז הלימודי של המועצה לישראל יפה. מטרות התוכנית הן להגביר את המיומנויות לזיהוי מקורות שונים להפקת אנרגיה ולהתאים פתרונות לבעיות אנרגיה בעולם ובארץ בפרט, כל זאת על ידי זיהוי של מקורות האנרגיה השונים ואופן השימוש בהם.
 
בין המרצים מישראל היו אשר וטורי, שדיבר על שילוב מערכות אנרגיה חלופית מבוזרות בבניינים: הכנסת מקורות אנרגיה באזורים שנעדרו מקורות אנרגיה במדינות מתפתחות, והחלפת מערכות אנרגיה המבוססות על דלק פוסילי בטכנולוגיות אנרגיה נקיות יותר במדינות מפותחות.
 
עמי אלעזרי, מנכ"ל חברת מילניום אלקטריק בע"מ מרעננה, הסביר על מערכות אנרגיה סולארית אותן מפתחת חברתו, ועוד נציגי חברות נוספות, שלצד אנשי אקדמיה ומחקר, השתתפו בפאנלים מבוקר עד ערב, שהתפרשו על שלושת ימי הכנס.
 
רבים מעולם התעשייה והמסחר שהתארחו בכנס השתכנעו שכדאי להשקיע בחינוך סביבתי שמביא, בעזרת העלאת המודעות לשמירה על הסביבה, לעלייה בצריכה של מוצרים שהם פרי טכנולוגיה המתחשבת בסביבה, והתוצאה היא כמובן עולם ירוק יותר. 

 
המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט