חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

טקס סיום תחרות צה"ל יפה בישראל יפה 2007

גדוד סיור גבעתי, בסיס ההדרכה של חיל חימוש, מפקדת "עוצבת האש" של פיקוד צפון וגדוד "גפן" מבי"ס לקצינים - הן היחידות הכי יפות בצה"ל שזכו בדגל היופי - האות הגבוה ביותר שניתן במסגרת התחרות צה"ל יפה בישראל יפה. טקס הסיום של התחרות נערך ב- 08/04/2008 בבנין המועצה בתל אביב במעמד הרמטכ"ל - רא"ל גבי אשכנזי, מר אברהם כץ עוז, יו"ר המועצה לישראל יפה ומר גדעון פת, נשיא המועצה. הטקס חתם את סדרת התחרויות הארציות של המועצה לישראל יפה לשנת 2007. 
 


 
צוות הענקת התעודות בטקס צה"ל יפה 2007. מימין לשמאל: יער ארז, גדעון פת, תא"ל אלי שרמייסטר, רא"ל גבי אשכנזי, אלוף אלעזר שטרן ואברהם כץ-עוז. צילום: אלי נאמן

 
מבין היחידות שהתמודדו בשלב הפיקודי (השלב הפנימי של צה"ל) עלו כ-50 יחידות להתמודדות בשלב המטכ"לי, הוא שלב הדגל - בו השיפוט הוא משותף לקציני צה"ל ולמתנדבי המועצה, ונעשה בארבעה בתים: מילואים, הדרכה, סדירות לוחמות ותומכות לחימה.
 
עם תחילת הטקס הוצגה בפני האורחים מצגת אשר חידדה את מטרות התחרות, ובינהן חיזוק הזיקה בין צה"ל כצבא העם לחברה וקהילה. שילוב הנואמים בטקס - בכירים מפיקוד צה"ל לצד בעלי תפקידים מהמגזר האזרחי - המחיש זיקה חשובה זו. את הנאומים נשאו קצין חינוך ונוער ראשי - תא"ל אלי שרמייסטר, ששימש גם כשופט הראשי של התחרות, הרמטכ"ל - רא"ל גבי אשכזנזי, מנהל מחלקת קשרי חו"ל באגודה למען החייל - מר יער ארז ויו"ר המועצה לישראל יפה - מר אברהם כץ-עוז. את הטקס הנחה חן אטיאס, שקולו הערב היה מוכר לקהל משידורי גלי צה"ל.
 
התחרות בין יחידות צה"ל השונות, היא אחת מהתחרויות הותיקות והחשובות של המועצה (מאז 1981). השנה הושם דגש מיוחד על המימד החינוכי והערכי - רוח צה"ל. כמו כן, הוחלט לשים דגש גם על "הקוד האתי" של צה"ל, המכיל בתוכו את הערכים של טוהר הנשק, מקצועיות, משמעת, שליחות, רעות, חיי אדם, דוגמא אישית, אמינות ודבקות במשימה. בעוד מתנדבי המועצה בדקו את נושא היופי, הניקיון, האסתטיקה ואיכות הסביבה, קציני צה"ל בחנו גם את נושא הערכים ביחידות.
 
הדרוג ליחידות המתחרות ניתן על סמך שקלול של פרמטרים סביבתיים: חזות חיצונית, חזות פנימית והתחשבות בסביבה, ושל פרמטרים חברתיים וערכיים: תרומה לקהילה, ערכים ביחידה, שיחות עם החיילים ופעילות חינוכית. היחידות להן הוענק דגל היופי זכו גם בפרס כספי מקצין חינוך ראשי, שיושקע בהקמת ספריה או חדר וידאו ושולחנות פיקניק מוצלות מתנת האגודה למען החייל. הקהל בטקס, לעומת זאת, זכה לראות ולשמוע הרכב של חיל החינוך והנוער בביצועים לקלאסיקות עבריות.
 
באות תרומה לקהילה זכתה מחלקת פרט, פרישה ותשלומים באגף משאבי אנוש. בכוכב זהב (5 שנות זכיה רצופה ב-5 כוכבי יופי) זכו בסיס חיל האוויר עובדה, בית הספר לנ"מ, בסיס חיל האוויר בלוד, בסיס חיל האוויר ברמון, בסיס חיל האוויר בשדה דוב, בסיס חיל האוויר בחצרים, היחידה לתקשוב וטכנולוגיית המידע, בסיס אחסנה צפוני של מרכז ציוד לחימה ומפקדת צריפין.
 
 
       
המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט