חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

המועצה לישראל יפה ביום עיון על חומרים מתכלים

המועצה לישראל יפה פתחה את יום העיון בנושא "מגמות בביו פולימרים ופלסטיק מתכלה" שנערך בבית התעשיינים בסוף מרץ 2008 והציגה שקיות מתפוחי אדמה שיוצרו לראשונה בישראל.

יום העיון, שנערך על ידי איגוד יצרני הפלסטיקה והגומי בישראל, נועד כדי לקדם את הנושא בקרב יצרני אריזות מקומיים ויצואנים ישראליים העומדים בפני דרישות הולכות וגוברות לשימוש בחומרים מתכלים (ביו-פולימרים) לאריזות מוצריהם, בעיקר בתחום החקלאות והמזון. במדינות אירופה גדל הביקוש לאריזות אקולוגיות בעקבות תקנות מחמירות בנושא איכות הסביבה, אך בישראל, המייצאת גידולים חקלאיים רבים לחו"ל, הייצור המקומי של אריזות מחומרים מתכלים אלו עוד בחיתוליו.
 
המועצה לישראל יפה היא חלוצה בתחום החומרים המתכלים ופועלת מזה כשנתיים לקידום השימוש בהם כחלק מהטיפול בבעיית שקיות הפלסטיק. בדברים שנשא, הדגיש מנכ"ל המועצה את הבעייתיות בסוגיית פסולת הפלסטיק: "מיחזור איננו המזור לבעיה", כך אמר, והסביר שהפתרון נעוץ בצריכת מוצרים השבים במלואם לקו הייצור או לטבע כמו הביו-פולימרים, לעומת מיחזור מוצרים מחומרים שאינם מתכלים ולכן בסופו של דבר מצטברים כפסולת לאורך שנים. בדבריו פירט באוזני הקהל את פעילות המועצה בתחום: העלאת קמפיין ציבורי שקית אחת פחות! שכולל הצבת דוכני הסברה המספקים הסבר על בעיית השקיות ועל החלופות הסביבתיות יותר כמו סלים רב-פעמיים ושקיות מפלסטיק מתכלה, סרטון הסברה המוקרן בטלוויזיה בהשתתפותה של שחר פאר, וקידום הצעת חוק שמטרתה, בסופו של דבר, לאסור את השימוש בשקיות מפלסטיק רגיל ולקדם שימוש בסלים רב פעמיים ושקיות מחומרים מתכלים בחנויות וברשתות השיווק.
 
עוד הרצו אלעד עמיחי, מהמשרד להגנת הסביבה שנתן סקירה על בעיית הפסולת במדינת ישראל, דר' אנה דותן מהמרכז לפלסטיקה וגומי שסקרה את הפן המדעי-טכני של הביו-פולימרימרים, אלי פיינגולד מאגרסקו שדיבר על דרישות רשתות השיווק בחו"ל ונציגי חברות מסחריות מחו"ל המייצרות חומרי גלם מתכלים לתעשייה זו.
 
דוכן שקית אחת פחות! שהוצב באולם משך התעניינות רבה שכן ניתן היה לראות ואף לחוש בשקיות שיוצרו לצורך הקמפיין לראשונה בישראל, מביו-פולימר שמקורו בתפוחי אדמה. שקיות אלו ידידותיות לסביבה שכן הן יכולות תוך זמן קצר להתפרק ולחזור במלואם אל הטבע.
 
 
המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט