חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

הדרכות המועצה מגיעות למגזר הערבי

במהלך מאי ויוני 2008 הגיעו מדריכי המועצה לישראל יפה לבתי ספר במגזר הערבי ברחבי הארץ והעבירו ימי פעילות מגוונים בנושאי סביבה.
 

 
ימי הפעילות, שהינם יוזמה משותפת של המרכז הלימודי של המועצה לישראל יפה ומשרד החינוך, נועדו לעורר את המודעות לנושאים הסביבתיים ולגרום לשינוי התנהגותי בטווח הארוך. הפעילות הועברה לתלמידי כיתות א' עד י' במגוון ישובים מהמגזר הערבי ביניהם לוד, רמלה, אום אל פחם, רהט, ג'וליס, ירכא ומראר. בתי הספר שנבחרו היו כאלה שהנושא הסביבתי לא נלמד בהם בעבר והתלמידים נחשפו לתכנים סביבתיים כמו חיסכון במים, מיחזור, צרכנות ירוקה, ותחבורה, בפעם הראשונה.
 
לכל שכבת גיל הועברה פעילות בנושאים וברמה המתאימה לה: תלמידי כיתות א'-ג' ערכו היכרות עם מאטי איכפתי, בובה שהסבירה להם על חשיבות החיסכון במים ועל מפגעי פסולת שונים. לתלמיד כיתות ד'-ו' הוסבר על יישום עקרונות מעשיים של שמירה על הסביבה: שימוש חוזר, מיחזור והבחנה בין סמלים שונים על מוצרי מזון וצריכה, המעידים עד כמה המוצר ידידותי לסביבה. תלמידי כיתות ז' - י' עסקו בנושא המים והפסולת מזווית מורכבת יותר: הם דנו במצוקת משק המים בישראל והפתרונות האפשריים, מפגעים הנוצרים ממזבלות פתוחות ופתרונות חלופיים כגון שימוש חוזר והעדפת השימוש במוצרים מחומרים מתכלים. כמו כן עסקו התלמידים במפגעים עירוניים הנוצרים בעיקר כתוצאה מעומס התחבורה בעיר. בעזרת המדריכים, התלמידים סיווגו את המפגעים וניסו למצוא להם פתרונות אפשריים. בהמשך שיחקו התלמידים במשחק בסגנון מונופול, בעזרתו למדו על היתרונות והחסרונות של כביש חוצה ישראל. 
 
לאור התגובות החיוביות של המורים ושיתוף הפעולה מצד התלמידים, במיוחד הצעירים מביניהם, יש בכוונת המרכז הלימודי להרחיב את הפעילות במגזר הערבי ולהגיע בעזרת תוכניות לימוד מתורגמות לערבית ומדריכים דוברי ערבית למספר גדול יותר של תלמידים.
 
תמונות מפעילויות במגזר הערבי 
 


 

 

 

 

 


 
המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט