חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

צביעת מיגוניות בכפר הסטודנטים "איבים סן דייגו"

מתושבי כפר הסטודנטים איבים סן דייגו, שבמועצה האזורית שער הנגב וסמוך לעיר שדרות, כולנו יכולים ללמוד כיצד מתמודדים עם מצב בטחוני מתוח על ידי פעילות של יצירה. הסטודנטים צבעו את המיגוניות, המשמשות כאמצעי הגנה מפני רקטות הקסאם שנורות לאזור, בצבעים ובאיורים המשרים אווירה רגועה ונעימה.
 

 
הכפר, שנוסד ב-1992, נועד לקלוט עולים צעירים המעוניינים בלימודים אקדמאיים, ומשלב בתוכו מגורים, לימודי אולפן ולימודים קדם אקדמיים המתקיימים במכללת ספיר הסמוכה.
 
איבים סן דייגו כבר מוכר לנו ככפר מטופח ואסתטי מתחרות קריה יפה בישראל יפה (תחרות שנתית של המועצה לישראל יפה שבמסגרתה מתמודדות עשרות רשויות מוקמיות על ערכי אסתטיקה ושמירה על הסביבה), ובשנה שעברה (תחרות קריה יפה 2007) קיבל את מגן כוכב הזהב שציין חמש שנות זכייה רצופות בתחרות בחמישה כוכבי יופי.
 
סמנכ"ל התפעול של המועצה ויצמן משיח אמר ש"הצביעה נועדה בראש ובראשונה לרכך את המשמעות ה"מדכאת" מההיבט הביטחוני ומהיות המתקן נטע זר במקום".
 
נראה שכפר הסטודנטים יציע חוויה שונה לשופטי תחרות קריה יפה 2008 שכבר החלו בביקורים ברשויות השונות ברחבי הארץ, מכיוון שבמיגוניות מאויירות הם עדיין לא ניתקלו ברשות מקומית אחרת. כולנו תיקווה שהאיורים הפסטורליים שצויירו: טווסים, עצים ופריחה צבעונית יביאו איתם בשורה של רגיעה לאזור. בכל מקרה, בסביבתם הם כבר משתלבים בצורה מושלמת, עד כדי כך שהם משכיחים לרגע את המציאות הביטחונית הלא פשוטה של האזור.
 
 

 
אחת המיגוניות המאוירות בכפר הסטודנטים איבים סן דייגו 

 


 
 

 

 
 
המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט