חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

הנה באה שנה ירוקה

המרכז לחינוך סביבתי של המועצה לישראל יפה מתגבר את פעילותו בעקבות הכרזת שרת החינוך, פרופ' יולי תמיר, על שנת הלימודים תשס"ט כעל "שנה ירוקה".
 

 
בעקבות המודעות הגוברת לבעיות הסביבה, הוכרזה שנת הלימודים תשס"ט כשנה ירוקה. משמעות הדבר היא הגברת המודעות הסביבתית יחד עם דגש רב על האקטיביזם של הילדים ועל מה באמת אפשר לעשות באופן שגרתי למען הסביבה. הפעילויות הצפויות הן מיחזור בקבוקים ונייר, השלכת סוללות רק למיכלים המיועדים לכך, תחרויות בית ספריות נושאות פרסים, וכן מפגש בט"ו בשבט עם אנשי רוח וחברי כנסת.
 
במועצה לישראל יפה כל שנה היא ירוקה שכן כבר 15 שנה שאנו עוסקים בחינוך סביבתי ורואים את תפקידנו בחינוך הדור הצעיר לחשיבה ואחריות סביבתית.
 
המרכז לחינוך סביבתי של המועצה לישראל יפה מחנך רבבות תלמידים מכיתות א' עד יב' לערכי שמירה על הסביבה. החינוך נעשה דרך היכרות עם מושגים מעולם האקולוגיה, הגיאוגרפיה והאנרגיה, וכן באמצעות עידוד למען עשייה סביבתית וטיפוח האיכפתיות האישית של כל תלמיד ותלמיד. כל זאת נעשה בדרך חוויתית המשלבת עזרים ואמצעים התנסותיים המעודדים השתתפות פעילה של התלמידים.
 
בעקבות הכרזתה של שרת החינוך על שנת לימודים שנפתחה כשנה ירוקה מתגבר המרכז הלימודי של המועצה את פעילותו הענפה, ומדריכיו צפויים להגיע לבתי ספר רבים בצפון, בדרום ובמרכז. בנוסף לתוכניות הלימוד הרגילות המועברות במרכזי המועצה, ניבנו עוד שלוש תוכניות חדשות לגילאים שונים, שיועברו במגרש הפרטי של התלמידים, בבית ספרם, בשישה מפגשים בני שעתיים כל אחד: עושים ישראל יפה היא תוכנית המפגישה את תלמידי כיתות א'-ב' עם הפעולות הפשוטות שניתן לעשות למען הסביבה, כגון מיחזור ושימוש חוזר. עושים שכונה ירוקה מיועדת לכיתות ג'-ד' ומתמקדת ביחידת השכונה כסביבת החיים של התלמידים. מטרת התוכנית היא לפתח את אחריות התלמיד לסביבת מגוריו, וכן את עירנותו למפגעים סביתיים שמסביבו ואף לנסות ולמצוא להם פתרונות ברי קיימא. ירוק בעיר ,לכיתות ה', היא תוכנית המתמקדת במרחב השכונתי - עירוני, ומחנכת למען שכונה ירוקה, מלמדת מהי צרכנות ירוקה ומעודדת אקטיביזם סביבתי.
 
התוכנית עיר וסביבה תתקיים השנה במתכונת ניסיונית חדשה בחטיבת הביניים גולדה בחולון -  לשם יגיעו מדריכי המועצה פעם בשבוע (בסה"כ 34 מפגשים לאורך השנה לכל כיתה!), ובמקביל לתכנים סביבתיים שיועברו לתלמידים, הם יונחו לכתיבת עבודת חקר מדעית על עירם או סביבתם.
 
השנה, אם כן, למדריכי המרכז לחינוך סביבתי של המועצה לישראל יפה, לא יהיה רגע דל מ"פעילות מבצעית": הפעילות תחל מעריכת היכרות בסיסית של עולם המושגים הסביבתי לתלמידי הגיל הרך ותגיע עד להנחיית תלמידי תיכון בכתיבת עבודת חקר במרכז הלימודי וברחבי הארץ.
 
והילדים, ההורים והמורים שרוצים ליישם את תוכן השנה הירוקה הזו בזמנם החופשי יכולים לרכוש  ערכת ההפעלה לילדי גן ולכיתות א'-ב' שפיתחה המועצה יחד עם המשרד להגנת הסביבה - האם הפסולת לסל וחסל?, העוסקת בבעיית הפסולת ובדרכים להתמודד איתה. לפרטים לחץ כאן.
 
המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט