חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

בית פתוח לעזרת הילדים

זו השנה השלישית שבנק הפועלים, המוביל את תחום האחריות החברתית בקרב המגזר העסקי, פותח את שעריו באירוע בית פתוח לעמותות על מנת לאפשר לעמותות המטפלות בילדים בעלי מוגבלויות למכור עבודות ויצירות מעשה ידיהם, לקראת החגים ולגייס כספים.
 
כבשנים הקודמות גם השנה הוזמנה המועצה לישראל יפה להשתתף והציגה תוצרים משני תחומי פעילות שבהם לא רק מעורבים בעלי מוגבלויות אלא הם גם בעלי תרומה לסביבה: הראשון הוא תחום החממות הטיפוליות אשר במסגרתו נעשה שימוש בצמחים ובפעילויות הקשורות בגינון, ככלי המסייע בהחלמה ובשיקום של ילדים בעלי צרכים מיוחדים. לצורך כך נבחרה החממה בבית הספר לחינוך מיוחד עוז בחולון שנחנכה לאחרונה ובדוכן נמכרו עציצי נוי ותבלין שגודלו על ידי הילדים ועבודות אומנות שנעשו בטכניקה של עיסת נייר המדגישות את נושא המיחזור. להצלחה מיוחדת זכו פסלי ענק בדמויות אנושיות ובדמויות של חיות שנעשו מעיסת נייר בעבודה משותפת של כל ילדי בית הספר. הפסלים היכולים לשמש גם כמעמד לעציצים, נחטפו כבר בתחילת התערוכה ואחרים נקנו על ידי הבנק.
 
התחום השני שהוצג הוא קמפיין שקית אחת פחות! לצמצום השימוש בשקיות הפלסטיק. בדוכן הוצגו למכירה סלי בד שנתפרו משאריות בדים במפעל מוגן המעסיק אנשים בעלי מוגבלויות ולכן יש להם ערך משולש - גם סלים רב פעמיים שחוסכים את השימוש בשקיות פלסטיק, גם שימוש חוזר בבדים וגם עזרה לקהילה בשילוב אנשים בעלי מוגבלויות במעגל העבודה.
 
לתערוכה הגיע ציבור רחב אשר שמח לרכוש את התוצרים הנאים והיפים ולעזור בקידום פעילות העמותות. כן ירבו.
 

 


מימין: מנהלת בי"ס עוז בחולון פנינה גבע, בעלת השליטה על בנק הפועלים שרי אריסון ויו"ר דירקטוריון בנק הפועלים דן דנקנר

 

סלים רב פעמיים, עציצים ועוד הפתעות בדוכן המועצה

 מדריכי המועצה, דנה ויאיר, מסבירים על הסלים הרב פעמיים שנמכרו בתערוכה, ועל פעילות המועצה השוטפת
המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט