חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

תחרות קריה יפה חוגגת 15 שנים

תחרות קריה יפה בישראל יפה החוגגת השנה 15 שנות פעילות, הגיעה לסיומה בטקס חגיגי שהתקיים ב - 28/10/08 בנוכחות שר הפנים חה"כ מאיר שטרית וראשי רשויות מרחבי הארץ.
 
זאת השנה ה-15 שבה מתקיימת תחרות קריה יפה בישראל יפה במטרה לעודד את טיפוח סביבת החיים במרחב בעל ההשפעה הכי גדולה על חיינו - מרחב השלטון המקומי. השנה היה לתחרות תפקיד נוסף, שכן מועד סיום התחרות נבחר, שלא במקרה, להתקיים כשבועיים לפני מועד הבחירות לרשויות המקומיות כך שידרבן את ראשי הרשויות להשיג תוצאות טובות יותר. בהקשר זה של הבחירות המוניציפאליות הקרבות מנהלת המועצה במקביל שני קמפיינים נוספים - בחירות נקיות על מנת לשמור את היישובים מהלכלוך הפיזי והוויזואלי המתלווה לתעמולת הבחירות וחוזה עם הסביבה - במטרה להחתים את המועמדים לראשי הרשויות על אמנה סביבתית ולעקוב במידה ויבחרו אחר יישומן של הבטחות אלו.
 
טקס הסיום של התחרות התקיים במעמד שר הפנים חה"כ מאיר שטרית ואליו הצטרפו גם המשנה למנכ"ל מרכז השלטון המקומי - שרון עזריאלי, יו"ר מרכז המועצות האזוריות- מר שמואל ריפמן ויו"ר המועצה לישראל יפה- מר אברהם כץ עוז וכן נציגי הרשויות ואורחים נוספים.
 
השנה התמודדו בתחרות כ- 130 רשויות בחמש קטגוריות: ישוב במועצה אזורית, מועצות מקומיות, ערים קטנות, ערים בינוניות וערים גדולות מאוד. תחומי השיפוט כללו את פני הישוב, קיומן של ריאות ירוקות, שילוט, המרחב הישובי, מוסדות ציבור וחינוך, ויוזמות הרשות לטובת הקהילה. צוותי השיפוט, המורכבים ממתנדבי המועצה בעלי ניסיון בתחום, שמו השנה דגש מיוחד על תחזוקה וטיפוח תחנות האוטובוס המרכזיות ומאידך הקלו במשקל הטיפוח הגנני מאחר והשנה שחלפה היתה שנת שמיטה.
 
הזוכים הגדולים של הערב היו הישובים להם הוענק האות הגבוה ביותר בתחרות - דגל היופי - על דירוג בתחרות בציון 100: כפר הנוער תו"ם במועצה אזורית עמק חפר (ישוב במועצה אזורית), מעלות תרשיחא (בקטגורית ערים קטנות), עומר (בקטגורית מועצות מקומיות), רעננה (בקטגורית עיר בינונית) וחיפה (בקטגורית עיר גדולה מאוד).
 
בנוסף, הוענק השנה לראשונה אות חדש - עמית קריה יפה - בו זכו חמש רשויות על השתתפות רציפה בת 15 שנים בתחרות, תוך שמירה על ציון  של 5 כוכבים לאורך כל התקופה. האות ניתן לערים: חולון, כרמיאל, רמת גן, ראשון לציון ולמועצה המקומית כפר תבור.
 
פרסים נוספים שחולקו בטקס היו כוכב זהב, על 5 שנות התמדה רצופה בזכייה ב-5 כוכבי יופי שניתן לערים הוד השרון, חדרה, מעלה אדומים ומודיעין עילית, למועצה המקומית כפר יונה, ולמושב גאליה במועצה האזורית גן רווה ועשור הצטיינות על 10 שנות התמדה רצופה בזכייה ב-5 כוכבי יופי שניתן לעיר חיפה ולמועצה המקומית מצפה רמון.
 
ציון מיוחד קיבלה העיר נס ציונה על תרומה לקהילה והמועצה המקומית כאוכב אבו אל היג'א בלטה כישוב הערבי המצטיין.
 
ויצמן משיח, סמנכ"ל המועצה לישראל יפה: "אני שמח לראות מספר לא מובטל של רשויות אשר מתמידות ומשתתפות בתחרות עוד מראשיתה לפני 15 שנה, עובדה המעידה על החשיבות שראשי הרשויות מקנים לטיפוח הסביבתי של ישובם. אנו רואים תוצאות לפעילות המתמשכת הבאה לידי ביטוי ביצירת סביבת מגורים נעימה וידידותית לרווחת התושבים".   
 
מתמודדי וזוכי 2008 בתחרות קריה יפה בישראל יפה

תמונות מהטקס
 
המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט