חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

אירוע הגאלה השנתי בניו יורק 2008

ההתכנסות השנתית של ידידי המועצה לישראל יפה בניו יורק היא בעצם המפגש של בכירי הקהילה היהודית בניו יורק; מדובר באוהבי ישראל שהם גם אוהבי סביבה.
 
אירוע הגאלה השנתי של עמותת ידידי המועצה לישראל יפה בארה"ב (American-Israel Environmental Council / CBI) לכבוד המועצה ופעילותה הפך כבר מזמן למסורת; שוב היה זה מרגש לראות את נכבדי הקהילה היהודית בניו יורק מגיעים בזה אחר זה אל המפגש, נרגשים בעצמם, וממלאים את אולם הנשפים החדש של מלון הפלאז'ה המפורסם, החדש-משופץ, במנהטן. האירוע התקיים בשעות הערב של ה-16 בספטמבר וכתמיד - הכנסותיו הן קודש למגוון פעולות המועצה הרחב, כשבמרכזן עומד החינוך הסביבתי. 
 
אורחי הגאלה נהנו מארוחת גורמה כשרה ומהופעה של סולני התזמורת הסמפונית האמריקאית בניצוחו של לאון בוטשטיין (מנצח התזמורות הסימפונית-ירושלים והסימפונית-האמריקאית), שביצעו קטעים מיצירותיהם של פליקס מנדלסון ושולמית רן (מלחינה ישראלית-אמריקאית). בוטשטיין לא רק ניצח על התזמורת אלא אף הנחה את החלק האמנותי של האירוע בשנינות והומור. בדבריו ציין כי למרות שהעיסוק באלמנטים ויזואליים שבסביבה מעולם לא היה נטוע בעם היהודי המפוזר בגולה - עוסקים במדינת ישראל, כבר משנותיה הראשונות, באסתטיקה סביבתית ובסוגיות סביבה בכלל. 
 
את האירוע כיבדה בנוכחותה הפרופ' גבריאלה שלו, שגרירת ישראל באו"ם, ולמעשה היה זה לה נאומה הפומבי הראשון מאז כניסתה לתפקיד. פרופ' שלו סיפרה בין היתר על תוכניותיה להעברת המסר הישראלי באו"ם.
 
הנואם המרכזי באירוע היה הפרופ' דן קרצר - לשעבר שגריר ארה"ב בישראל ובמצרים וכיום יו"ר לימודי המזרח התיכון באוניברסיטת פרינסטון, ניו ג'רזי; בנאומו הרחיב מניסיונו האישי על המפה הפוליטית של המזרח התיכון ועל מקומה של ישראל בה. הוא העמיק וחידד את נושא האיום החיצוני על ישראל מצד אויביה הטריטוריאליים והרחיב בדבר המאבק האידיאולוגי שישראל נתונה בו תוך שמדגיש את נדירותו בהיסטוריה.
 
עוד נשאו דברים במהלך הערב הגב' שילה קרצר, נשיאת ה-AIEC/CBI, ומר גדעון פת, נשיא המועצה, שסיפר למוזמני הגאלה על חלק מהישגי המועצה בישראל ובפרט אודות הפרויקטים המתוכננים להיבנות מכספי שיתוף הפעולה עם ידידי המועצה בארה"ב.
 
 
 

שגרירת ישראל באו"מ פרופסור גבריאלה שלו

 

אולם הפלאזה גדוש באורחים

 
המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט