חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

גן אקולוגי בכנסת

ברחבת משכן הכנסת נחנך ב-09/12/2008 גן אקולוגי בעיצובו של האומן אורי דה-בר. מיצב הגן מציג בקבוקי פלסטיק בשלל צבעים שנצבעו, בין היתר, על ידי תלמידי בתי ספר משהם, אותם ריכזה אורה ארנליב, מנהלת סניף המועצה בישוב.
 

 
הגן האקולוגי ברחבת הכנסת

 
הגן, פרי יוזמתה של ח"כ אסתרינה טרטמן, הוא אינו "גן" במובן הקונבציונאלי, מאחר ואינו מכיל צמחיה או פרחים, אלא בקבוקי פלסטיק צבעוניים. לכן, מעבר לפן האסתטי והאומנותי, הוא נוגע באופן ישיר בנושאים חינוכיים - סביבתיים חשובים: מיחזור, שימוש חוזר והפעלה של אנשים בעלי מוגבלויות שהשתתפו בהכנת המיצב. בשל מצוקת המים ההולכת וגוברת של מדינת ישראל, חשיבות יתרה יש לעובדה שזהו גן האינו דורש השקיה.
 
איסוף הבקבוקים וצביעתם התבצע על ידי  תלמידי 30 בתי ספר יסודיים מכל רחבי הארץ, ובשהם היה לכך ייצוג נכבד מבתי הספר אבן חן, אבני החושן, רבין, צוקים וניצנים, שתרומתם לפרויקט רוכזה על ידי אורה ארנליב וחיננית וייס, העומדת בראש אגף איכות הסביבה בשהם. 
 
 בטקס שנערך ברחבת הכנסת בירושלים השתתפו מאות תלמידים מכל רחבי הארץ, שהכינו את הפרחים ו"נטעו" אותם בהדרכת דה-בר במקום, בהם צפו בהתרגשות עשרות אנשי חינוך ותרבות, וכמובן אורה ארנליב שליוותה את תלמידי שהם.
 
יוזמת הגן - ח"כ אסתרינה טרטמן, ציינה בדברים שנשאה בטקס את חשיבות המיזם הן מהפן הסביבתי והן מהפן החברתי, מאחר והשתתפו בו תלמידים בעלי מוגבלויות לצד תלמידים נורמטיביים, וכן תלמידים ממגזרים חברתיים שונים.  שרת החינוך - פרופ' יולי תמיר, אמרה שהגן מייצג את שנת הלימודים הנוכחית, שהוכרזה כשנה ירוקה במסגרתה מושם דגש על חינוך למיחזור ושמירה על הסביבה.
 


 

משתתפי הטקס בכנסת, ביניהם (במרכז) אורה ארנליב ואורי דה-בר

המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט