חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

אירוע ההתרמה להקמת חממות לגינון טיפולי

באמצעות החממות הטיפוליות שהקימה המועצה לישראל יפה, מיושם מודל הגינון הטיפולי, הרותם את תכונותיו המרפאות של הגינון בכדי לסייע לבוגרים ולילדים בהתגברות על מגוון בעיות ולקויות -  גופניות ונפשיות. ב - 30 לדצמבר קיימה המועצה לישראל יפה ערב התרמה שנתי שמטרתו גיוס כספים להקמת חממות טיפוליות נוספות, שתאפשרנה למטופלים נוספים ליהנות מיתרונות מודל זה.
 
המועצה לישראל יפה, חלוצת הגינון הטיפולי בישראל, הקימה באמצעות תרומות נדיבות שאספה כ-20 חממות ברחבי הארץ. החממות הצמיחו לא רק מיני צמחים ופרחים, אלא גם מספר רב של סיפורי הצלחה של מטופלים שהתחולל בהם שיפור משמעותי הודות לטיפול.
 
יתרונותיו של הטיפול בגינון הינם מגוונים וייחודיים. הפעולות השונות הכרוכות בטיפול בצמחים, ובטיפוח הסביבתי המתלווה לכך, מביאות לתוצאות מרשימות אצל המטופלים: שיפור הכישורים המוטוריים, מתן תחושת ערך וייעוד, שיפור בביטחון העצמי ובדימוי העצמי, גירוי אינטלקטואלי ועוד. במקרים מסוימים, אף מהווה הטיפול בגינון השתלמות טרום תעסוקתית או תעסוקתית המובילה לרכישת מקצוע.
 
ערב ההתרמה
 
בכדי להמשיך ולהרחיב את יישומו של כלי טיפולי זה, מקיימת מדי שנה המועצה לישראל יפה אירוע התרמה מרשים ורב משתתפים. האירוע נערך ביוזמתה ובארגונה של ועדת האירועים של המועצה, שבראשה עומדת אילנה אס. ועדה זו, בסיוע חוג הידידות של המועצה, מתקיימים לאורך השנה שורה של הרצאות וערבי עיון, שהכנסותיהן מופנות לפרויקטים סביבתיים שונים. אירוע ההתרמה לחממות הטיפוליות הינו גולת הכותרת של פעילותה של הוועדה.
 
השנה נערך האירוע ב - 30 לדצמבר, במוזיאון ארץ ישראל ברמת אביב. השתתפו בו כ- 450 אורחים, ובהם מכובדים ובעלי תפקידים בכירים רבים מתחומי התעשייה, המסחר והעשייה הציבורית. לאחר קבלת פנים חגיגית, נשאו את דבריהם יו"ר המועצה - אברהם כץ-עוז, שעודד את הקהל נוכח המצב הביטחוני והלוחמה בדרום, ויו"ר ועדת האירועים - אילנה אס שהודתה לכל אחד מן האורחים על "השתתפותו ותרומתו להקניית ערכי יופי, חינוך ורווחה לכלל תושבי המדינה".
 
בדבריה ציינה אס את בנות ועדת האירועים של המועצה, שבלעדיהן לא יכול היה להתקיים הערב. אלו הן רובינא הורביץ, לאה שני, רחל מאיר, עדינה גוטסמן, ציפי לבנון, וכמובן, זהבה דנקנר, לשעבר יו"ר הפרויקטים של ועדת האירועים וחברת הנהלה במועצה, וכיום ידידה נאמנה, שסייעה רבות לקיום ערב זה. בתום דבריה של אילנה אס הוקרנה לאורחים מצגת שהמחישה בתמונות נוגעות ללב את חשיבותן של החממות הטיפוליות שהקימה המועצה ואת הווי הטיפול והשיקום בהן.
 
במסגרת התוכנית האמנותית של הערב הוצג המחזמר הישראלי  "ברודווי פינת פרישמן - 60 שנות מחזמר ישראלי". המחזמר של תיאטרון ליסין, שנכתב על ידי דניאל אפרת ובוים על ידי גלעד קמחי (שגם אחראי לכוריאוגרפיה), מאגד בתוכו פזמונים עבריים מתוך מחזות זמר ישראליים שונים. בין השירים שכלל המחזמר היו שירים מ"תל אביב הקטנה", "שלאגר", "בוסתן ספרדי" ומחזות נוספים שקנו לעצמם מעמד של קלאסיקה ישראלית.
 
מי ייתן ובשנה הבאה יתקיים אירוע ההתרמה כשבארץ שורר שקט ובטחון, ושלצד ידידי המועצה הוותיקים, ייראו פנים חדשות ורעננות.
 

מתוך ההצגה ברודווי פנית פרישמן

יו"ר המועצה לישראל יפה אברהם כץ-עוז נואם  מול האולם גדוש האורחים

 

 
המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט