חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

צבא הגנה לישראל, ולסביבה

המרכז לחינוך סביבתי של המועצה לישראל יפה פועל בהתמדה להרחיב ולגוון את קהל המשתתפים בפעילויותיו. עתה, בעקבות זכיית המועצה במכרז ההדרכה הסביבתית שהוציא משרד הבטחון תורחב פעילות זו.
 
 

 
חיילים בהדרכה במרכז הלימודי של המועצה לישראל יפה

 
לאחר שזכתה לאחרונה במכרז ההדרכה הסביבתית של צה"ל, החלה המועצה לישראל יפה להפעיל תוכנית חינוך סביבתי בקרב חיילים וקצינים תחת הכותרת צה"ל למען הסביבה. התוכנית כוללת הדרכות שיינתנו לחיילי היחידות השונות במתחם המרכז לחינוך סביבתי בתל אביב ובבסיסי צה"ל השונים, מערכי השיעור נבנו על ידי המרכז במיוחד עבור הצבא בשיתוף גורמי חינוך בצה"ל.
 
מטרת ההדרכות היא להגביר את המודעות לערכי הסביבה בצה"ל ולהביא לשינוי התנהגותי בכל הדרגים: בקרב חיילים בשירות החובה והקבע שלמעשיהם ולהרגליהם השפעה ישירה על הסביבה, ובקרב דרגי הפיקוד והקצונה שמשפיעים על הסביבה באופן נרחב בהחלטותיהם.
 
מחנכים את החיילים של היום למען האזרחים של מחר
 
מאז היווסדו של המרכז לחינוך סביבתי ב- 1993 הודרכו בו מאות אלפי תלמידים, מורים, אנשי חינוך ומתלמדים ממגזרים שונים. עם זכייתה הבלעדית של המועצה במכרז ההדרכה הסביבתית לצה"ל , גיבש המרכז, בראשותה של חיה יוגב, תוכנית הדרכה מגוונת המספקת למשתתפים נקודות מבט שונות על הנושאים הסביבתיים השונים.
 
נושאי ההדרכה של המועצה לישראל יפה הינם רלוונטיים לכל חייל ולכל אזרח, שכן הם עוסקים בסוגיות יום יומיות הנוגעות לכולנו: בעיית המשבר הסביבתי ,הצטברות הפסולת והפתרונות האפשריים לה, משבר המים העולמי, שימור שטחים פתוחים, מצרכנות יתר להתנהגות מקיימת, וסוגיות נוספות.
 
הדרכות צה"ל למען הסביבה עוסקות לא רק בנושאים סביבתיים עולמיים ולאומיים, אלא גם במטרדים סביבתיים הקשורים באופן ישיר לפעילות צה"ל ובסיסיו. כך לדוגמה, עוסקים במסגרת ההדרכות בנזק שנגרם לקרקע ולמאגרי מי תהום על ידי מערכות ניקוז של בסיסי צה"ל, ובאימונים שגרתיים הפוגעים דרך קבע בשטחים הפתוחים בבע"ח, צומח ונחלים.
 
התוכנית מורכבת משישה מערכי הדרכה. בסדנאות האקטיביות שיועברו על ידי מדריכי המועצה המנוסים, ישולבו גם הרצאות מפי מרצים מומחים מהאקדמיה בנושאים הרלוונטים.
 
אנו בטוחים שמפקדי וחיילי צה"ל, שכבר עתה מביעים התעניינות רבה בנושאי התוכנית, ישנו הרגלי התנהגותם ביחס לסביבה, ויביאו אותם לידי ביטוי באורח חייהם הן כחיילים בהווה והן כאזרחי המחר.
 
קישורים נוספים
 
מערכי ההדרכה לצה"ל ופרטים נוספים
 
המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט