חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
על התחום
אות מגשים ישראל
אות יקיר ישראל יפה
שבוע אדם וים
פרס עזריאלי
שקית אחת פחות!
האמנה הסביבתית
בחירות נקיות
80% פחות
מונית השמש בישראל
הסרט HOME בישראל
הערוץ הסביבתי
ארכיון פעילויות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה
יוזמות סביבתיות  >>  אות יקיר ישראל יפה

אות יקיר ישראל יפהאות יקיר ישראל יפה מוענק לאנשים שתרמו ותמכו לקידום פעילות המועצה בארץ ובחו"ל. בתרומתם הם מבטאים את החשיבות הרבה אותה הם מעניקים הן  לפיתוח הסביבה האורבאנית והן לאהבת ישראל. מאחורי האישים להם מוענק האות ישנה תרומה משמעותית המגלמת בתוכה תרומה לסביבה ולמדינה, אם באמצעות תרומה לפרוייקטים פיסיים שונים ואם על ידי סיוע נקודתי לפעילויות המועצה. 
 
זוכי אות יקיר ישראל יפה 2012
 

אות יקיר ישראל יפה 2012 הוענק לזוכים על ידי נשיא המדינה שמעון פרס, בטקס חגיגי שנערך בתחילת יולי במשכן הנשיא


אלבר דלורו

בשנת 1902, בזכות תושייתו וראייתו את הבאות, יזם מר דלורו האב את עזיבתן של 50 משפחות יהודיות מטוניסיה על מנת שיתיישבו במצרים, שם תוכלנה להתחיל פרק חדש בחייהן. בנו, אלבר דלורו, נולד בקהיר. בשנות החמישים של המאה שעברה עזבו בני משפחת דלורו את מצרים והיגרו לצרפת.


כממשיך פועלו של אביו, הפגין אלבר מאז ומעולם קשר אמיץ ונדיב לישראל. הוא מכיל שילוב מרגש של טוב לב וחכמת הלב. מר דלורו פועל כיום רבות למען ארצנו באמצעות קרן אאדליס, אשר בה הוא משמש נאמן.
קרן אדליס היא מוסד פילנטרופי, שמטרתו היא רווחתו של העם היהודי בישראל ובגולה. הקרן מתעניינת במיוחד בתחומי המחקר הרפואי והחינוך ובפעילות של עזרה לקהילה.


קרן אדליס העניקה קרנות מחקר למכון ויצמן למדע, לטכניון בחיפה, לאוניברסיטת בן-גוריון בנגב, לאוניברסיטה העברית בירושלים וכן לקרן רש"י, בסכומים של מיליוני דולרים. 
עוד תומכת הקרן בבית הספר למודיעין אזרחי בבאר-שבע ובפנימייה לילדים בבן-שמן. קרן אדליס תומכת ומממנת, בשיתוף עם המועצה לישראל יפה, את שיפוצו של בניין אקולוגי בליבו של פארק הירקון, אשר יכיל גם מרכז מבקרים חדיש ומחדש בנושאי הסביבה.

בזכות תרומתה הבלתי מסויגת של הקרן להתפתחות והפצת שמה הטוב של מדינת ישראל ובזכות תמיכתה המסורה לעמה, הוענק לאלבר דלורו אות יקיר ישראל יפה לשנת 2012.


מימין: שאול בן שמחון, הנשיא שמעון פרס ואלבר דלורו


שאול בן שמחון
 
שאול בן שמחון פעיל מאז קום המדינה במגוון תחומים - החל מהתנועה הציונית וכלה במערכת הפוליטית, דרך הטבעת חותם בתחומי התרבות, החינוך, בניין הארץ ופעילות בקרב החלשים בחברה. בן שמחון עלה לארץ ממרוקו ב-1948, שרת בחטיבת הנגב, ועם שחרורו הצטרף למשמרת הצעירה של מפא"י.
 

כחבר בוועדה המרכזית של ההסתדרות ניהל מאבקים בלתי פוסקים למען הבטחת תעסוקה בערי פיתוח, להצמדת השכר למדד יוקר המחיה, למתן נקודות זיכוי למשפחות ברוכות ילדים ולמלחמה בריביות הגבוהות של הבנקים. 


בן שמחון היה בין מייסדי ברית יוצאי מרוקו ב- 1968 ויזם מפגש "המימונה" הראשון, ובכך הכין את התשתית להפיכתו לאירוע משמח לכלל ישראל. במסגרת הארגון העולמי של יהודי צפון אפריקה בארץ ובעולם הקים קרן מלגות רחבה בשיתוף כל המוסדות להשכלה גבוהה. עבור מכון בן צבי יזם מכון למחקר על יהודי צפון אפריקה.

באותם השנים נשלח ע"י ראש הממשלה יצחק רבין לנהל מגעים ראשונים עם בית המלוכה במרוקו, מגעים שהניבו את ביקורו הסודי של רבין שם. ברבות השנים הקים בית אבות באשדוד, אליו גייס את כל כוחותיו, קשריו ויכולותיו כדי להבטיח לזקני הקהילה מזור בשנותיהם האחרונות.


על פעילותו בתחום הפוליטי, המדיני, החינוכי, התרבותי והקהילתי בארץ, הוענק לבן שמחון אות יקיר ישראל יפה לשנת 2012.


המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט