חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

סביבה ירוקה ללא גבולות

ביקור שני למשלחת הרשות הפלסטינאית במרכז לחינוך סביבתי. בשלושה באפריל 2009 הגיעה בפעם השנייה קבוצה של כ- 25 אנשי חינוך וסביבה מהרשות הפלסטינאית לביקור במרכז לחינוך סביבתי של המועצה לישראל יפה. שם נפגשו עם אנשי המרכז, התרשמו מהתערוכה המוצגת במקום ולמדו חינוך סביבתי מהו.
 
כשנה וחצי לאחר ביקור המשלחת הראשון בבניין המועצה לישראל יפה בתל אביב, הגיעה קבוצה נוספת מהרשות הפלסטינאית למרכז לחינוך סביבתי. הקבוצה מנתה מורים, מנהלי בתי ספר ואנשי גופים ירוקים הפועלים בתחומי הרשות. מטרתה הייתה לימוד של רזי החינוך הסביבתי ויישום של מתכונת הפעילות של המרכז גם בקרב מוסדות החינוך ברשות הפלסטינאית.
 
בפני הקבוצה הרצתה חיה יוגב, מנהלת המרכז לחינוך סביבתי של המועצה לישראל יפה. יוגב דיברה בהרצאתה על היבטים שונים בפעילות החינוכית של המועצה: קהל היעד והפנייה אליו, עזרי הלימוד וכמובן התכנים עצמם. יוגב הדגישה ש"מטרת ההדרכות והמסרים המועברים במרכז היא להביא לשנוי התנהגותי שיעודד דגש על קיימות - יישום של ערכי פיתוח בר קיימא בתחומים שונים".
 
בנוסף להסברים של חיה יוגב, התרשמו חברי הקבוצה מתערוכה של המרכז הלימודי שהוצבה בפטיו המרכזי של בניין המועצה. התערוכה הציגה את מגוון עזרי הלימוד המשמשים להעברת הדרכות המועצה השונות, כגון בובת מאטי איכפתי, פוסטרים של סביבות חקר מהעולם, מפת צריכת מים בעולם, דגם מארג מזון ועוד.
 
ביקור המשלחת התאפשר הודות לשיתוף פעולה בין המועצה לישראל יפה לאיגוד ערים לענייני סביבה אגן בית נטופה, הממוקם בסח'נין. איגוד זה מוביל פעילות סביבתית וחינוך סביבתי במגזר הערבי בישראל ואף מקדם את המודעות הסביבתית בקרב האוכלוסייה המתגוררת בתחומי הרשות הפלסטינאית.
 
מנכ"ל המועצה אשל סגל סיכם את הביקור בדברים אלו: "אנו מקווים ששיתוף הפעולה, שחלקו חינוכי וחלקו סביבתי - מדעי, ימשיך ויפרח בעתיד, ושכולנו נהנה מסביבה טובה יותר לטובת כולם."
 
 

מנהלת המרכז הלימודי חיה יוגב ובובת "מאטי אכפתי" בהסבר מול המשלחת

אנשי המשלחת מהרש"פ מתרשמים מתערוכת עזרי הלימוד של המרכז הלימודי של המועצה


המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט