חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

יוזמה מרגשת במרכז לחינוך סביבתי

המועצה לישראל יפה, עמותת פסגות וחברת התרופות סאנופי אוונטיס למען חינוך ירוק. כל ביקור של תלמידים במרכז לחינוך סביבתי של המועצה לישראל יפה הוא מאורע משמח וחווייתי, אולם ביקורים מסוימים הם מרגשים במיוחד. כזה היה ביקורם של תלמידי בית ספר "שזר" בנתניה.
 
שיתוף פעולה בין המועצה לישראל יפה, חברת התרופות "סאנופי אוונטיס" ועמותת "חינוך לפסגות" הוליד יום עיון שהיה חוויה יוצאת דופן לכל המעורבים. במסגרת יום העיון נהנו תלמידי כיתות ה' מבית הספר "שזר" בנתניה מפעילויות העשרה מרתקות וחווייתיות.
 
חינוך לפסגות הינה עמותה המטפחת מצוינות בקרב תלמידים מהפריפריה. העמותה מאתרת תלמידים בעלי פוטנציאל אישי ולימודי גבוה בפריפריה החברתית והגיאוגרפית בישראל, ומעניקה להם תוכנית לימודית-חברתית עשירה. התוכנית נבנית בקפידה כדי לסייע לכל אחד מהם לממש את הפוטנציאל האישי שלו, להרחיב אופקים, לפתח יכולות אקדמיות ולפתח מודעות חברתית-ערכית.
 
יום העיון בו השתתפו תלמידי בית ספר "שזר", במסגרת פעילות העמותה, הורכב מתכנים שהם חלק מתוכנית סביבה ירוקה של המרכז לחינוך סביבתי. תכנים אלה מתמקדים בחשיבות של ריאות ירוקות ושטחים ציבוריים פתוחים בסביבה העירונית ובעקרונות ירוקים לתכנון גנים. הם מועברים באמצעות חווית למידה ייחודית - סיור בגן המועצה בפארק הירקון ופעילות שבמהלכה מתכננים התלמידים מחדש את חצר בית הספר על ידי הרכבת דגמים מוקטנים. הפעילות הועברה על ידי מדריכי המועצה המנוסים.
 
יום העיון לא היה מתאפשר ללא מימונה של חברת התרופות "סאנופי אוונטיס", חברת התרופות הגדולה ביותר באירופה ואחת מהגדולות בעולם, ששלוחתה בישראל נמצאת באזור התעשייה של נתניה. חברת סאנופי אוונטיס בחרה בעמותת חינוך לפסגות כשותפה חברתית, ועובדיה פועלים באופן צמוד ואינטנסיבי לאורך כל השנה עם ילדי סניף נתניה של העמותה, במגוון ערוצי התנדבות. מלבד פעילות זו, פעילותה של החברה למען הקהילה באה לידי בטוי בתרומת תרופות לחולים ובשתופי פעולה עם אגודות חולים.
 
בקרב התלמידים נרשמה התלהבות רבה, ובקרב המעורבים בארגון  הובעה נכונות להמשיך ולהעניק לתלמידי "שזר" ימי לימוד נוספים.
 


ילדי "שזר" נתניה במועצה לישראל יפה: בצד ימין - מתכננים מחדש את חצר בית הספר, בצד שמאל - לומדים עקרונות תכנון גנים בגן המועצה בת"א.
 
המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט