חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

תלמידי קרית ים "עצרו" הפעילות ברפאל

במהלך ימי שישי בקיץ, השביתה רפאל - מערכות לחימה מתקדמות בע"מ את כל פעילות הניסויים שלה ואפשרה כניסה יוצאת דופן וחד-פעמית לחוף הים של רפאל למספר מחזורים של תלמידים מקרית ים מבתי הספר  "רבין" ו"רודמן".
 
פעילות זו התאפשרה במסגרת קשרי הקהילה ההדוקים של רפאל עם שכנתה מדרום, העיר קרית ים. ראש העיר, עו"ד שמואל סיסו ומר משה גונן סמנכ"ל בכיר ומנהל חטיבת מערכות חימוש והגנה הגדירו תוכנית לשיתוף פעולה אשר כללה את המשך פרויקט הדגל "פרחי רפאל"  ופרויקט "גם אני יכול" , בו מונחים תלמידים מקרית ים בפיתוח והתאמת עזרים לבעלי צרכים מיוחדים. במסגרת עידוד החינוך הטכנולוגי סיוע בתחרות FIRST העולמית ופעילות במסגרת במו"ט - בנות למדעים וטכנולוגיה. בנוסף, הוגדר  יעד ליצירת מודעות התלמידים לנושאי איכות הסביבה במטרה  להגביר את המעורבות האישית בטיפוח ובשמירה על הסביבה. כידוע, מאגרי המשאבים הטבעיים של עולמנו הולכים ומתרוקנים. לכן, יש לחנך את ילדינו לשמירה על איכות הסביבה, ולהרגיל אותם לאורח חיים חסכוני וירוק.
 
לשם כך, נוצר שתוף פעולה עם המועצה לישראל יפה, אשר בפעילות  מיוחדת של הנחייה לימודית  בשילוב התנסות מעשית על ידי מדריכים מקצועיים מטעמה, תרמה להגברת המודעות של התלמידים לשמירה והגנה על יצורים חיים ומיני צמחים וכן להיבטים של חיסכון במשאבים טבעיים כגון: שימוש חוזר ומיחזור. לדברי מנהלת המרכז הלימודי של המועצה לישראל יפה, חיה יוגב: "שיתוף הפעולה בין התלמידים, המרכז הלימודי של המועצה לישראל יפה ורפאל הוא נדבך נוסף בטיפוח מודעות ומעורבות של הדור הצעיר בשמירה על הסביבה. פעילות זו ממחישה היטב את מדיניותה של המועצה לישראל יפה להקנות לתלמידים לא רק ידע, אלא גם כלים שמאפשרים להם להפוך לשגרירים של שינוי ביחס החברה כלפי הסביבה, ובמקרה הזה -  באופן מיידי. את הידע והכלים שצברו מיישמים התלמידים בחיי היום-יום, בסביבה הקרובה וגם בסביבה הקרובה פחות, בעשייה המהווה תרומה לקהילה ולזולת".
 
לפעילות  זו קדמה תוכנית לימודית על אקולוגיה ימית שהתקיימה בבתי הספר.
 
תלמידי ביה"ס נטלו  חלק בחוויה ייחודית של בקור ברפאל, שמעו הרצאה מקיפה בנושאי איכות הסביבה והמשבר הסביבתי העולמי, השתתפו בסדנה בנושא מיחזור פסולת וצפו בסרט "אמת מטרידה" של אל גור. בהמשך, הם יצאו לחוף הים של רפאל ועסקו בפעילות "ניקוי חוף הים", תוך לימוד ומיון סוגי הפסולת השונים הנפלטים מהים, ובכך מנעו את חזרתם של אלו אל הים. זאת , לצד התבוננות בחי ובצומח , למגינת לבם של התלמידים הם לא מצאו בקבוק שנפלט מהים עם מכתב אהבה ....
 
ראש עירית קרית ים, עו"ד שמואל סיסו התלווה לתלמידים ביום שישי האחרון בפעילותם בחוף הים. בדברים שנשא ראש העיר במעמד זה ציין כי הפרויקט "מגשים את החלום שלנו של יחסי שכנות טובה, וכן קיימת תנופה בקשר בינינו לבין רפאל – טוב שכן קרוב מאח רחוק.....בתקווה להמשך שיתוף הפעולה עם רפאל".
 
לדברי הסמנכ"ל למשאבי אנוש וארגון, מר יגאל סרברו, רפאל כמדיניות רואה בקשרי הקהילה ופעילויות ההתנדבות של עובדיה, גורם המחזק את הקשר בין העובד לרפאל. כארגון המסמל ערכים לאומיים, מסירות ואכפתיות לגורל העם והמדינה הפוטנציאל האנושי של עובדי רפאל בא לידי ביטוי לא רק בפתוח אמצעי לחימה למען צה"ל, אלא גם בסיוע לאוכלוסיות השכנות לה.
 

ניקוי חוף הים של רפאל

המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט