חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

פעילות חווייתית בנושא בעיית הפסולת הועברה על ידי מדריכי המועצה בקייטנות קיץ 2009 של אוניברסיטת ת"א

גם בקיץ לא מפסיקים מדריכי המועצה לישראל יפה להפיץ את בשורת החינוך הסביבתי שהקנתה לילדים ידע וכלים להתמודדות עם הבעיה.
 
חופשת הקיץ היא הזדמנות מצוינת ללמוד על הסביבה בדרך מהנה וחווייתית. כך עשו בקיץ האחרון משתתפי חוג הטבע של קייטנות המדע של אוניברסיטת תל אביב, שנהנו, בין היתר, מפעילויות חינוך סביבתי של המועצה לישראל יפה.
 
במהלך הקייטנה קיבלו המשתתפים בחוג הצצה לעולם הטבע באמצעות מגוון תכנים ופעילויות: מפגש עם אנתרופולוג החוקר שבטים ותרבויות, הישרדות בטבע, תזונה טבעית, אמנות אקולוגית וסדנאות צילום בטבע. חלקה של המועצה לישראל יפה בחוויה היה פעילות מיוחדת בנושא בעיית הפסולת על היבטיה השונים.
 
הפעילות בקייטנה התמקדה במיוחד בשימוש הנרחב בפלסטיק ובפתרונות יישומיים לבעיה: מיחזור, שימוש חוזר ושימוש בשקיות פלסטיק מחומר מתכלה. במסגרת הפעילות צפו הילדים במצגת העוסקת בבעיה וסייעו באיסוף פסולת שהצטברה לאורך חופי הים בעזרת שקיות מתכלות שסופקו על ידי המועצה. בנוסף הכינו הילדים מוצר שימושי - שרפרף עשוי מקרטוני מיץ וחלב, אותו הציגו לאחר הפעילות בתערוכה חגיגית.
 
תוכנית הפעילות בקייטנות הקיץ עוצבה מתוך דגש מיוחד על חווייתיות. מצד אחד חוו התלמידים על בשרם באמצעות המצגת ומשימת הניקיון את הבעיות הסביבתיות שכדור הארץ נקלע להן. מצד שני, חוו באמצעות החלק היצירתי את התקווה לשינוי על ידי יישום עקרונות המיחזור והשימוש החוזר. ההכרה בבעיה לצד הפנמת הפתרון הם שיביאו לתוצאה המיוחלת - מחר ירוק ונקי יותר.
 

לצד השעשוע - גם התייחסות לסביבה. לומדים לפסל בעיסת נייר (שמאל)

המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט