חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

מחווה לבית הישראלי באלבום השנתי של המועצה לישראל יפה

כמדי שנה, מפיקה המועצה לישראל יפה את האלבום הבינלאומי השנתי - חוויה אמיתית של יופי, צבע ואסתטיקה, המאוחדת יחדיו על ידי סקירה מרתקת ומקיפה של נושא נבחר. השנה הוקדש האלבום לבית הישראלי, השפעתו על הנוף העירוני והקשר בין התפתחותו לבין שינויים ותמורות בחברה.
  
 
האלבום הבינלאומי שמפיקה מדי שנה המועצה לישראל יפה הינו למעשה ספר דו-לשוני מעוצב ומהודר. השנה, שנת תש"ע, מכיל האלבום כ - 150 דפים ובהם סקירה בצילום ובמלל של דפוסי ההתיישבות ותרבות המגורים בישראל על כל סוגיה, דפוסים שהתפתחותם הינה ראי לתמורות בתרבות ובחברה הישראלית, מקום המדינה ועד היום. בנוסף, כולל האלבום לוח שנה עברי-לועזי לשימושם של מקבלי הספר.
 
הפקת האלבום השנתי מתאפשרת הודות לידידי המועצה לישראל יפה, מהארץ ומחו"ל, אשר תורמים בנדיבותם להפקת האלבום ולפעילות המועצה בכלל. רבים מהם אף עושים זאת שנה אחר שנה, כמסורת קבועה וכהזדמנות פז לתמיכה בפעילות המועצה. כאות תודה על התרומות מוקדש כל דף באלבום לאחד מהתורמים.
  
איך אלבום נולד?
 
על הפקתם של אלבומי המועצה לישראל יפה עמלים מדי שנה אנשי מקצוע ואקדמיה רבים, המופקדים על בחירת הצילומים והציורים, על כתיבת הטקסטים ועל הבאתו של האלבום לדפוס. דגש רב מושם בעבודתם על עיצוב האלבום – והתוצאה ניכרת.
 
השנה, על מנת לפרוש בפני הקורא את סיפורו המלא של הבית הישראלי, בחרו עורכי האלבום לחלקו לשבעה פרקים, שכל אחד מהם מוקדש לסגנון מגורים אחר או לפרק בהיסטורייה של הבנייה בישראל: הסביבה העירונית, הפרבר הישראלי, השיכון העממי, מגורי יוקרה, הקיבוצים, המושבים והישובים הקהילתיים ואחרונה חביבה – הבנייה במגזר הערבי. כל פרק כולל הסבר אודות הקשר בין הפן הסוציולוגי, הדמוגרפי והחברתי לבין סגנון הבנייה ותצלומים אשר נבחרו בקפידה כדוגמאות חיות לכתוב.
 
הפקת האלבום החדש הינה הזדמנות להיזכר באלבום השנה החולפת (תשס"ט, 2008 - 2009) אשר נשא את הכותרת 100 שנות ציורי נוף בישראל ונחשב לפריט אספנות של ממש. האלבום מציג כ - 130 ציורי נוף של גדולי הציירים הישראלים אשר פעלו לאורך תקופה של 100 שנים, והוא מצליח להמחיש בעזרתם את יופי הארץ ואת הדרכים השונות בה נתפשה דמותה. 
  
שנה קודם לכן, שנת תשס"ח (2007 - 2008), נערך האלבום בסימן חגיגות 60 השנה למדינה ונקרא ישראל אז והיום. אלבום זה הציג צילומי נוף ייחודיים של ערים וישובים בתחילת ההתיישבות בארץ, אל מול צילומים מרהיבים של אותם האתרים כפי שהם נראים היום.
 
המועצה לישראל יפה מזמינה ועדי עובדים וארגונים אחרים לרכוש את האלבום בקנייה סיטונאית, בצירוף לוח השנה או בלעדיו. למידע נוסף יש לפנות למחלקה הבינלאומית, טלפון 03-6423111 שלוחה 123.
 
המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט