חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
פעילות הסניפים
כרמיאל, הצפון והגליל העליון
טבריה, עמקים והמרחב
חיפה
נתניה, השרון והשומרון
גוש דן
רחובות
סניף שהם לשעבר
ירושלים
אשדוד
באר שבע והדרום
אילת
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה
סניפים  >>  גוש דן

סניף גוש דן

מנהלת הסניף: גב' רותי אליאס
מרחב פעילות:
חולון, בני ברק, רמת גן, תל אביב-יפו, בת ים, אור יהודה
כתובת:
הרב קוק 7, חולון 5828118
טלפקס:
03-5013943

 

סיור למתנדביי סניף גוש דן לחירייה

בתאריך 31/10 נערך ביוזמת מנהלת סניף גוש דן, רותי אליאס,  סיור למתנדבי הסניף לפארק אריאל שרון , אתר חירייה.

האתר הינו שטח גלילי פתוח  לאורך נחל איילון בקטע שבין נמל התעופה לנתיבי איילון. במשך שנים שימש האתר כ"חצר אחורית" של ערי גוש דן.

כיום הפך מפגע סביבתי זה  ,לנכס לאומי משוקם ויפיפה, עם אגם במרכזו ,ושלל ציפורים מקננות בסביבתו.

התחלת הסיור היתה בעליה לראש הר הפסולת המשוקם  שהפך למרחב ירוק , ושם הוסבר התכניות לשיקום ההר ופיתוח הפארק. לאחר כן הסיור המשיך לתחנת המעבר – הבור, שבו משליכות משאיות האשפה את תכולתן ומועברות לתחנת המיון.
המשך הסיור היה במרפסת התצפית  בגובה 60 מטר מעל פני הים, שממנה נשקף מפגש הנחלים איילון ושפירים, הים התיכון,  שטח הפארק עצמו ,ומרבית ערי  המטרופולין בגוש דן ,בראייה פנורמית נפלאה. מתנדב המועצה לישראל יפה המהנדס אלי נקר, שהיה מנכ"ל נתיבי איילון הסביר על האזור.חלקו האחרון של הסיור היה באולם הקבלה הגדול ובו מיצגים שונים מפחיות מתכת ,וכן מיצג קומי מפחי אשפה. הוסבר על הפעילויות שנעשות במקום שכולן בסימן של איכות סביבה.
פורים יש רק פעם בשנה!
השנה לכבוד החג, הופקה פעילות מדהימה ומבורכת ע"י מנהלת סניף דן, רותי אליאס.

במסגרת הפעילות נאספו תחפושות מגוונות שנתרמו מחנויות המוכרות ציוד לפורים וממתנדבי הסניף. 
התחפושות נמסרו למתנ"ס לזארוס בחולון אשר ערך משתה חגיגי למשפחות מהאזור שבשמחה ובששון התחדשו בתחפושות לחג. כולם נהנו מאווירה תוססת ושמחה במיוחד.
תודה רבה לכל התורמים והמשפחות שהגיעו לחגוג איתנו, שיהיה לכולם חג פורים שמח.

פעילות למתנדבים של סניף דן

במהלך ינואר יצאו המתנדבים בראשותה של רותי אליאס, מנהלת הסניף לסיור במפעל המיחזור ותחנת המעבר לפסולת בראשל"צ


הם למדו בסיור על תהליכי העבודה השונים, משלב המיון (פלסטיק, מתכת, גזם ועוד) ועד לשלב המוצר שנשלח לגופים המתמחים במיחזור.
יום מעשים טובים סניף חולון
במסגרת יום מעשים טובים התקיימו שתי פעילויות בעיר חולון בהובלת רותי אליאס מנהלת סניף דן.
1. צביעת קיר חיצוני בבית הספר רביבים בחולון (באורך 26 מטרים ובגובה של 2 מטרים) בשיתוף מתנדבים מהסניף, תלמידי כיתה ה' מבית ספר קודל ובברכתה של מנהלת בית הספר הגברת ג'וסלין.
2. כיתת ריקודים כיתה ה' מבית הספר רביבים בגיעה לשמח את יושבי מרכז יום לקשיש בחולון. הילדים רקדו ותופפו בכלים שונים ונהנו יחד עם תושבי בית לקשיש.


ספריה חדשה למתנדבים

בעזרת תרומה של ספרים נפתחה בתחילת השנה ספריה למתנדבים בסניף דן של המועצה לישראל יפה. הספריה ממוקמת בתוך הסניף, ומשמשת בעבורם כמקום מפגש.


עדלאידע בחולון
גן הילדים נצבע במעשים טובים


פעילי סניף גוש דן של המועצה לישראל יפה ומתנדבים נוספים, העניקו "זריקת צבע" לגן "יוניטף" לילדי עובדים זרים.


במסגרת "יום מעשים טובים" שהתקיים ב-16 במרץ 2010, נרתמו מתנדבים בהנהגתו של יוסי קוגן, מנהל סניף גוש דן של המועצה לישראל יפה לשיפוץ נרחב של גן יוניטף במתחם התחנה המרכזית בתל אביב.


הפעילות הצבעונית התאפשרה הודות לתרומה של כ-3,000 ש"ח מסניף בנק הפועלים, תרומה אישית של יוסי קוגן, מנהל סניף גוש דן של המועצה לישראל יפה, וכמובן - עבודתם של המתנדבים הרבים. בין המתנדבים היו מתנדבים מעמותת רוח טובה, עובדי סניף בנק הפועלים בתחנה המרכזית וחיילים וחיילות ממחנה הקריה.


המתנדבים פעלו במשך יום שלם, אטמו, צבעו וקישטו את הגן המיועד לכ-65 ילדים. מעבודתם המאומצת תוכלו להתרשם בתמונות להלן.


משמאל: יוסי קוגן, מנהל סניף דן לשעבר
נוטעים למען הדורות הבאיםלקראת ט"ו בשבט, חבר סניף דן של המועצה לישראל יפה בראשות יוסי קוגן לבית הגיל השלישי נווה אפעל של רשת משען. שם ארגנו מתנדבי הסניף פעילות הפנינג נטיעות חגיגי, להנאתם של דיירי הבית וסגל העובדים.
במסגרת הפעילות ניטעו כ - 1000 שתילים ועצי נוי צעירים, על פני שטח גדול שהוקצה לטובת הארוע. הצמחייה שנשתלה נתרמה על ידי משתלת דנציגרממשמר השבעה ומשתלת קל שתילמבית אהרון. בסיום ההפנינג התקיים טקס ט"ו בשבט חגיגי, ובו כיבוד על טהרת הפירות היבשים, ברוח החג.

מחזות שרואים רק אצלנו: עורכי דין מנכשים עשבים

סניף חולון של המועצה לא נח לרגע. והפעם - בתיווכה של עמותת "רוח טובה" רתם הסניף משרד עורכי דין לבצע מגוון פעולות טיפוח סביבתי בבית הספר "עציון" בבני-ברק, המשרת אוכלוסיית תלמידים בעלי צרכים מיוחדים. כי אין כמו השילוב המנצח בין תרומה לקהילה נזקקת וטיפוח סביבתי.

ב- 20 לאפריל 2009 הגיע יוסי קוגן, מנהל סניף דן (חולון) של המועצה לישראל יפה, יחד עם 20 עובדים ממשרד עורכי הדין "גולדפרב", לבית הספר הממלכתי-דתי "עציון" בבני ברק. בית הספר, בניהולה של שלומית שגיא, משרת אוכלוסיית תלמידים מיוחדת עם פיגור קל עד בינוני.

את הקשר, שכאמור לא אכזב, יצרה עמותת רוח טובה המחברת בין הרוצים לתת ולבין הזקוקים לכך. צוות העובדים המסור ביצע בשעות אחר הצהריים מגוון פעולות שכללו: ניקיון, צביעה, ניכוש עשבים שוטים ושתילת צמחים חדשים בחצר (תרומת משתלת "דנציגר"). את חומרי העבודה (צבע, מברשות וכדומה) תרמה חברת "הום סנטר".

תודות לעמותת "רוח טובה", נרתמו חברי צוות "גולדפרב" למשימה בכל ליבם וכפי שניתן לראות בתמונות, עמלו קשה כדי להעניק לאוכלוסיית התלמידים וצוות בית הספר סביבת לימוד ומסגרת נעימות יותר.


שיתוף פעולה למען הקהילה: צוות משרד עורכי הדין "גולדפרב" ועמותת "רוח טובה" (בצד ימין), שתילים בתרומת משתלת "דנציגר" (במרכז) ויוסי קוגן שלנו (בשמאל), מטפחים את בית ספר "עציון" בבני ברק.

חזורלמעלה

מתנ"ס "לזרוס" בחולון התמלא צבע במבצע משותף של סניף המועצה לישראל יפה בעיר חולון ותנועת הצופים

מבצע בין-עירוני ביוזמתו של מנהל סניף המועצה לישראל יפה בחולון, יוסי קוגן, בשיתוף חניכי תנועת הצופים מהרצליה ומכפר שמריהו כיסה את מתנ"ס "לזרוס" בחולון בציורי קיר צבעוניים ועליזים.

מתנ"ס לזרוס בשכונת ג'סי כהן בחולון משמש כמרכז רב תחומי לכל המשפחה ומציע מגוון רחב של חוגים ופעילויות לכל הגילאים. אולם, מה שהיה חסר בו זה מעט צבע שיכסה את קירות הבטון החשופים של המבנה. בדיוק לאתגר הזה נרתם מנהל סניף חולון יוסי קוגן. בסיועה של עמותת "רוח טובה", אשר מעודדת התנדבות ועשייה למען הזולת, גויסו חניכי תנועת הצופים מהרצליה וכפר שמריהו ששמחו לשנס מותניים ולצאת למשימה על אף שלא מדובר בעירם שלהם. עוד נרתמו למבצע חברות מסחריות שתרמו את הצבעים והאביזרים הנחוצים לביצוע המשימה.

כך במהלך חול המועד סוכות הגיעו חניכי הצופים למתנ"ס הפשילו שרוולים והחלו לצבוע את החדרים, הדלתות והמעקות בבניין ולנקות באופן יסודי את המקום. גולת הכותרת של היום היתה ללא ספק צביעת הקירות החיצוניים של המבנה בציורי קיר עליזים. זהו החלק שקוגן אוהב במיוחד שכן מעבר לפעילותו הענפה כמנהל סניף חולון, יוסי הוא אמן וצייר ולכן לקח על עצמו גם את הליווי וההנחיה אומנותית.

והתוצאה? מרשימה לכל הדיעות - דמויות מצוירות של ספורטאים, רקדנים ובעלי חיים, על רקע צבעוני ועליז שעושה טוב לעיניים וללב.


צובעים את מתנ"ס "לזרוס" בשכונת "ג'סי כהן" בחולון


חזור למעלה


טקס סיום תחרות המוסד החינוכי היפה בחולון תשס"ז - תשס"ח


הטקס ה-13 במספר של תחרות ייחודית זו בחולון, נערך ב- 27/05/2008 בבית אשכול פיס בעיר, בנוכחות ראש העיר חולון - מוטי ששון, מנכ"ל המועצה לישראל יפה- אשל סגל, שופטים, מתנדבים, נציגי מוסדות החינוך בעיר ובעלי תפקידים נוספים מעיריית חולון והמועצה לישראל יפה.

בתחרות התמודדו כל בתי הספר מהעיר חולון - יסודיים, חטיבות הביניים ותיכונים, וכ-40 גני ילדים ותנועות נוער. ריכוז התחרות וניהולה, התבצעו תחת שרביטו של מנהל סניף המועצה לישראל יפה בחולון - יוסי קוגן.

מנחה הטקס, מנהל הארועים של עיריית חולון - דורון שלום, הציג בפני האורחים את מטרת התחרות: הגברת המודעות לאסתטיקה ויופי, איכות חיים וסביבה בקרב תלמידי בתי הספר ומוסדות החינוך בעיר, והקניית ערכים אלה והטמעתם בהם כאזרחי המחר. תחומי ההערכה התמקדו בחזות המוסדות וטיפוחם, והשנה נוסף גם קריטריון סביבתי, במסגרתו נבחנה גם העברת תוכנית לימודים בנושאי איכות הסביבה (הכוללת גם מיחזור חומרים).במתכונת זאת, התחרות מעלה בקרב הילדים את המודעות לטיפוח ואסתטיקה של סביבתם הקרובה ומקנה להם הרגלים של שמירה על הסביבה במובן רחב יותר, כגון מיחזור ושימוש חוזר.

לשלב הגמר עלו:

גני הילדים: גפן, חיננית, כנרת, מעיין,נורית, סיגלית, נבון, ברוש ואילון שזכה במקום הראשון.
בתי הספר היסודיים: אמירים, כצנלסון, אשכול, ניב, שרת, שזר, דינור,המגינים, בן צבי ואשלים במקום הראשון.
בתי הספר העל יסודיים: אורט, אילון, חטיבת הביניים גולדה מאיר ותיכון הרצוג במקום הראשון.
מסדות החינוך המיוחד: הרצפלד, שזכה בתעודת הוקרה מיוחדת, ועמל במקום הראשון.


מוסדות החינוך שהגיעו לשלושת המקומות הראשונים בכל קטגוריה זכו בפרסים כספיים מטעם עיריית חולון ולצד זאת, כל גני הילדים ובתי הספר לחינוך מיוחד שעלו לשלב הגמר קיבלו את ערכת "הפסולת לסל וחסל" - ערכה המדגימה את עקרונות המיחזור והשימוש החוזר לתלמידי הגיל הרך, פרי פיתוחו של המרכז הלימודי של המועצה לישראל יפה.סביב שולחן מעניקי הפרסים, משמאל לימין: יוסי קוגן (מנהל סניף חולון לשעבר של המועצה), יוני רובינשטיין (מנהל אגף ארגון ובקרה בעיריית חולון), יאיר טאו (מ"מ ראש העיר חולון), אשל סגל (מנכ"ל המועצה), אבינועם גרנות (ראש מינהל החינוך בעיריית חולון).

חזורלמעלה


תחרות הגינות היפות בחולון הגיעה לסיומה

23 גינות בעיר חולון התמודדו בתחרות "הגינה היפה", שהגיעה לסיומה ב-12 לפברואר 2008, בטקס חגיגי במעמד ראש עירית חולון, מר מוטי ששון והשתתפות מר אשל סגל, מנכ"ל המועצה לישראל יפה לשעבר.


תחרות הגינה היפה התקיימה בפעם האחרונה בחולון בשנת 1997, וכעת, לאחר עשור שנים היא חוזרת להתקיים הודות ליוזמתו של מנהל סניף דן (חולון) של המועצה לישראל יפה, יוסי קוגן, ולתמיכתו של ראש עיריית חולון, מוטי ששון.

התחרות נועדה לעודד את תושבי העיר להשקיע בטיפוח הגינות הפרטיות שלהם ובכך להוסיף ולהעצים את אפקט הטיפוח והאסתטיקה של הגינון הציבורי בעיר כולה. צוות השופטים המורכב כמו תמיד ממתנדבי המועצה ובמקרה הזה גם מנציגי העירייה - מפקחי גינון מהאגף לגנים ונוף, דרגו את הגינות בשתי קטגוריות: גינות בבתים פרטיים וגינות בבניינים משותפים.

למתחרים הוענקו תעודות השתתפות על הישגיהם ובנוסף קיבלו הזוכים בשני המקומות הראשונים גם בפרסים כספיים בגובה כולל של אלפי שקלים, מידי ראש עירית חולון. מר רפי פינטו, מנהל אגף גנים ונוף בעיר, שהיה חלק פעיל בקיום התחרות הנחה את הערב והזמין את הזוכים במקומות הראשונים - רפאל שרקו ואלחנן לגור מרח' קיבוץ גלויות, בקטגוריית הבתים משותפים, ודניאל וויקטור פרנקו מרח' בקלומל לבתים פרטיים, לקבל את הפרס.ראש עיריית חולון, מוטי ששון, ציין שעיר יפה ומטופחת מעניקה בראש ובראשונה איכות חיים לתושביה ותחושה של בית חם.התעודות מוענקות לזוכים במקומות הראשונים בשתי הקטגוריות (בימין - הבית המשותף) על ידי (מימין לשמאל) ראש עיריית חולון - מוטי ששון, מנכ"ל המועצה לישראל יפה - אשל סגל ומנהל אגף גנים ונוף בעיריית חולון - רפי פינטו.

חולון לא נחה מתחרויות: בחודשים הבאים תתקיים בעיר תחרות הבית היפה, ובסוף מרץ תינעל תחרות המוסד החינוכי הנאה, במסגרתה מתמודדים כרגע כבר למעלה מ- 100 מוסדות חינוך.

חזורלמעלה


פסטיבל "אהבה מהסביבה" בחולון


סניף דן (חלון) של המועצה השתתף בפסטיבל "אהבה לסביבה" שהתקיים בשבוע האחרון של אוקטובר בקניון חולון.


לצד פעילותו המסחרית השוטפת יזם קניון חולון יוזמה מבורכת – יריד אקולוגי שכולו אהבה ודאגה לסביבה. במסגרת הפסטיבל נערכו פעילויות לילדים, סדנאות יצירה העוסקות במיחזור ואוריגמי, הוקמו דוכנים אקולוגים, והוקרן הסרט המדובר "האמת המטרידה".

בין הדוכנים האקולוגיים שהוצבו ביריד בין היומיים, הוצב גם דוכן של המועצה לישראל יפה, בניצוחו של מר יוסי קוגן, מנהל סניף דן לשעבר (חולון) של המועצה.דוכן המועצה בפסטיבל "עושים אהבה מהסביבה" בקניון חולון


בדוכן הוצגו פעילויות המועצה ופעילויות סניף דן בפרט. יוסי קוגן מסר ש: "יוזמות כאלה הן ברוכות ומאפשרות לנו לקדם את פעילות הסניף על ידי סיפור חוויות אישיות והצגת אלבום תמונות מפעילותו בתחום קידום איכות החיים והסביבה בקרב הקהילה, דבר שהרשים מאוד את המבקרים".

דוכן המועצה שימש גם כבמה להצגת דוגמאות של שקיות וכלים העשויים פלסטיק מתכלה (המורכב מפולימר ממקור אורגני כגון קנה סוכר או תירס, ולכן ניתן לפירוק בטבע). המועצה לישראל יפה מקדמת במיגוון דרכים את השימוש בפלסטיק מתכלה, וביריד הוצגו כלים שמושיים (כגון צלחות וכוסות) העשויים ממנו.

כתוצאה מהדוכן המרשים נוספו לפעילותו העתידית של סניף דן של המועצה עוד כמה מתנדבים נלהבים חדשים.מנהל סניף דן (חולון) לשעבר של המועצה, מר יוסי קוגן

חזורלמעלה


המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט