חינוך סביבתי
אתר המרכז ללימודי סביבה
על התחום
אודות המרכז לחינוך סביבתי
פעילויות לחברות וארגונים
תכניות לימוד לבתי ספר
הדרכות לצה"ל
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

תוכניות לימוד לבתי הספר


 
בתוכנית הלימוד של המועצה לישראל יפה לומדים התלמידים הרבה מעבר לעובדות ה"יבשות". על ידי פעילות בקבוצות קטנות הם לומדים על סוגיות סביבתיות שונות ומנסים להתמודד איתן בכוחות עצמם. הפעילות נעשית באמצעות הדמיות ומודלים גמישים, המאפשרים התאמה של הפעילות למגוון רחב של יכולות.
 
מטרתה של הפעילות היא בראש ובראשונה להגביר את המעורבות האישית של התלמידים בשמירה על הסביבה. היא סוקרת מנעד רחב ביותר של נושאים עם דגש על הבנת עקרונות ויישומם במציאת פתרונות מתאימים.
 
הפנייה לטווח גילאים כה רחב מתאפשרת הודות לתוכניות ההעשרה המגוונות והחדשניות המיושמות בפעילות המרכז לחינוך סביבתי של המועצה. תוכניות אלו פותחו על ידי אנשי המרכז, בשיתוף מומחי חינוך סביבתי מהאקדמיה, והותאמו לכל שכבות האוכלוסייה.
 
תוכניות הלימוד מספקות חוויית למידה ייחודית ועושות שימוש באביזרי המחשה פרי פיתוח מקורי של מומחי המרכז. הלימוד נעשה בקבוצות קטנות המאפשרות שימוש בשיטות מרתקות ובלתי שגרתיות, תוך הסתייעות בדגמים אינטראקטיביים ועזרים אור-קוליים מקוריים, כמו: אולם הקרנה בעל חמישה מסכים, מיצגים תלת מימדיים, משחקים ייחודיים ותוכנות מחשב.
 
הדרכת הקבוצות מתבצעת על ידי צוות מדריכים אקדמאיים מקצועי ומיומן. כל המדריכים הינם בעלי תואר ראשון ומעלה, המתמחים בלימודי סביבה או בתחומים קרובים כמו גיאוגרפיה, מדעי החיים, חקלאות, אדריכלות ולימודי ארץ ישראל.
 
תוכניות הלימוד של המרכז לחינוך סביבתי עוסקות בלימודי הסביבה והמרחב העירוני בראייה רב-תחומית, תוך שימוש במתודולוגיות לימוד מגוונות. מתודות אלה משלבות סיורים, כתיבת עבודות חקר מדעיות, ביצוע פרויקטים בשטח ותחרויות נושאות פרסים. התכנים המועברים כוללים עשרות מערכי לימוד בנושאי סביבה מגוונים הכוללים אקולוגיה, אנרגיה, עיר וסביבה, חומרים בוני עולם, מים ותכנון בר-קיימא.
 
תוכניות הלימוד מתקיימות בשלוש מתכונות: מפגשים חד-יומיים, תוכניות רב-מפגשיות ופרויקט גמר לבגרות (עירוטופ ואקוטופ). כל אחת מהמתכונות מיועדת ומותאמת לשכבת גיל מסוימת.
 
רשימת תוכנית הלימוד

כל המעוניין לבצע תיאום לאחת מהפעילויות מוזמן לפנות למרכז לחינוך סביבתי בדוא"ל או בטלפון 03-6423111 שלוחות 124/129.
 

מידע נוסף על מבחר תכניות החינוך הסביבתי 2010 (PDF)
המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט