חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
על התחום
אות מגשים ישראל
אות יקיר ישראל יפה
שבוע אדם וים
פרס עזריאלי
שקית אחת פחות!
האמנה הסביבתית
בחירות נקיות
80% פחות
מונית השמש בישראל
הסרט HOME בישראל
הערוץ הסביבתי
ארכיון פעילויות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה
יוזמות סביבתיות >> פרס עזריאלי  >>  דוד עזריאלי

אודות מר דוד עזריאלי

מפעל הפרס הקרוי על שמו של דוד עזריאלי הינו המשך טבעי לפעילותו הענפה בתחום הארכיטקטורה והיזמות. עזריאלי, יליד 1922, היה אדריכל, יזם ואיש עסקים ישראלי-קנדי, הידוע בין היתר כמי שהקים את הקניון הראשון בארץ "קניון איילון" ואת מגדלי "עזריאלי" שנבנו בסוף שנות התשעים בתל אביב. עוד בין תרומותיו ניתן למנות את אוניברסיטת קרלטון שבקנדה ואת המחלקה לאדריכלות באוניברסיטת ת"א, שהוקמה תודות לתרומתו ונקראת על שמו. 
 

במשך למעלה משלושה עשורים הוביל מר דוד עזריאלי מהפכה אורבאנית בישראל. מפעלי היזמות המקומיים שלו, המתבצעים על פי אמות מידה בינלאומיות, הביאו למשק תמורות אורבאניות ותהליכים כלכליים בעלי חשיבות עצומה. השפעתם של מפעלי הפיתוח של עזריאלי ניכרים עד היום בדפוסי הצריכה, הבילוי והפנאי של מרבית שכבות הציבור בישראל. 
 
עזריאלי, ניצול שואה, למד אדריכלות בטכניון בחיפה לפני קום המדינה, אך נאלץ להפסיק את לימודיו כאשר התגייס לחיל האוויר בעקבות פרוץ מלחמת העצמאות. בשנות החמישים היגר עזריאלי למונטריאול, קנדה, והקים את חברת הנדל"ן "Canpro Investments". החברה עשתה חייל ותרמה רבות להתפתחות שוק הנדל"ן הקנדי, פעילות שזיכתה אותו בפרס ממשלת קנדה ב-1984. עזריאלי, אשר הלך לעולמו ב-9 ביולי 2014, היה נשוי לסטפני ואב לארבעה: רפי, שרון, נעמי ודנה.

המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט