חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה
יוזמות סביבתיות >> אות מגשים ישראל  >>  אות מגשים ישראל 2015

אות מגשים ישראל 2015


קואופרטיב "אגד" הוא הזוכה באות מגשים ישראל 2015


קואופרטיב "אגד" הוא הזוכה באות מגשים ישראל לשנת 2015, שהוענק בטקס במעמד נשיא המדינה במכון ון ליר בירושלים.

 

בניגוד לשנים עברו, השנה הוחלט במוסדות המועצה לבחור תחום ספציפי מסוים אחד, שהוא קריטי לסביבה ולאיכות החיים בעידן הנוכחי, ומתוכו לבחור זוכה אחד שהגדיל לעשות ולשפר בתחומו. נבחנו חלופות שונות ולבסוף נבחר תחום התחבורה הציבורית - בשל חשיבותו לאיכות החיים שלנו.

 

בחברות שהתמודדו על האות נבדקו מאפייני חברה הכלליים, ביצועיה בתחום השירות, והתייחסותה לסביבה ולקהילה. 14 חברות התמודדו, ואגד - שהוביל כמעט בכל הפרמטרים - קיבל את הניקוד הגבוה ביותר, בהפרש ניכר מהבאים אחריו.

 

קואופרטיב אגד קיבל את האות "על היותו ראש וראשון לגופים המפעילים את התחבורה הציבורית בישראל, וזאת על פי הישגיו בכל אמות המידה של תחומי איכות השירות לפרט, וגילויי התחשבות למופת בקהילה ובסביבה. ובתוך כך: על היותו הגוף המוביל, זה למעלה מ-80 שנה; על שמשכיל בפועלו להעמיד חלופה אמיתית, אמינה, מהירה ונוחה, לרכב הפרטי, היקר, המכביד והמזהם".

 

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, שנשא דברים בטקס ציין בפני הנוכחים כי נולד שש שנים אחרי שאגד נוסדה, וזכה לנסוע רבות בקוויה ברחבי הארץ. בנאומו אמר ריבלין כי " לצד המציאות הקשה והאפורה, יש גם מציאות יפה שצמחה מתוך האתגר הגדול. לפעמים נדמה לנו כי במציאות המורכבת של החיים בישראל אין מקום או זמן לערעורים על אסתטיקה ואיכות חיים. אך השנים האחרונות לימדו אותנו כי איכות חיינו כאן היא בעלת משמעות הכרחית ואינה בגדר מותרות".

 

תודה לחברי הוועדה ששפטו ודרגו בהתנדבות: פרופ' דוד מהלאל - מומחה להנדסת תחבורה מהטכניון, מר ג'יי שופט – מומחה לסביבה, עו"ד אורן טננבוים - המרבה ללוות גם עמותות ופעילות סביבתית, ד"ר אורלי רכטמן – מתחום החינוך הסביבתי ומתכננת ערים, ויו"ר וועדת השופטים, מר יעקב עיני, מנהל בחברה להגנת הטבע.

הקליקו כאן לנימוקי הזכייה (pdf)

קראו על טקס הענקת אות מגשים ישראל גם בכתבה ב-ynet
המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט