חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
על התחום
קריה יפה בישראל יפה
תעשיה יפה בישראל יפה
מקווה נאה בישראל יפה
בית עלמין נאה ומטופח בישראל יפה
בית גיל שלישי נאה בישראל יפה
"מוכנות לחרום בישראל יפה"
רשות מקומית מקדמת בטיחות בדרכים בישראל יפה
"בטיחות בענף הבניה - ישראל יפה בחזות בטוחה"
תחרות תיירות כפרית בשפלת יהודה בישראל יפה
בית מלון נאה ומקיים בישראל יפה
בית חולים נאה בישראל יפה
תחרות בתי כנסת 2019
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה
תחרויות >> מקווה נאה בישראל יפה  >>  מקווה נאה בישראל יפה 2013

מקווה נאה בישראל יפה 2013

השנה חנכה המועצה לישראל יפה תחרות כלל ארצית חדשה - "מקווה נאה בישראל יפה". התחרות, הנערכת בחסות המשרד לשירותי דת, כוללת כ-80 מקוואות ציבוריים ברחבי הארץ ונועדה לשפר את התנאים והשירותים הניתנים כיום במקוואות באמצעות הגברת המודעות לערכי טיפוח ואסתטיקה, שיפור התנאים הפיסיים ושמירה על איכות הסביבה.

בראש ועדת התחרות עמד הרב שמואל רבינוביץ, רב הכותל והמקומות הקדושים, וכשופטת הראשית שימשה עו"ד דינה האן שהיא יו"ר תנועת אמונה העולמית וחברת ההסתדרות הציונית העולמית.

לדברי סמנכ"ל המועצה לישראל יפה, ויצמן משיח, "למעלה מ-80 מקוואות ציבוריים מכל הארץ נסקרו בתחרות שמטרתה להעלות את המודעות של נשים למקוואות הכי נקיים, נוחים, נגישים ומטופחים, אשר מקפידים על פרטיותן של הטובלות".מאז יצאה התחרות לדרך, פקדו מאות ממתנדבי המועצה לישראל יפה את עשרות המקוואות הציבוריים המצויים באחריות המועצות הדתיות שהשתתפו בתחרות, ובחנו את החזות החיצונית והפנימית של המקווה, נוחות, נגישות לנכות ובטיחות המבנה, ניקיונו, הימצאות ציוד לטובלת ועוד. כמו כן, נבדק תחום איכות סביבה, כמו חיסכון אנרגטי, הפרדת אשפה וחיסכון במים.

"במסגרת מדיניות המשרד לשירותי דת החלטנו ליזום מהלך לשיפור התנאים והשירות שניתן בכלל המקוואות ברחבי ישראל", אמרה דבורה אייפרמן, מנהלת אגף מבני דת במשרד לשירותי דת. לדברי אייפרמן, "רק על ידי מודעות לחשיבות תחזוקת המקווה והשירות נצליח לתת יותר כוח לנשים ונאפשר להן לקיים את מצוות הטהרה על פי הדגשים החשובים להן".

התחרות הסתיימה בטקס חגיגי שנערך במרכז הכנסים המחודש של המועצה לישראל יפה בחודש אוקטובר 2013, בנוכחות ראשי המשרד לענייני דת ונציגי המקוואות. תשעת המקוואות הציבוריים שדורגו במקומות הראשונים לפי קטגוריות של גודל היישוב וגודל המקווה הם: המקוואות במעלה אפרים, כפר תבור, מצפה רמון, מירון, מזכרת בתיה, הרמב"ם בקריית מלאכי, לי-אורה באור יהודה, "רבין" בכרמיאל ו"הארז" בקריית גת.
המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט