חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

שבוע אדם וים: ים של חיים שלא הכרת

המועצה לישראל יפה ורשות הטבע והגנים מחזירים אהבה לחופים ולים, בשבוע פעילויות לציבור הרחב להגברת המודעות לסביבה הימית ולחופיה

המערכת האקולוגית העדינה בים ובחופים היא אחד ממשאבי הטבע היקרים ביותר, שהולכים ואוזלים עקב תהליך הפיתוח המואץ בחופים ועקב השתלטות של גופים פרטיים על חלק ניכר מרצועות החוף. על מנת להגביר את מודעות הציבור לחשיבות השמירה על החוף והים כשטח טבעי ופתוח, מקיימת המועצה לישראל יפה בשיתוף עם רשות הטבע והגנים את שבוע "אדם וים": שבוע מודעות מיוחד - החל ב-7 ועד ה-15 ביוני 2013. בשבוע זה יתקיימו מגוון פעילויות לקהל הרחב, מתוך מטרה להגביר את האכפתיות ציבורית למרחב הפתוח בים ובחופיו.
 

רצועת החוף של מדינת ישראל מתפרשת על פני כ-200 קילומטר בלבד, ולאורכה מתגוררים 70% מתושבי ישראל. הגישה לחוף צריכה להיות הדבר הטבעי, הנוח והנגיש ביותר בעולם, כי החוף שייך לכולנו. לשמירה על המרחב החופי ישנה חשיבות קיומית עבורנו: החי והצומח במערכת האקולוגית הימית מספקים לנו שירותים חיוניים לחיינו על היבשה – שירותים שאנחנו מקבלים כמובנים מאליהם, ושהתרגלנו לקבל אותם בחינם. הבניה האינטנסיבית כמו גם הפסולת וזיהום האוויר מהווים איום הולך וגובר על קיומן של מערכות חיים עדינות אלה.

פעילויות שבוע אדם וים

שבוע אדם וים יצוין במסגרת יום איכות הסביבה בכנסת. טקס פתיחת שבוע אדם וים יתקיים בגן לאומי אפולוניה בחשיפת דו"ח מצב הים של "מארג" ובהקרנת סרט הפותח את פסטיבל סרטי הסביבה 2013 של עמותת "אקולנוע". 

במוקד פעילויות שבוע אדם וים תעמוד שמורת טבע חוף הבונים: בשני סופי השבוע (שישי ושבת) 7-8.6 ו- 14-15.6

יפעלו בשמורה תחנות הסברה בהן יוצג מידע אודות חשיבות הסביבה הימית והחופית, יוצעו לקהל סיורי חוף מרתקים, מספר סיפורים ינעים את זמנם של הילדים וקהל הנופשים בחוף יוכל ליהנות משורה של הפעלות ומשחקים לילדים ולמשפחה בנושא ים וחוף. בחוף תוצג תערוכת צילומים מרהיבה של תלמידים מכל רחבי הארץ בנושא "הים מעל ומתחת".

סיורים מודרכים יוצעו לציבור הרחב בסופי השבוע (שישי ושבת) 7-8.6 ו- 14-15.6 בחופי הגנים הלאומיים אכזיב, בית ינאי, פלמחים ואשקלון. ביום שבת ה-8.6 יתקיימו בשמורת חוף האלמוגים סדנאות יצירה, הפעלות, סרטים, הרצאות והדרכות בים במסגרת יום המודעות לשמירה על הסביבה החופית והימית בים האדום. במהלך השבוע אף יזכו חופי הים הזקוקים לכך לניקוי יסודי על ידי קבוצות מתנדבים.

לקבל עדכונים ומידע אודות פעילויות שבוע אדם וים - הכנסו לדף הפייסבוק ועשו לייק!

להורדת טבלת הפעילויות בקובץ PDF לחצו כאן!

המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט