חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
על התחום
אות מגשים ישראל
אות יקיר ישראל יפה
שבוע אדם וים
פרס עזריאלי
שקית אחת פחות!
האמנה הסביבתית
בחירות נקיות
80% פחות
מונית השמש בישראל
הסרט HOME בישראל
הערוץ הסביבתי
ארכיון פעילויות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה
יוזמות סביבתיות >> בחירות נקיות  >>  בחירות נקיות 2013

בחירות נקיות 2013

בבחירות לכנסת ה-19 של מדינת ישראל, שהתקיימו ב-22.1.2013, חידשה המועצה לישראל יפה את מאבקה להנחלת נורמות של שמירה על הסביבה והמרחב הציבורי בתקופת הקמפיינים הפוליטיים וביום הבחירות עצמו.ניסיון העבר מלמד כי הפעילות הפוליטית הענפה שמאפיינת תקופה זו, מלווה לא אחת בתופעות התנהגותיות פסולות, כשנציגי המפלגות השונות אינם מקפידים לשמור על נופי הארץ ועל ניקיונה. אנו עדים לא פעם למקרים של הדבקה והצבה פיראטית של שילוט חוצות המכערת את רחובות הערים גם לאחר תום תקופת הבחירות. בעבר אף היו מקרים בהם תליית שילוט מאולתרת הביאה לנזקי גוף ולאובדן חיים. אמצעי תעמולה שונים כגון סטיקרים, פתקים, עלונים פרסומיים וכרזות מצאו דרכם למרצפות הרחובות, לצדי הכבישים ולשטחים הפתוחים, תוך פגיעה בוטה בנוף ובסדר האורבאני ואף בחי ובצומח.


תקופת הבחירות היא אמנם חג לדמוקרטיה ולחופש הביטוי, אולם כשהחגיגה מלווה בזלזול בחזות ובניקיון חוצות הערים והדרכים - היא נמצאת בגדר הפרת חוק.

במסגרת פעילותה למניעת תופעות אלו הפעילה המועצה לישראל יפה מערך נרחב של  מתנדבים לתיעוד ולדיווח על עבירות ומפגעים מסוג זה, במטרה להעבירם לטיפול ועדת הבחירות המרכזית וגורמי האכיפה. מפגעים בולטים הועברו גם לידיעת כלי התקשורת במטרה להוקיע התנהגות מסוג זה.

השנה קראה המועצה לישראל יפה לציבור הרחב להשתתף בהוקעת הפגיעה הסביבתית ולקחת חלק בפעילות אינטראקטיבית מקוונת ברשתות החברתיות פייסבוק ואינסטגרם. במסגרת הפעילות העלה הקהל הרחב תמונות של הפרות חוק בהן הוא נתקל לגלריית הפייסבוק ולגלריית האינסטגרם בעמוד המועצה לישראל יפה.

 

לצפיה בתמונות הבחירות הארציות 2013 לחץ כאן 
קמפיין בחירות נקיות 2013 באתר ערוץ 7
קמפיין בחירות נקיות 2013 באתר ככר השבת
קמפיין בחירות נקיות 2013 ברשת ב'

המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט