חינוך סביבתי
יוזמות סביבתיות
פרויקטים
תחרויות
סניפים
הירשמו בחינם למגזין המקוון
של המועצה לישראל יפה

הנחת אבן פינה למרכז ע"ש רוברט פרייס ללימודי סביבה בירושלים

פרויקט הדגל של המועצה לישראל יפה יצא לדרך
בטקס חגיגי שהתקיים ב-28 לאוגוסט 2012 הונחה אבן הפינה למרכז ע"ש רוברט פרייס. זהו פרויקט דגל של המועצה לישראל יפה, שתכליתו הקמת מרכז מתקדם לטובת חינוך, הסברה, מדע והגות בנושאי הסביבה

ב-28 באוגוסט 2012 התקיים טקס הנחת אבן פינה למרכז ללימודי סביבה ע"ש רוברט פרייס בקריית הלאום בירושלים, שבהקמתו יושקעו מיליוני שקלים. מדובר בפרויקט דגל של המועצה לישראל יפה, שתכליתו להעמיד לטובת הציבור הרחב מתקן מתקדם לטובת חינוך, הסברה, מדע והגות בנושאי הסביבה.


טקס הנחת אבן הפינה, בהשתתפות מאות מכובדים, התקיים במעמד השר להגנת הסביבה גלעד ארדן, ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, התורם הנדיב רוברט פרייס, והשרים לשעבר אברהם כץ עוז וגדעון פת המכהנים בראשות המועצה לישראל יפה.
המרכז החדש מתוכנן לשרת, בראש וראשונה, את אוכלוסיית ירושלים והסביבה על גווניה הייחודים. בשלב השני של הפרויקט מתוכנן לקום במקום גם מרכז מבקרים חווייתי (DISCVERY CENTER), שיהפוך את המקום לאתר מושך תיירות. מרכז מבקרים זה יחשוף ויסביר באופן מובנה ומשכנע את מכלול אתגרי הסביבה בעידן המודרני תוך מתן חוויה מרתקת, ויזואלית וממצה.


המרכז ללימודי סביבה מתוכנן להיות מבנה ציבור מרשים, בן 2 קומות ומפלס גג הפתוח אל הנוף, שייבנה בקרן הרחובות יצחק רבין ורוטשילד שבקריית הממשלה. הבניין ממוקם על גג חניון הלאום - מול בית המשפט העליון, והוא צופה גם אל משכן הכנסת ואל גן סאקר, בנוסף לנוף העיר ירושלים אליה הוא משקיף. המרכז ישתרע על שטח בנוי של כ-2,000 מ"ר ובהם אולם כניסה מרשים, כיתות מאובזרות, אודיטוריום משוכלל, אולמות ועידה מודרניים, מרפסות תצפית וגג רחב ידיים.


הקמת המרכז התאפשרה בעיקר בזכות תרומתו המשמעותית של רוברט פרייס למועצה לישראל יפה. פרייס, שחוגג 80 שנים בדיוק יום לפני תאריך האירוע, הוא עורך דין ואיש עסקים יהודי אמריקאי, ששימש בשנת 1965 כסגן ראש עיריית ניו יורק. הוא כיהן גם בתפקידי מפתח משפטיים ותפקידים ציבוריים נוספים בארה"ב.


בשנת 1982 הקים רוברט פרייס את קבוצת פרייס-קומיוניקיישנס שהייתה, בין היתר, בעליה של רשתות טלויזיה ורדיו, רשת תקשורת סלולרית, וה-New York Law Journal. לכתבה על רוברט פרייס והמיזם בג'רוזלם פוסט.המרכז ללימודי סביבה תוכנן על ידי האדריכל טומי לייטרסדורף כאייקון של סביבה. הוא מייצג את רעיון השמירה על הסביבה, בהיותו בניין שפגיעתו בסביבה פחותה. מתכנניו הונחו לראות את המבנה כחלק מהמערכת האקולוגית הרחבה. ייושמו בו עקרונות תכנון סביבתי בעקבות ניתוח אקלימי שבוצע לאתר לצורך קביעת אופן העמדת הבניין והפרמטרים המתייחסים לניהול קרינת השמש ולנוחות הטרמית.


דעת המתכננים ניתנה גם לבחירת חומרי הבנייה והבידוד, וכן לניהול משקי האנרגיה והמים בבניין, כמו גם על ניהול הפסולת ופתרונות שימור המשאבים ומיחזורם.


תמונות מטקס הנחת אבן הפינה. מימין: רוברט פרייס נושא דברים. משמאל: השר גלעד ארדן מניח את אבן הפינה

סרט סיכום טקס הנחת אבן הפינה למרכז פרייס
p>

המועצה לישראל יפה שד' רוקח 80 ת.ד 53250 תל אביב 61532 03-6423111      
  עמוד הבית | אודות | מפת האתר | צור קשר | פייסבוק  

המועצה לישראל יפה - חלוצת עיצוב הסביבה, מובילה את טיפוח סביבת החיים בישראל,
ומשפיעה בחינוך ובמעשה על עיצוב המודעות לערכי סביבה ויופי חזותי.

בניית אתרים CDTech
נקודה - שיווק באינטרנט